ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ > MODELCLUB Group Builds

GROUP BUILD 1/7/2006 ΕΩΣ 31/12/2006

(1/19) > >>

RHO.Steel:
Σε συνέχεια σχετικού θέματος πρόταση και επειδή το πρώτο Ελληνικό Group Build (HAF IF Group Build)
τελειώνει την 1η Ιουνίου προτείνω να ξεκινήσουμε το δεύτερο Ελληνικό Group Build.
Ημερομηνία έναρξης την 1η Ιουλίου 2006 έως την 22η Δεκεμβρίου 2006.
Το θέμα είναι ο Ελληνικός Στρατός από το 1980 έως και σήμερα.
Αεροπορία, Στρατός ξηράς, Ναυτικό.
Κλίμακα . . . .
Οι κατηγορίες θα είναι Αεροσκάφη και Ελικόπτερα του ΕΣ, Άρματα και Οχήματα και Φιγούρες του ΕΣ,
Πλοία και Υποβρύχια του ΕΣ. Τα οποία υπηρέτησαν η και υπηρετούν από το 1980 έως σήμερα.
Το κάθε μέλος του club μπορεί να συμμετέχει σε όποιες κατηγορίες θέλει άλλα με ένα μοντέλο στην κάθε κατηγορία.
Φυσικά και τα διοράματα συμμετέχουν.
Τα μοντέλα, τα διοράματα και οι φιγούρες μπορεί να είναι κατασκευές κατευθείαν από το κουτί ή scratch build ή με aftermarket.
Παράκληση η κατασκευές να ξεκινήσουν από 1η Ιουλίου 2006, και όχι παλαιότερες.
Εάν θέλετε να τροποποιήσω ή και να προσθέσω κάτι ενημερώστε να κάνω διόρθωση στο post.
Όσοι συμφωνείτε με τα παραπάνω δηλώστε συμμετοχή σε ποιες κατηγορίες θα θέλατε
και με τι μοντέλα ή διοράματα ή φιγούρες. (σύντομη περιγραφή)
Εάν φυσικά και η διαχείριση συμφωνεί και μπορεί να μας παραχωρήσει – οργανώσει το ανάλογο μέρος για να ανεβάζουμε τα θέματα πχ διοράματα, αεροσκάφη, άρματα, φιγούρες κλπ.
Επειδή σε προηγούμενο post αναφέρθηκε και να επιλέξουμε το καλύτερο στην κάθε κατηγορία αυτό είναι θέμα διαχείρισης.

melpas1013:
RHO θα το κουβεντιάσουμε επισταμένως το Σάββατο με τους υπόλοιπους και θα ενημερώσουμε...Μου φαίνεται αρκετά διευρυμένο σαν θέμα, όπως είχα πει και στην άλλη κουβέντα, οπότε κάπως θα πρέπει να το περιορίσουμε...

RHO.Steel:
Το Σάββατο θα είμαι και πάλι Ρόδο.
Διευρυμένο εννοείς το 1980 – 2006?
Διευρυμένο εννοείς αφοι, ελικόπτερα, πλοία, άρματα φιγούρες, διοράματα?
Νομίζω ότι έτσι θα έχουμε περισσότερες συμμετοχές και αν θυμάσαι το διευρυμένο δεν ήταν δική μου πρόταση (Βλέπε Νίκο)
Τέλος πάντων εάν δεν συμφωνείς δεν ξανά μιλάω. :? :twisted: :twisted:

melpas1013:
Σώπα βρε Αντώνη... Δε σε μαλώνω... :wink: (Εγώ έκανα λάθος, δεν πρόσεξα τις χρονολογίες... :oops:)
Στο προηγούμενο είχε προταθεί και WWII. Οπότε αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι να τα βάλουμε προς ψήφιση... Ελληνικό θέμα 80's με 00's ή ελληνικό θέμα WWII; Αν έχετε και άλλη πρόταση φυσικά αποδεκτή. Επίσης τις απολογίες, (τουλάχιστον τις δικές μου...), που ξέχασα εντελώς το θέμα που έιχε τεθεί με το επόμενο group build... :oops: :oops: Υπόσχομαι να το εξαντλήσουμε το θέμα και να λάβουμε και την απόφαση σύντομα. Ήδη αύριο θα κοιτάξω να φτιάξω κάποια επιρράματα, και επίσης προτείνω, παρότι δεν το είχαμε θέσει στο πρώτο GB, όλες οι συμμετοχές να τεθούν σε ψηφοφορία για την ανάδειξη των τριών καλύτερων, των οποίων το επίρραμα, θα φέρει και το αντίστοιχο χρυσό, ασημένιο ή χάλκινο μεταλλικό κομμάτι. Αν συμφωνούμε μπορούμε να το θεσμοθετήσουμε και για όλα τα μελλοντικά GB μας...

ΥΓ. Για τη συνάντηση εννοούσα τα μέλη της διαχείρησης που θα βρεθούμε το Σάββατο... :wink:

leopard:
Ναι Ναι Ναι  :lol: :lol: :lol:
Να κάνουμε ένα Group Build για οχήματα και τεθωρακισμένα του Ε.Σ.
Κκαθένας με την τρέλα του και εγώ με τη δικιά μου  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση