Αποστολέας Θέμα: 1/32 Revell Sea Venom  (Αναγνώστηκε 13510 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

jkbsprint

  • Επισκέπτης
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 25, 2011, 05:21:22 μμ »
Καλησπερα και Χριστος ανεστη παιδια, τελικα παρκετινη χρησιμοποιησα, μπηκαν τα σηματα και ενα χερι παρκετινη ακομα. Αυριο και το wash και καμια φθορουλα, αλλα συγκρατημενα πραγματα. Επισης αποφασισα να μη βαλω τον οπλισμο που δινει το κιτ, τις ρουκετες δηλαδη διοτι εναι χαλια.


Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 25, 2011, 08:29:26 μμ »
Πω πω το κτήνος! Πολύ όμορφο!

Τώρα κάποιες παρατηρήσεις που έπιασε το μάτι μου. Στην δεξιά πτέρυγα, πάνω από το εσωτερικό flap το προειδοποητικό σήμα, αν δε γυαλίζει λόγω φωτισμού, έχει θέμα με silvering. Στη δεξιά πλευρά, πριν από τον αριθμό 492 η διαχωριστκή γραμμή έχει λίγο χαλάσει, με ένα πινελάκι μεζεύεται πιστεύω πολύ εύκολα. Τέλος η καλύπτρα θα μπει σε ανοικτή θέση; Αν όχι, έχει η ρημάδα πολύ κενό από τα δεξιά...

Καλή συνέχεια!
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

jkbsprint

  • Επισκέπτης
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 25, 2011, 08:43:54 μμ »
Οντως κτηνος ειναι, (οσο και ενα BF 110 στην ιδια κλιμακα). Στη φωτο η παρκετινη ακομα στεγνωνει,γι αυτο γυαλιζει. Ευτυχως το silvering το γλυτωσα. Στην αρχη χρησιμοποιησα τα set/sol και τα βρηκα μπαστουνια, αλλα τα σουταρα και με εσωσε η παρκετινη...... :mrgreen:  Η διαχωριστικη θελει φτιαξιμο το ξερω, ο τυφλος σημερα την ειδα, :evil:  τοσες μερες δεν την ειχα προσεξει, αυριο με τις υπολοιπες εργασιες θα προσπαθησω να μαζευτει και αυτη. Τωρα κατα ποσο αυτη θα φτιαχνεται μετα την παρκετινη θα δειξει... :roll:  Η καλυπτρα εχει μηχανισμο για να ανοιγοκλεινει, ο οποιος εχει κενα. Καθεται και κανονικα, αλλα ανοικτη θα ειναι..... Ευχαριστω για τα καλα λογια και τις παρατηρησεις.  ::salut::

jkbsprint

  • Επισκέπτης
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 26, 2011, 11:47:38 πμ »
Παιδες καλημερα. Μηπως εχει κανεις το ιδιο κιτ φτιαγμενο η αφτιαχτο αλλα οταν το φτιαξει δεν σκοπευει να κανει τη Royal Navy εκδοση? Πηρε η κορη χθες ενα οινοπνευμα και εκανε οτι βαφει το αεροπλανο και εγινε............ΣΚΑΤΑ. Χαλασαν σηματα, επεσε και σε υγρη παρκετινητο οινοπνευμα και εγινε μια ωραια ασπριλα ολο..... Παλευω να το μαζεψω, αλλα το ενα σημα το ''492''  δε φτιαχνει με τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 26, 2011, 12:06:23 μμ »
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ΗΡΩΩΩΩΩΩΩΔΗΗΗΗΗΗ  :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Οχι ρε τωρα που τελειωνε το Μερφυ μου μεσα!!!!!
Αλλα κι εσυ που το ειχες κι επεσε στα  αντιαεροπορικα χερακια; :lol: :lol: :lol:
Κουραγιο κι ευχομαι να σωθει αναιμακτα.
Εκτος του 492 δεν δινει αλλη επιλογη κωδικου;Λεω εγω τωρα  :oops:

jkbsprint

  • Επισκέπτης
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 26, 2011, 12:23:08 μμ »

Φιλε η μικρη κινηθηκε μυστικα σε ωρα που εγω μιλουσα στο τηλεφωνο. Ασε, μου πεσανε τα δοντια....... Ο Ηρωδης ...αγιος.....αλλα πηγε νωρις.....
Οπως και να εχει, οτι μπορεσα μαζεψα, δεν την παλευω αλλο με αυτο το κιτ. Ιδου και το αποτελεσμα. Παντως ειναι σιγουρα πολυ δυσκολο κιτ, αλλα στα χερια ενος superdetailer, πιστευω οτι θα ηταν απλα εκπληκτικο, εχει δυνατοτητες . Λοιπον βαρατε ελευθερα. Αν καποιος θελει να ριξει κατι παραπανω απο βρισιμο, να μου πει να φωναξω και βαζελινο.




Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 26, 2011, 12:35:18 μμ »
Λοιπον
ή εχω στραβωθει εντελως και δεν βλεπω σημαδια καταστροφης!(δεν το νομιζω....ακομα)
Η εισαι υπερβολικος με την καταστροφολογια  ::glossa::
Η εκανες πολυ καλη δουλεια στο σωσιμο  :wink:
Μου αρεσει πολυ  ::salut::

jkbsprint

  • Επισκέπτης
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 26, 2011, 12:45:58 μμ »
Ευχαριστω, αλλα μακαρι να ημουν υπερβολικος. Η επιφανεια ειναι καπως σαγρε πλεον, ειναι αυτο που λεμε παρκετινη και οινοπνευμα don't mix.  :evil:. Το πλακωσα με αρκετη παρκετινη απο πανω , μπας και σωθει....

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #83 στις: Απρίλιος 26, 2011, 03:38:00 μμ »
Μπράβο πολύ όμορφο αποτέλεσμα παρόλα τα ευτράπελα
Δε κατάλαβα τι έγινε σου έπεσε??? 

jkbsprint

  • Επισκέπτης
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 26, 2011, 03:48:12 μμ »
Ευχαριστω Amen. Το''ελουσε'' με οινοπνευμα και μετα το ''εβαψε'' με το πινελο, οσο ακομα στεγνωνε η πρκετινη. Χαμογελαγε και με υπερηφανια. Κοιτα μπαμπουλη βαφω το αεροπλανο σου.  :twisted: Τεσπα, μονο η επιφανεια αγριεψε τελικα, ευτυχως (στην αρχη ειχε γινει ολο ασπρο!) και ενα σημα κατεστραμμενο, (στην πλευρα που ηθελε διορθωση η διαχωριστικη, ηταν ακομα φρεσκα τα χρωματα). Το μαζεψα οσο μπορουσα με ενα ψιλο πινελο. Παντως ευχαριστω πολυ παιδια  για τη βοηθεια τα λινκ τις παρατηρησεις κλπ.  Η βοηθεια ηταν ανεκτιμητη....  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Amen

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4875
  • Age: 16
  • Τόπος: Λάρισα
  • Αρης
    • My photo Gallery
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #85 στις: Απρίλιος 26, 2011, 05:39:18 μμ »
Ααα τώρα το κατάλαβα!!!!!  ::oops::

Αποσυνδεδεμένος labros87

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5525
  • Age: 36
  • Τόπος: Αγρίνιο
  • 72scale for ever!
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #86 στις: Απρίλιος 30, 2011, 07:21:36 μμ »
Παρα τα βασανιστηρια που τραβηξε ειναι πολυ ομορφο! :mrgreen: ::salut:: ::salut::

jkbsprint

  • Επισκέπτης
Απ: 1/32 Revell Sea Venom
« Απάντηση #87 στις: Μάιος 01, 2011, 10:23:57 πμ »
Ευχαριστω Labro. Πιστευω οτι οντως τελος καλο ολα καλα.

Tags: