Αποστολέας Θέμα: GMC 1/35  (Αναγνώστηκε 3148 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostasgk

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 60
GMC 1/35
« στις: Ιανουάριος 31, 2011, 03:59:49 μμ »
Καλημερα σε ολους.

Ειμαι παλιος μοντελιστης που προσφατα ξεκινησε παλι, μετα απο 20 σχεδον χρονια.
Παραθετω φωτογραφιες του πρωτου καινουριου μοντελου που καταφερα να τελειωσω.

Μετα απο ανταλλαγες μηνυματων με καποια μελη, που παρολο δεν τα γνωριζα, ειχαν ολη την καλη διαθεση να βοηθησουν και απο συζητησεις στα καταστηματα, καταλαβα οτι η τεχνοτροπια εχει αλλαξει πολυ. Στο δικο μου εχω κανει το κλασικο συνηθισμενο βαψιμο με ακρυλικα και λαδια μονο, τιποτα αλλο.

Για να παρω λοιπον οσες περισσοτερες γνωμες μπορω και αν εχετε ορεξη, πειτε μου τι επιπλεον θα κανατε στο μοντελο αυτο η εαν πλεον η διαδικασια εχει αλλαξει απο την αρχη ως το τελος και θα πρεπει τα καινουρια να τα φτιαξω αλλιως.

Το μη φορτωμα, τα λαθη στις χαλκομανιες και στο στοκαρισμα των τροχων τα ξερω, αλλα βιαζομουνα να δω ενα μοντελο ετοιμο μετα τοσο καιρο. Η βαση στις φωγραφιες δεν εχει τελειωσει. Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η νεα τεχνοτροπια και εαν εφαρμοζεται στο μοντελο μου, χωρις να χρειαστει να ξαναρχισω να μαθαινω τα παντα απο την αρχη. (edit)

Οι φωτογραφιες ειναι απο κινητο, οσο καλυτερες γινοταν.

Ευχαριστω.
Κωστας




Αποσυνδεδεμένος leopard

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 13008
  • Τόπος: ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
  • GREEK POWER FOR EVER
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 05:17:01 μμ »
Προσωπικά μου αρέσει και πολύ μάλιστα.

Αποσυνδεδεμένος Νίκος Κυπραίος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1460
  • Age: 45
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • KEEP YOUR FRIENDS CLOSE,BUT YOUR ENEMIES CLOSER
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 05:19:30 μμ »
και μενα και μενα.Τα λαδια τα διαλυεις πριν τα βαψεις;
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ 'ΣΑΙ ΛΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΑΣ ΓΑΛΕΡΑ

Αποσυνδεδεμένος kostasgk

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 06:49:11 μμ »
Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια.
Θα μπορουσα σε αυτο το μοντελο να προσθεσω σκονες, η οι σκονες αποκλειουν το στεγνο πινελο (highlight) που <<φωτιζει>> τις εξοχες, τα πριτσινια, κτλ ? Cheeping, σκονες και highlight μαζι γινεται?
Τα λαδια τα διαλυω μονο στην αρχη οταν κανω wash, μετα στεγνο πινελο.



Αποσυνδεδεμένος jim-eta

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4262
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 07:44:01 μμ »
Πολύ ωραίο φίλε μου,μπράβο σου.
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος tankrou

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 502
  • Age: 60
  • Τόπος: Αθηνα
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 08:46:45 μμ »
καλως ηρθες στο ωραιοτερο χομπυ κ στο modelclub.εξαιρετικο το gmc ::salut:: ::salut:: ::salut::
ο μοντελισμος ειναι ΧΑΡΑ.

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Moderator
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 8210
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 09:01:30 μμ »
Welcome back φίλε Κώστα, στο υπέροχο χόμπυ μας :!:

Όλες οι τεχνικές που προανέφερες μπορούν να συνδυαστούν με σκοπό το επιθυμητό κάθε φορά, αποτέλεσμα, χωρίς να αναιρεί η χρήση της μίας τη δυνατότητα χρήσης της άλλης. Με λίγη προσοχή "στα σημεία", που όπως κι εσύ προανέφερες, προσπέρασες λόγω βιασύνης, η τεχνική σου στέκει μια χαρά με τα σημερινά δεδομένα. Αν μάλιστα εξασκηθείς και στο... νέο ρεύμα  :mrgreen: τεχνικών (σκόνες, φίλτρα κ.τ.λ) το αποτέλεσμα θα ξεπεράσει νομίζω κάθε σου προσδοκία. Το δε GMC μου αρέσει κι εμένα πάρα πολύ :wink:

Καλή (ξανά)αρχή και ακόμα καλύτερη συνέχεια :mrgreen:

::salut:: ::salut:: ::salut::
ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος Jagdpanther

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 678
  • Age: 60
  • Τόπος: Θεσ/νικη
  • Για τους φιλους RED DRAGON
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 11:31:31 μμ »
Μου αρεσει το φορτηγακι  :mrgreen:

Και μου θυμιζει κατι απο Verlinden  :wink:  Μπορεις να κανεις ακομη αρκετη δουλεια αν θελεις με σκονες -λασπες κλπ αλλα και ετσι στεκεται μια χαρα.  Και πιστευω οτι με μια μηχανη οι φωτο θα το αναδειξουν καλυτερα, μια και πλεον στο χομπυ  οι φωτο [ και το φωτοσοπ ] παιζουν προταρχικο ρολο.

Καλη συνεχεια  ::salut::
Πραβινος Δημητριος
Click to see the original size. Click to see the original size.

Αποσυνδεδεμένος kostasgk

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 01, 2011, 12:54:21 μμ »
σας ευχαριστω ολους, ελπιζω να μην ειναι απλα η τυχη του (ξανα)πρωταρη.
παντως δεν θεωρω οτι ειναι τοσο καλο μοντελο, απλα το highlight βοηθα πολυ.

μηπως καποιος που εφτιαχνε ετσι μοντελα, αρχισε να ακολουθει και την νεα τεχνικη?
πως το εκανε? πριν η μετα το στεγνο πινελο, εαν εκανε highlight, εαν εβαλε σκονες μονο για να το δεσει με την βαση, κτλ. (παλια βαζαμε παστελ για αυτο το σκοπο, αλλα πολυ λιγο), ποτε εκανε cheeping, κτλ.
αυτο ρωτω να μαθω, εαν θελει καποιος  επιγραμματικα να μου πει.

φιλοι Blitz-X και jagdpanther, η τεχνικη αυτη θυμιζει VERLIDEN (φυσικα απλα την θυμιζει), αλλωστε τα μοντελα του εβλεπα και θαυμαζα παλια.
θα βαζατε σκονες και λασπες σε αυτο μοντελο οπως ειναι τωρα? εμενα μου φαινεται πολυ δυσκολο να μην το χαλασω, εκει κολλαω... στο πως συνεχιζω και εαν γινεται, η θα επρεπε να ειχα δουλεψει αλλιως.
τις φωτογραφιες τις εβαλα οπως βγηκαν απο το κινητο (εχει 5 Mp καμερα), καλες μου φανηκαν εμενα. 

Κωστας

 

Αποσυνδεδεμένος serres5

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Age: 28
  • Τόπος: ΣΕΡΡΕΣ-ΒΟΛΟΣ
  • ΠΑΝΑΓIΩΤΗΣ
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 01, 2011, 03:50:00 μμ »
Μου αρεσαι πολυ το GMC σου :!:
(μπορει να μην το σωστο κεφαλαιο για αυτην την ερωτηση αλλα ο φιλος zoulovits με προκαλει)Τι ειναι το highlight που αναφερεις?
Καλο ξαναξεκινημα (αν και εγω τωρα ξεκινησα :oops:)

Αποσυνδεδεμένος Dimitris 72

  • Braille Scale Oddity
  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3046
  • Age: 63
  • Τόπος: Ηλιούπολη Αθήνα
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 01, 2011, 04:41:00 μμ »

.....θα βαζατε σκονες και λασπες σε αυτο μοντελο οπως ειναι τωρα? .....


Φυσικά και μπορείς να βάλεις σκόνες και λάσπες, αν σε ενδιαφέρει η ρεαλιστική (καλύτερα: η ρεαλιστικότερη) προσέγγιση. Στην πραγματικότητα οι σκόνες κάνουν την ίδια δουλειά που έκαναν παλιότερα τα παστέλ, αλλά με λιγότερο κόπο, περισσότερες (και ακριβέστερες) αποχρώσεις, χωρίς τη βρώμα του Fixatif και φυσικά ακριβότερα :mrgreen:

Σχετικά με το στεγνό πινέλο, η δική μου προσέγγιση είναι να γίνεται προτελευταίο. Εννοώ ακριβώς πριν το τελικό βρώμισμα και αφού έχουν μπει σήματα και έχει γίνει wash. Έχω την αίσθηση όμως ότι δεν υπάρχει συγκεκριμένη "αυστηρή" σειρά - πιθανώς άλλοι να ακολουθούν διαφορετική προσέγγιση (και με πολύ καλύτερα αποτελέσματα από εμένα)

Well come back ::salut::

ΔΚ

Αποσυνδεδεμένος philio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6090
  • Age: 68
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ- ( Πατήσια)
  • ...και τώρα Πεπειρα(γ)μένος
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 01, 2011, 04:45:45 μμ »
Κατ΄ αρχήν να σου πω ότι έχεις κάνει ωραία δουλειά.
Τώρα μια-δύο παρατηρήσεις...αφού θες να εκμοντερνιστείς και να πας με το "ρεύμα".
Στα λάστιχα: Κάνουμε ανάποδα το σκόνισμα  :lol:  δηλ. πασπαλίζουμε το πέλμα με σκόνη (από ξηρά pastel ή pigments) αρκετή ώστε να μπει στις εσοχές του πέλματος και σκουπίζουμε την εξέχουσα επιφάνεια. π.χ.



Cheeping: Άλλη μία πονεμένη ιστορία που την παρακάνουμε. Προσπαθούμε να αναπαραστήσουμε τις φθορές στο μέταλλο από την συνεχή χρήση ή από κάποιες αβαρίες.
Συνήθως χρησιμοποιούμε κάποιο σκούρο γκρι ή σκούρο καφέ χρώμα με λεπτό πινέλο και κάνουμε τα διάφορα ξεφλουδίσματα ή με ένα κομμάτι από το σφουγγαράκι που πλένουμε τα πιάτα και προσπαθούμε να πετύχουμε κάτι τέτοιο:



Φίλτρα:
Υπάρχουν έτοιμα φίλτρα (Μig αλλά και άλλα) που σκοπό έχουν, μετά το πρώτο βάψιμο, να δώσουν βάθος ή να ομογενοποιήσουν κατά κάποιο τρόπο τα χρώματα της παραλλαγής. πχ
Πριν το καφετίζον φίλτρο

Μετά το καφετίζον φίλτρο


Ζητώ συγνώμη που σου έβαλα φωτό από δικές μου δουλειές, υπάρχουν και πολύ καλύτερες, θέλησα όμως να γίνω πιο σαφής.
Αν σκεφτώ κάτι ακόμα θα σου ξαναποστάρω.

 ::salut::


Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3874
  • Age: 45
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 01, 2011, 06:14:16 μμ »
το οχημα μου αρεσει πολυ οπως ειναι!!οσον αφορα τα τσιπινγκ και αλλες διαολεμενες τεχνικες :mrgreen: με καλυψε ο philio!!και γω στα τελευταια μοντελα μου πειραματιζομαι με αυτες τις τεχνικες..

συνεχισε ετσι :wink:

 ::salut:: ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος kostasgk

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 01, 2011, 07:09:12 μμ »
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και τον χρονο που διαθεσατε.

εαν καταλαβα καλα, η σειρα χοντρικα ειναι: βαψιμο - wash - cheeping - στεγνο πινελο - cheeping παλι οπου χρειαζεται - σκονες,λασπες, χωρις αυτο να ειναι πανακεια, πολλες φορες η σειρα αλλαζει, ειτε για διορθωσεις, ειτε για αλλαγη τονικοτητας και σκιασης, κτλ.
οποτε απλα μπορω να δοκιμασω με μετρο και τις νεες τεχνικες, χωρις να αλλαξω τα παντα, τουλαχιστον αρχικα.

Dimitris 72 εχεις δικιο, την ρεαλιστικοτερη αποδοση στο μοντελο δεν καταλαβαινα πως να αποτυπωσω, χωρις να το χαλασω. θα δοκιμασω οτι προτεινεις.
philio, το σημειωσα για τα λαστιχα και ευχαριστω για τις σαφεις απαντησεις και παραδειγματα. τα μοντελα σου ειναι πολυ καλα και ρεαλιστικα και καταλαβα απο αυτα τι δεν κανω μεχρι τωρα. αλλο βεβαια το να λεω οτι το καταλαβα και αλλο οτι μπορω να το κανω... θα προσπαθησω παντως.

φιλε serres5 σαν highlight εγω ονομαζω το στεγνο πινελο που κανω στις ακμες του μοντελου με πιο ανοικτης τονικοτητας χρωμα, στα πριτσινια κτλ. για να <<φωτιστουν>> και να φανουν πιο εντονα. δεν ξερω εαν ειναι λαθος η εκφραση που χρησιμοποιω (απλα ετσι το ελεγαν παλια) και σιγουρα δεν ειμαι καταλληλος να σου απαντησω σε τεχνικα ερωτηματα.
 
Κωστας

Αποσυνδεδεμένος Yellow_leon

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 06:28:23 μμ »
Επειδή κι εγώ μετά από 19 χρόνια ξαναρχίζω τον μοντελισμό με το ίδιο μοντέλο, γράψε μερικές λεπτομέρειες. Όπως τι χρώματα χρησιμοποίησες ;;;

Αποσυνδεδεμένος kostasgk

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 07, 2011, 01:32:14 μμ »
Yellow_leon μπορω να σου απαντησω για το τι εκανα φτιαχνοντας το, αλλα να γνωριζεις οτι οι γνωσεις και ικανοτητες μου ειναι πολυ περιορισμενες πλεον.
το μοντελο ειναι πολυ καλο, λεπτομερες και ευκολο και ηταν οτι πρεπει για καποιον σαν εμενα που ξεκινα παλι.
εγω χωρισα την κατασκευη σε τρια μερη, καμπινα, σασι - μηχανη και καροτσα, τα ολοκληρωσα (και βαψιμο) και τα συναρμολογησα και μετα εκανα την παλαιωση - highlight.
βασικο χρωμα ακρυλικο olive drab tamiya
λεπτομερειες με ακρυλικα tamiya
wash με λαδια MIG raw amber, dark mud, buff
φωτισμα panel και στεγνο πινελο με τα παραπανω λαδια
λεπτομερειες - καλωδιωσεις - στηριξεις - ιμαντες scratch με οδηγο φωτογραφιες απο το net
θυμισου οτι στο μοντελο μου δεν ακολουθησα την καινουρια τεχνοτροπια και απο οτι εχω καταλαβει, θα επρεπε επιπλεον να εχω κανει και chipping και σκονισμα. οποτε ειναι τουλαχιστον ημιτελες με τα σημερινα δεδομενα.

Κωστας

Αποσυνδεδεμένος Yellow_leon

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 5
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 13, 2011, 06:47:01 μμ »
Thank you my friend !!!!!!!!    ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος kostasgk

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 02:17:32 πμ »
καλησπερα σε ολους
παροτι εγραψα οτι θεωρητικα καταλαβα τις συμβουλες σας, η πραξη διαφερει (οχι γιατι οτι μου γραψατε ηταν λαθος η περιορισμενο, εγω ειμαι απειρος και οι λαθος δοκιμες θα μου στοιχισουν γιατι ο λιγοστος χρονος δεν μου επιτρεπει να φτιαχνω πολλα μοντελα).
εαν μπορειτε και εχετε την διαθεση, γραψτε μου τι θα κανατε (στην σειρα) στο μοντελο του τοπικ απο εδω και περα, ωστε να την εφαρμοσω στο καινουριο μοντελο που φτιαχνω (IS 2 russian green περιοδος ανοιξη 1945 η καλοκαιρι - φθινοπωρο 1944 σε γενικα αστικο περιβαλλον).
εννοω, οτι εαν φτασω το νεο μοντελο στο ιδιο σημειο, τι κανω μετα και με ποια σειρα χοντρικα? η θα επρεπε να εχω κανει κατι απο πριν? τα υπολοιπα ελπιζω να τα βρω μονος μου (τονικοτητες, χρωματα wash, χρωμα για στεγνα πινελα, δεσιμο με περιβαλλον κτλ.).

ευχαριστω οποιον θελησει να βοηθησει.
φυσικα, εαν καποιος εχει χρονο να μου δωσει συμβουλες - γνωμες και για τους χρωματισμους μετα το βασικο χρωμα και για την σειρα τους, τοτε ακομα καλυτερα, αλλα δεν θελω να γινω (πολυ) κουραστικος.
Κωστας

Αποσυνδεδεμένος svyatoslav

  • Κυριακος Γκογκας
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 423
  • Age: 43
  • Τόπος: Κορινθος-Σερρες
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 06:48:51 μμ »
Κωστα καταρχην καλως ηρθες πισω. Ξεκινα το επομενο σου θεμα και εδω ειμαστε. Για αρχη αυτο που κανω εγω ειναι να βαψω ενα σκουρο πρασινο το αρμα. Πολυ σκουρο ομως. Συνηθως χρησιμοποιω το βασικο με προσθηκη μαυρου.Με το βασικο μετα ψεκαζω ολες τις επιφανειες με μορφη νεφους και με χαμηλη πιεση μετα επιμενο σε καθε πανελ ξεχωριστα χωρις να χασω το απαλο σβησιμο μεταξυ των δυο χρωματων. Ετσι εχω τις πρωτες σκιες στο οχημα αρμα.Προσθετωντας sand στο βασικο κανω ενα περασμα στο κεντρο καθε πανελ παντα αρκετα αραιωμενο και σε χαμηλη πιεση. με δυο τρια περασματα σε καθε τονο εχω το επιθυμητο αποτελεσμα.Ελπιζω η παρακατω φωτο απο το panzer που φτιαχνω να σε βοηθησει.

Εχει βεβαια περαστει με φιλτρα και εχω kanei chipping αλλααυτη ειναι η γενικη αρχη για καθε αρμα μου ειτε πρασινο ειτε αλλο χρωμα
Υ.Γ ειναι η δικη μου μεθοδος και τιποτα παραπανω. Αν σε βολεψει δοκιμασε την. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος kostasgk

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 25, 2011, 02:36:46 πμ »
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες αλλα και για τον χρονο που διεθεσες να φτιαξεις την εικονα.
αυτο ρωτουσα.
και μετα απο το βαψιμο οπως περιγραφεις, κανεις wash, μετα στεγνο πινελο, μετα cheeping και μετα σκονες? με αυτη την σειρα?
Κωστας

Αποσυνδεδεμένος svyatoslav

  • Κυριακος Γκογκας
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 423
  • Age: 43
  • Τόπος: Κορινθος-Σερρες
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 12:58:33 μμ »
Μετα το βαψιμο κανω pin wash(με πολυ λεπτο πινελο μονο στις εσοχες -ΟΧΙ σε ολο το μοντελο) και τονιζω με ακρυλικα οτι προεξεχει. Κεφαλια απο βιδες,μεντεσεδες,χειρολαβες κτλ. Κανω chipping στα σημεια που θελω και μετα με φιλτρα( πρασινο ξανοιγμενο με κιτρινο,πολυ φωτεινο πρασινο -δηλ. περισσοτερο κιτρινο απο πρασινο στο μειγμα- και για τις βασεις των πλαινων πλευρων μπλε με λιγο πρασινο) Κυριως με αυτες τις τρεις αποχρωσεις παιζω και ειναι καθαρα υποκειμενικο το ποσο και που. Με το ματι υπολογιζεις και σιγα σιγα θα πηγαινει μονο του. Απλα θελει εξασκηση. Προτιμησε πολυ αραιωμενα μειγματα ετσι ωστε να προσθετεις οπου χρειαζεται παρα να αφερεις.(Πολυ πιο ευκολο).Τα φιλτρα τα φτιαχνω με λαδια και περικες φορες και κανενα humbrol αναλογα την αποχρωση. Αντε και καλη αρχη και εδω ειμαστε ::salut::

Αποσυνδεδεμένος kostasgk

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 12:09:37 πμ »
svyatoslav σε ευχαριστω πολυ.
ησουν σαφεστατος.

Αποσυνδεδεμένος kostasgk

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 60
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 01, 2021, 06:23:14 πμ »
Καλημερα.
Υστερα απο δεκα χρονια (...) και ελεω lock down, βρηκα χρονο, διορθωσα και εφτιαξα μια βαση για το GMC CCKW.
Τουλαχιστον να εχω και εγω παρουσιασει ενα τελειωμενο μοντελο στο forum (τελειωμενο υπο πολλες προυποθεσεις και παραδοχες).
Παραθετω φωτογραφιες, οσο καλυτερες μπορουσα να βγαλω.
Ευχαριστω.

Κωστας






Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 01, 2021, 08:35:29 πμ »
Πολύ ωραία και η βάση σου!

Αποσυνδεδεμένος sluff

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3874
  • Age: 45
  • Τόπος: ΒΟΛΟΣ
  • ΣΤΑΘΗΣ
Απ: GMC 1/35
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 01, 2021, 05:51:15 μμ »
Πάρα πολύ ωραίο βγήκε το GMC!
Το βάψιμο σου πολύ ενδιαφέρον,μου θυμίζει έντονα σχολή verlinden.
Αν θες δώσε κάποια στοιχεία,λεπτομέρειες για την κατασκευή,λεπτομέρειες για το βάψιμο,αλλά και την πολύ ωραία βάση. ::thumbleft::

Tags: