Αποστολέας Θέμα: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL  (Αναγνώστηκε 3634 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος raziera

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1774
  • Age: 44
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Κωστας
1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« στις: Μάρτιος 27, 2011, 06:28:50 μμ »
Χαιρετω την παρεα.
Σχεδον τελειωσα το F/A-18F SUPER HORNET της REVELL στην 1/48. Σε γενικες γραμμες καλο μοντελο με ελαχιστα προβληματα.
Το κιτ εχει αρκετο flash, χωρις ιδιαιτερα προβληματα στο καθαρισμα τους. Η καλυπτρα εχει μια γραμμη κατα μηκος της ηοποια θελει λιγο δουλιτσα για να ερθει στα ισα της.
Με την εφαρμογη καποια προβληματακια παρουσιαζονται στην τοποθετηση των αεραγωγων, καθως και στην εφαρμογη των 3 κομματιων του μπροστινου μερους της ατρακτου
τα οποια θελουν στοκο, τριψιμο, στοκο και παλι τριψιμο.
Παραθετω φωτο για σχολιασμο.


Το πτηνο δεν εχει τελειωσει ακομα. Μενει να τοποθετηθει ο οπλισμος, καποιες κεραιες, τα καπακια απο τις ροδες, η σκαλα για την εισοδο στο πιλοτηριο, η καλυπτρα και καλυτερες φωτο.
Ευχαριστω για τον χρονο σας και για τα σχολια σας.

 ::salut:: Κωστας   

Αποσυνδεδεμένος gtdeath13

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10046
  • Τόπος: Boavista
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 27, 2011, 06:38:49 μμ »
Μαναααάρι είναι... (όχι κι ότι θα έλεγα κάτι άλλο για σφήκα αλλά λέμε τώρα  :mrgreen: :mrgreen: ::glossa::)

::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright::

Καλά τελειώματα, αν θες κανά φρούτο μίλα...  :wink:  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος dsk

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1513
  • Τόπος: Ελλάδα
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 27, 2011, 06:40:10 μμ »
φοβερή δουλειά...
Συγχαρητήρια.

Ερώτηση : το κόκκκινο πίσω από τη καλύπτρα και μέχρι πίσω, δεν είναι decal έτσι ?
Ποιος κωδικός είναι ?


Αποσυνδεδεμένος bill-larisa

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1586
  • Age: 47
  • Τόπος: Λαρισα
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 27, 2011, 07:21:16 μμ »
Κουκλι , κουκλι ,κουκλι το εκανες πολυ καλη δουλεια φτου φτου σκορδα μην το ματιασω

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3076
  • Age: 60
  • Τόπος: HAMBURG-DEUTSCHLAND
  • largescaleplanes.com
    • Largescaleplanes
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 27, 2011, 07:26:52 μμ »
Ομορφο το 18αρι.... ::salut::

να σε καλα
AIEN YΨΙΚΡΑΤΕΙΝ


Αποσυνδεδεμένος raziera

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1774
  • Age: 44
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Κωστας
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 27, 2011, 07:55:41 μμ »
Νικο ευχαριστω για τα σχολια, τωρα για φρουτα τουμπανο το βλεπω εγω.... :lol: :lol:
dsk ευχαριστω , το χρωμα ειναι το fairy red  της revell σε acrylic αλλα δεν θυμαμαι τον κωδικο οταν παω στην υπογα θα σου πω.
Μενελαε και Βασιλη σας ευχαριστω για τα λογια σας.

Δυο προβληματισμους που αντιμετωπιζω με τα συγχρονα μαχητικα αεροσκαφη ειναι οι εξης:
     α. Η καλυπτρα και η διαυγεια της.
     β. Το φινιρισμα ολου του πτηνου.

Οσον αφορα το (α) αρχικα καθαριζω την καλυπτρα με αζαχ, μετα την βουταω σε παρκετινη , την αφηνω κανα 2-3 μερες να στεγνωσει, την μασκαρω και παω για βαψιμο  
μαζι με ολο το αεροσκαφος. Το θεμα ειναι οτι μετα το ξεμασκαρισμα δεν ειμαι 100% ευχαριστημεος μς το αποτελεσμα της διαυγειας, εως και μπορει να βρω τιποτα κολημενο πανω ή να εχει αλλοιωθει λιγο η παρκετινη απο την ταινια μασκαρισματος .
Υπαρχει καποιος αλλος τροπος για γιαλισμα ? Μπορει η δουλεια να γινει με Ταμιγια κρεμα?
 Τωρα για το (β) μετα το στρωσιμο του ματ βερνικιου θελει στα μαχητικα να το περναω με ενα υφασματινο γιαλοχαρτο ή με τζιν ή με 2000 γιαλοχαρτο για να σπαει λιγο το ματ ή θελει απευθειας περασμα με ενα σατινε βερνικι? Ρωταω γιατι χρησιμοποιω το gunze sprey UV protection σε ματ σαν τελικο φινιρισμα για να μην κιτρινιζει το μοντελο.
Οποιος γνωριζει κατι σχετικα ας μου δωσει τα φωτα του.
Σας ευχαριστω.

 ::salut:: Κωστας

Αποσυνδεδεμένος mixalis

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1917
  • Age: 60
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ (ΚΑΛΑΜΑΚΙ)
  • modelclub.gr
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 27, 2011, 07:58:22 μμ »
Πολυ μ΄αρεσεις. Τα κοκκινα ολα τα λεφτα σπαει ευχαρηστα τη μονοτονια του α/φ. Ετσι. απλο και ωραιο.

Αποσυνδεδεμένος nikosmeta

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2343
  • Age: 46
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 27, 2011, 08:30:32 μμ »
Πολυυυυυυυυυυύ μου αρέσει, ειδικά το κόκκινο με τρελαίνει.

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με τις καλύπτρες.

Εγώ σαν φινίρισμα θα βάλω στο F-18D μου 75% ματ και 25% gloss βερνίκι. Έτσι δεν γίνεται τελέιως ματ και δείχνει καλύτερα.

Καλά τελειώματα.

Νίκος

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Ροΐδης

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2560
  • Age: 43
  • Τόπος: Μυτιλήνη να βρώ την ηρεμία μου...
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 27, 2011, 08:37:35 μμ »
Πολύ όμορφο μοντέλο  :wink: Και μόνο το άψογο μασκάρισμα στη ράχη για το κόκκινο σε αναδεικνύει  ::salut::
IPMS 1188

Αποσυνδεδεμένος michalis20

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1145
  • Age: 50
  • Τόπος: Κερατσίνι - Πειραιάς
  • Μιχάλης Σορώτος, IPMS#426
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 27, 2011, 10:39:09 μμ »
Πραγματικά εξαιρετική δουλειά με  το κόκκινο στη ράχη  :!:
The Modelling Sting

Αποσυνδεδεμένος Zark

  • Professional Lego builder !!!
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 57
  • Τόπος: Πατρα
  • aka Παναγιώτης Ζαρκάδης
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 27, 2011, 10:58:30 μμ »
Κατ'αρχην μου αρεσει η δουλεια σου πολυ. Μιας και ειμαι λατρης του συγκεκριμενου αεροσκαφους (εχω φτιαξει  ενα  ρεβελ 18Ε και ενα χαζε 18Φ) βλεπω οτι το εχεις δουλεψει καλα. Η προσωπικη μου προταση θα ηταν να του βαλεις μονο δυο 88αρηδες οπως φορτωθηκε και το κανονικο...αλλα περιορεξεως κολοκυθοπιτες.

Για το προβλημα που "βλεπεις" με το βερνικι εγω βαζω αναλογια σατινε/ματ, οπως κατσει  στο ματι αλλά παντα περισσοτερο σατινε. Για αεροπλανα του ναυτικου θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα πολλλλυυυυ περισσοτερο ματ.

Καλη συνεχεια...

Αποσυνδεδεμένος labros87

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5525
  • Age: 36
  • Τόπος: Αγρίνιο
  • 72scale for ever!
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 27, 2011, 11:40:16 μμ »
Φωτια στα κοκκινα! :twisted: :D
Πολυ ομορφο!
Καλα τελειωματα! ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος felix

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3686
  • Age: 38
  • Τόπος: Aθηνα
  • The 3rd Caveman
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 27, 2011, 11:47:13 μμ »
ΠΑρα πολυ ωραιο το μοντελο. Εχεις κανει πολυ καλη δουλεια σε ενα τοσο ωραιο αεροπλανο. Για τον οπλισμο συμφωνω με τον Zark για τους Harm.  ::salut::
Νώντας

Αποσυνδεδεμένος CROW

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5194
  • Τόπος: West side
    • Image
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 28, 2011, 12:25:46 πμ »
Νικο ευχαριστω για τα σχολια, τωρα για φρουτα τουμπανο το βλεπω εγω.... :lol: :lol:
dsk ευχαριστω , το χρωμα ειναι το fairy red  της revell σε acrylic αλλα δεν θυμαμαι τον κωδικο οταν παω στην υπογα θα σου πω.
Μενελαε και Βασιλη σας ευχαριστω για τα λογια σας.

Δυο προβληματισμους που αντιμετωπιζω με τα συγχρονα μαχητικα αεροσκαφη ειναι οι εξης:
     α. Η καλυπτρα και η διαυγεια της.
     β. Το φινιρισμα ολου του πτηνου.

Οσον αφορα το (α) αρχικα καθαριζω την καλυπτρα με αζαχ, μετα την βουταω σε παρκετινη , την αφηνω κανα 2-3 μερες να στεγνωσει, την μασκαρω και παω για βαψιμο  
μαζι με ολο το αεροσκαφος. Το θεμα ειναι οτι μετα το ξεμασκαρισμα δεν ειμαι 100% ευχαριστημεος μς το αποτελεσμα της διαυγειας, εως και μπορει να βρω τιποτα κολημενο πανω ή να εχει αλλοιωθει λιγο η παρκετινη απο την ταινια μασκαρισματος .
Υπαρχει καποιος αλλος τροπος για γιαλισμα ? Μπορει η δουλεια να γινει με Ταμιγια κρεμα?
 Τωρα για το (β) μετα το στρωσιμο του ματ βερνικιου θελει στα μαχητικα να το περναω με ενα υφασματινο γιαλοχαρτο ή με τζιν ή με 2000 γιαλοχαρτο για να σπαει λιγο το ματ ή θελει απευθειας περασμα με ενα σατινε βερνικι? Ρωταω γιατι χρησιμοποιω το gunze sprey UV protection σε ματ σαν τελικο φινιρισμα για να μην κιτρινιζει το μοντελο.
Οποιος γνωριζει κατι σχετικα ας μου δωσει τα φωτα του.
Σας ευχαριστω.

 ::salut:: Κωστας

Πολυ ομορφο το Hornetακι! Σε οτι αφορα την καλυπτρα η γνωμη μου ειναι οτι αν δεν εχεις το original future/klear τοτε μην την βουτας σε παρκετινη γιατι δεν προκειται να παρεις το αποτελεσμα που περιμενεις. Δυστηχως δεν εχουν καμια σχεση αυτες που πουλανε στην χωρα μας με το future. :evil:
Εκατονταδες κιτ προς πωληση σε χαμηλες τιμες!   http://www.modelclub.gr/market/index.php?page=user&action=pub_profile&id=16

Αποσυνδεδεμένος raziera

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1774
  • Age: 44
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Κωστας
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 28, 2011, 03:30:36 μμ »
felix ,labros87, michalis20, GROI , nikosmeta, mixalis σας ευχαριστω για τα σχολια σας.

CROW ευχαριστω για τα σχολια, για το γιαλισμα της καλυπτρας μαλλον θα ακολουθησω την συμβουλη σου , αφου πρωτα πειραματιστω λιγο με την κρεμα της ταμιγια.

Ζαρκ ευχαριστω για τα καλα σου λογια, τωρα για τον οπλισμο καλη μου ακουγεται η ιδεα σου αλλα μαλλον μαζι με τους 88αρηδες θα βαλω και εναν AIM-9L +AIM-9X.


Ερώτηση : το κόκκκινο πίσω από τη καλύπτρα και μέχρι πίσω, δεν είναι decal έτσι ?
Ποιος κωδικός είναι ?


Ο κωδικος ειναι 31137 Fairy red gloss της Revell acrylic

 ::salut:: Κωστας

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 28, 2011, 03:49:41 μμ »
υπεροχη εργασία .... πολυ όμροφα τονισμένο και εφικτά βρωμισμένο.
τα προβληματα που αντιμετοπισες που αναφέρεις που ακριβώς τα εντοπίζεις γιατι έχω το ιδιο και θα ήθελα να γνωρίζω και εγω αν δεν σε πειράζει.

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος raziera

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1774
  • Age: 44
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Κωστας
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 28, 2011, 04:00:56 μμ »
υπεροχη εργασία .... πολυ όμροφα τονισμένο και εφικτά βρωμισμένο.
τα προβληματα που αντιμετοπισες που αναφέρεις που ακριβώς τα εντοπίζεις γιατι έχω το ιδιο και θα ήθελα να γνωρίζω και εγω αν δεν σε πειράζει.

Ευχαριστω για τα σχολια.
Τωρα προβληματα που παρουσιαστηκαν:
1. Η καλυπτρα εχει κατα μηκος μια γραμμη που θελει τριψιμο (αλλα αυτο μαλλον το εχεις δει)
2. Το αριστερο φτερο , εκει που διπλωνει, θελει λιγο προσοχη στην τοποθετησει γιατι δεν καθεται καλα και δεν ταιριαζει το παχος του μικρου φτερου με το υπολοιπο.
3. Ολο το πλωριο (μπροστινο) μερος της ατρακτου (η μυτη και τα δεξι και αριστερο μερος του κοκπιτ) εχουν ενα θεματακι στην εφαρμογη μεταξυ τους που θελει λιγο προσοχη, εγω τα κολλησα εκατοστο εκατοστο πιεζοντας τα.
    Και φυσικα θελει και λιγο στοκαρισμα και τριψιμο εκει.
4. Ολο το παραπανω κοματι θελει προσοχη στο κολλημα με το υπολοιπο μερος του σκαφους γιατι αφηνει και παλι σκαλοπατι.
Αυτα ειναι τα βασικοτερα (χοντρα) σημεια προσοχης. Θελει αρκετες δοκιμες με τα κομματια πριν γινει η κολληση για ενακαλο αποτελεσμα.

 ::salut:: Κωστας

Αποσυνδεδεμένος raziera

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1774
  • Age: 44
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Κωστας
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 28, 2011, 04:04:56 μμ »
Αααα... και η καλυπτρα το μπροστινο μερος δεν καθεται καλα στην θεση της και θελει στοκο και τριψιμο για να γινει ενα με το υπολοιπο σκαφος.
Αν θυμηθω τιποτα αλλο...

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 28, 2011, 04:16:44 μμ »
 σε ευχαριστώ για τις πολυτιμες λεπτομέριες που τις μοιράστηκες μαζί μας.... ώστε οταν (λεω όταν...  :mrgreen: ) με το καλο ασχοληθώ και εγω με το ίδιο κιτ να ξέρω που να προσεξω.
να σαι καλα...τα λεμε  ::salut:: ::salut::

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος dsk

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1513
  • Τόπος: Ελλάδα
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 28, 2011, 05:22:09 μμ »
felix ,labros87, michalis20, GROI , nikosmeta, mixalis σας ευχαριστω για τα σχολια σας.

CROW ευχαριστω για τα σχολια, για το γιαλισμα της καλυπτρας μαλλον θα ακολουθησω την συμβουλη σου , αφου πρωτα πειραματιστω λιγο με την κρεμα της ταμιγια.

Ζαρκ ευχαριστω για τα καλα σου λογια, τωρα για τον οπλισμο καλη μου ακουγεται η ιδεα σου αλλα μαλλον μαζι με τους 88αρηδες θα βαλω και εναν AIM-9L +AIM-9X.


Ερώτηση : το κόκκκινο πίσω από τη καλύπτρα και μέχρι πίσω, δεν είναι decal έτσι ?
Ποιος κωδικός είναι ?


Ο κωδικος ειναι 31137 Fairy red gloss της Revell acrylic

 ::salut:: Κωστας

Να' σαι καλά !!

Αποσυνδεδεμένος tony PRO

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 555
  • Age: 35
  • Τόπος: Kρήτη
  • models modes!
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 29, 2011, 12:09:13 πμ »
Άπαιχτο και μαρέσει πολυ το πιλοτήριο. Λίγο γουος το σηκώνει πάντως.
Αν το βρω σε 72αρι το πηρα asap. Αλήθεια, σε super hornet δεν έφτιαξα ποτέ κανένα, τι προτείνεις/ετε για αυτά;
Ειδικά στο θέμα των φρούτων βάλε μπόλικα λέμε . Και ογκώδη να ναι με τέτοιες επιμηκυνμενες επιφάνειες-πως-τις-λεν-στο-πλάι, χαλάλι του.
Κανένα χαρπουν θα ηθελα να έβλεπα ή αγουμου-86κ (ναι, αυτό το.. τούρκικο).

Το βλεπα  αυτά συνδυασμένα θυμάμαι  σε παρόμοιο 18αρι super hornet,  στο έτος 199φεύγα. Κάτι τέτοιο και μου φαινόταν ...... και εναλλακτικό συγχρόνως.  Έλεγα να το δοκημάσω και εγώ, αλλά τοτε μου πηγαινε καπως το Ε μιας και καλόμαθα με τις απλές σφίκες, στον τύπο και τα games συνεχώς. Ωραία ντεκαλς κιολας.  Πακέτο που κλείνει στόματα σε κατι tomcats είναι.  :twisted:


Αποσυνδεδεμένος prokroust

  • H.A.F. Fanatic
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3229
  • Age: 48
  • Τόπος: Σαλαμίνα
  • Η Ελλάς πρέπει να Ζήσει κ θα Ζήσει..(Χ. Τρικούπης)
    • ModelMania
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 29, 2011, 10:27:11 πμ »
Πολυ όμορφο βαψιμο


Κρουστάλλης (Πάκης) Προκόπης

Αποσυνδεδεμένος raziera

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1774
  • Age: 44
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Κωστας
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 29, 2011, 10:58:24 μμ »
prokroust , tony PRO σας ευχαριστω για τα σχολια.

Τονυ απο 72 εχω μισο φτιαξει ενα της ιταλερι το οποιο εχει αρκετα λαθακια, μεχρι και αεροφρενο δινει, αλλα για καποιο καλο κιτ θα σου πουν οι ειδικοι.

Τωρα για το συγκεκριμενο μοντελο , ΤΕΛΕΙΩΣΕ, μπηκαν ολα πανω και μενουν μονο οι φωτο οι οποιες συντομα θα ανεβουν.
Απο οπλισμο μπηκαν μονο οι 88αρηδες και ενας ΑΙΜ-9.

 ::salut:: Κωστας

Αποσυνδεδεμένος Zark

  • Professional Lego builder !!!
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 57
  • Τόπος: Πατρα
  • aka Παναγιώτης Ζαρκάδης
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 30, 2011, 12:50:59 πμ »
Φιλε μου βαλε οτι γουσταρεις για οπλισμο, εγω απλως προτεινα τους Χαρμ γιατι εχω "βιτσιο" να φορτωνω τα αεροπλανα "μου" οπως ακριβως τα βλεπω σε φωτο των πραγματικων...αντε και καλα τελειωματα ::salut::

Αποσυνδεδεμένος CROW

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5194
  • Τόπος: West side
    • Image
Απ: 1/48 F/A-18F SUPER HORNET REVELL
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 30, 2011, 12:56:58 πμ »
Άπαιχτο και μαρέσει πολυ το πιλοτήριο. Λίγο γουος το σηκώνει πάντως.
Αν το βρω σε 72αρι το πηρα asap. Αλήθεια, σε super hornet δεν έφτιαξα ποτέ κανένα, τι προτείνεις/ετε για αυτά


Σε 72αρι εχει βγει με αυτα τα σηματα απο την Hasegawa. Πολυ καλο κιτ αλλα υπαρχει και το καινουργιο της Revell (κωδικος 04298) που ειναι ακομα καλυτερο.
Εκατονταδες κιτ προς πωληση σε χαμηλες τιμες!   http://www.modelclub.gr/market/index.php?page=user&action=pub_profile&id=16

Tags: f-18 f/a-18 hornet