Αποστολέας Θέμα: Somali M-47 στην 1/35  (Αναγνώστηκε 12563 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Voroshilov

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3398
  • Age: 43
  • Τόπος: Ν.Φιλαδέλφεια
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 13, 2011, 08:15:08 μμ »
 ::salut::
Μάνο, Nuclear, zoulovits, Bandit, σας ευχαριστώ πολύ!!!
Οι εξατμίσεις έγιναν, βάφοντας ως αρχικό με το 62 της Humbrol και μετά με σφουγγαράκια, έπαιξα με διάφορες αποχρώσεις, με λάδια σμάλτου και ακρυλικά, πριν ακόμη στεγνώσουν... στο τέλος λίγο pigment P 416 fresh mud και δυο χερια wash, ένα μαύρο και ένα Light Rust.
Μετά, ύστερα απο υπόδειξη του Μάνου (Blitz-X) και προσεκτικότερη παρατήρηση των φωτογραφιών, πήρα πάλι σφουγγαράκι και με το βασικό έκανα το χρώμα πάνω στις εξατμίσεις. Μετά με λίγο ξανοιγμένο (όπως το χρώμα του άρματος), ξαναπέρασα τα σημεία που είχε πιάσει το πράσινο... αυτά τα ολίγα...

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 13, 2011, 08:15:55 μμ »
Πολύ μου αρέσω το σύνολο!

Τώρα τα periscopios δε μου πολυκάθονται οπτικά, θα περίμενα κάτι πιο σκούρο. Από την άλλη δεν έχω δει και πολλά πραγματικά, οπότε μπορεί να λέω κοτσάνες...

Οσο για τις εξατμίσεις, ξετρελλάθηκα, φοβερή απεικόνιση της φθοράς της μπογιάς και του μετάλλου, μπράβο.
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος philio

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 6090
  • Age: 68
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ- ( Πατήσια)
  • ...και τώρα Πεπειρα(γ)μένος
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 14, 2011, 12:37:21 πμ »
Οι σκουριές σου είναι τρέλα.
Τα περισκόπια μάλλον θέλουν λίγο πιό σκούρα. ::salut::

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 14, 2011, 12:39:35 πμ »
Ωραια δουλεια Ορεστη,ειδικα οι εξατμησεις καταπληκτικες το κατι αλλο.Τα περισκοπια θελουν αλλαγη στο χρωμα
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 14, 2011, 11:57:29 πμ »
Oρέστη πολύ ωραία δουλειά στο chipping και στις φθορές των εξατμίσεων. Γενικά για τα περισκόπια έχω να παρατηρήσω τα εξής. Το χρώμα τους μάλλον εξαρτάται από την αντανάκλαση του ουρανού και την ώρα λήψης της φωτογραφίας. Παρατηρήστε δυο φωτογραφίες από το ίδιο αρμα στο χρώμα του περισκοπίου και στα φώτα.





Νομίζω ότι οι περισσότεροι δεν βάφουν μπλέ τα φώτα. Επειδή πολλοί, ιδίως στα περισκόπια που λείπουν, χρησιμοποιούν κομμάτια από καμένο φίλμ, προσωπικά τα περισκόπια τα βάφω με ένα μαυρο-καφέ (2 μαύρο 1 καφέ) και περνώ από πάνω το σμοκ της Tamiya. ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος DIM57

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4125
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 15, 2011, 04:16:37 μμ »
πολυ καλη δουλεια μεχρι εδω Ορεστη
μια ιδεα τωρα ....αν παρεις λιγο βερνικι γυαλιστερο το μαυρισεις με ελαχιστο λαδι μαυρο,και μετα το τελικο βερνικωμα
σταξεις δυο σταγονες στο periskopio νομιζω οτι θα πετυχεις και το εφε του ουρανου και της....γης
Εναλλακτικα μπορεις να κανεις το ιδιο μονο που αντι για βερνικι χρησιμοποιεις εποξικη κολλα δυο συστατικων
καλα τελειωματα  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 15, 2011, 07:24:53 μμ »
Συγνώμη για την παράληψη, αλλά το συγκεκρειμένο φανάρι είναι ένα από αυτά που νομίζω ότι των τεθωρακισμένων αποκαλούν φώτα μάχης (νυκτός) και όταν είναι σβηστά φαίνονται μαύρα, το πορείας από την φωτογραφία που ποστάρισα λείπει. Αυτή εχει και τα δύο,



αλλά δεν φαίνετα η αντανακλαση
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος Voroshilov

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3398
  • Age: 43
  • Τόπος: Ν.Φιλαδέλφεια
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 15, 2011, 09:10:27 μμ »
Περι χαλκομανιών το ανάγνωσμα:
Μετά απο πολλή προσπάθεια, μπινελίκια και άλλα συναφή, κατέλειξα ότι δεν μπορώ να σχεδιάσω τα σήματα μόνος μου. Βαθιά ανάσα και με το φύλο χαλκομανιών που δίνει η Ιταλέρι στο χέρι, κατευθύνθηκα προς το γραφιστικό τμήμα της δουλειάς...

Παραδόξως, η γραφίστριες, δεν με κοίταξαν όσο περίεργα πίστευα ότι θα με κοιτάξουν και αντιθέτως καταπιάστηκαν και μαζί σχεδιάσαμε τα σήματα. Οι πινακίδες μείναν κενές γιατί κανείς μας δεν είχε αραβικά νούμερα στον υπολογιστή τους και έτσι μάλλον θα τα κάνω με το χέρι...
Το αποτέλεσμα είναι αυτό:

Μην διστάσετε να τα αντιγράψετε αν φάτε πετριά και θέλετε να φιτάξετε κάτι Σομαλικό.

Τώρα το ερώτημα που τίθεται αμείλικτο είναι τι κάνω :?: που βρίσκω το χαρτί, :?: σε τι εκτυπωτή :?: Προσπάθησα να ρίξω μια ματιά στα σχετικά topics  ::book::, αλλά κυριολεκτικά δεν έβγαλα άκρη... :?

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 15, 2011, 09:24:15 μμ »
Περι χαλκομανιών το ανάγνωσμα:
Μετά απο πολλή προσπάθεια, μπινελίκια και άλλα συναφή, κατέλειξα ότι δεν μπορώ να σχεδιάσω τα σήματα μόνος μου. Βαθιά ανάσα και με το φύλο χαλκομανιών που δίνει η Ιταλέρι στο χέρι, κατευθύνθηκα προς το γραφιστικό τμήμα της δουλειάς...

Παραδόξως, η γραφίστριες, δεν με κοίταξαν όσο περίεργα πίστευα ότι θα με κοιτάξουν και αντιθέτως καταπιάστηκαν και μαζί σχεδιάσαμε τα σήματα. Οι πινακίδες μείναν κενές γιατί κανείς μας δεν είχε αραβικά νούμερα στον υπολογιστή τους και έτσι μάλλον θα τα κάνω με το χέρι...
Το αποτέλεσμα είναι αυτό:

Μην διστάσετε να τα αντιγράψετε αν φάτε πετριά και θέλετε να φιτάξετε κάτι Σομαλικό.

Τώρα το ερώτημα που τίθεται αμείλικτο είναι τι κάνω :?: που βρίσκω το χαρτί, :?: σε τι εκτυπωτή :?: Προσπάθησα να ρίξω μια ματιά στα σχετικά topics  ::book::, αλλά κυριολεκτικά δεν έβγαλα άκρη... :?
Αν και δεν ξερω και πολλα περι του θεματος χρειαζεσε σιγουρα λευκη χαλκομανια,γιατι για να βρεις εκτυπωτη που θα εκτυπωνει λευκο χρωμα κομματι ::dontknow::.Νομιζω οτι τετοιο ειδα στο GE Hobbies.Τα υπολοιπα σε καποιον πιο ειδημων
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • ο τεως ...ΘΕΙΟΣ
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 68
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 15, 2011, 09:50:53 μμ »

Τώρα το ερώτημα που τίθεται αμείλικτο είναι τι κάνω :?: που βρίσκω το χαρτί, :?: σε τι εκτυπωτή :?: Προσπάθησα να ρίξω μια ματιά στα σχετικά topics  ::book::, αλλά κυριολεκτικά δεν έβγαλα άκρη... :?

Αν και δεν ξερω και πολλα περι του θεματος χρειαζεσε σιγουρα λευκη χαλκομανια,γιατι για να βρεις εκτυπωτη που θα εκτυπωνει λευκο χρωμα κομματι ::dontknow::.Νομιζω οτι τετοιο ειδα στο GE Hobbies.Τα υπολοιπα σε καποιον πιο ειδημων
[/quote]

πράγματι δύσκολο να βρεις εκτυπωτη που να εκτυπωνει λευκο χρωμα

αλλά όλοι τυπώνουν υπόλευκο ( πχ 99% άσπρο+ 1% καφέ)

οπότε γλυτώνεις και το wash  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Αποσυνδεδεμένος Voroshilov

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3398
  • Age: 43
  • Τόπος: Ν.Φιλαδέλφεια
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #60 στις: Μάρτιος 15, 2011, 10:07:50 μμ »
Περικλή ευχαριστώ για την βοήθεια!!! Μήπως υπάρχει περίπτωση να το βρώ και σε Πλαίσιο ή άλλο εξειδικευμένο κατάστημα???
οπότε γλυτώνεις και το wash  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
,
Λές??? θα το δοκιμάσω!!!!

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #61 στις: Μάρτιος 15, 2011, 10:21:15 μμ »
Δεν ξερω για το Πλαισιο
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8210
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #62 στις: Μάρτιος 16, 2011, 12:39:43 πμ »
Ορέστη είμαι 100% σίγουρος ότι υπάρχει λευκή χαλκομανία προς εκτύπωση σε inkjet, απλά δεν ξέρω που μπορείς να βρείς εδώ στο Ελλάντα (στο αμέρικα ξέρω, αλλά να δώσεις τα κέρατα σου σε ταχυδρομικά τώρα, μόνο για αυτά, είναι λίγο άτοπο νομίζω :wink:).

::salut:: ::salut:: ::salut::
ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος DIM57

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4125
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #63 στις: Μάρτιος 16, 2011, 12:56:40 πμ »
Ορέστη είμαι 100% σίγουρος ότι υπάρχει λευκή χαλκομανία προς εκτύπωση σε inkjet, απλά δεν ξέρω που μπορείς να βρείς εδώ στο Ελλάντα (στο αμέρικα ξέρω, αλλά να δώσεις τα κέρατα σου σε ταχυδρομικά τώρα, μόνο για αυτά, είναι λίγο άτοπο νομίζω :wink:).


ετσι ειναι αν και οι απλες χαλκομανιες δεν πρεπει να ειναι και ιδιαιτερα φθηνες,αυτη που ειχε το πλαισιο εκανε 20 ευρω η Α4,ΝΟΜΙΖΩ
 δεν ξερω που ακριβως θα μπουν οι ασπρες χαλκομανιες, ομως κοιταξε αν μπορεις να μασκαρεις και μετα να βαψεις ενα ασπρο τετραγωνακι υστερα  να κολλησεις απλη χαλκομανια αφου τα γραμματα ειναι μαυρα, η ακομη καλυτερα γραψε με λεπτο πινελακι με το χερι σου
κατι αλλο δεν μου ερχεται ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Voroshilov

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3398
  • Age: 43
  • Τόπος: Ν.Φιλαδέλφεια
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 14, 2011, 10:34:02 μμ »
Μπορώ να πώ ότι αυτή η κατασκευή έφτασε στο τέλος της...

Νέες τεχνικές, πρώτη φορά με αυτοσχέδιες χαλκομανίες, ατυχίες και φορνέτ... τα έιχε όλα αλλά το ευχαριστήθηκα!!!!
Όπως πάντα:
σχόλια και σχολιανά παρακαλώ...

Αποσυνδεδεμένος sgt-major

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3587
  • Age: 56
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 14, 2011, 10:45:44 μμ »
Πολυ μου αρεσει,ειναι κατι διαφορετικο,εξαιρετικες εξατμησεις.Αν δεν το βαλεις σε βαση εγκατελειμενο σηκωσε λιγο το πυροβολο και αν δεν βαριεσε αλλαξε το πολυβολο.
Γιατι ομως γυαλιζει :?:
ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ-ΣΜΥ ΤΑΞΗ89

Αποσυνδεδεμένος Voroshilov

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3398
  • Age: 43
  • Τόπος: Ν.Φιλαδέλφεια
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 14, 2011, 11:02:14 μμ »
Πολυ μου αρεσει,ειναι κατι διαφορετικο,εξαιρετικες εξατμησεις.Αν δεν το βαλεις σε βαση εγκατελειμενο σηκωσε λιγο το πυροβολο και αν δεν βαριεσε αλλαξε το πολυβολο.
Γιατι ομως γυαλιζει :?:
::salut::
σκέφτομαι να το βάλω σε βάση με μια φιγούρα αμερικανού πεζοναύτη!!!!
το σκέφτηκα με το πολυβόλο, αλλά... θα δώ...
γιυαλίζει λόγο του φλάς και γιατί δεν είχε στεγνώσει ακόμη καλά, το white spirit, με το οποίο είχα διαλύσει pigment (P038 African earth), το οποίο πέρασα όλο το μοντέλο για τελικό σκόνισμα... τώρα είναι εντάξει!!!!

Αποσυνδεδεμένος Bandit59

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 333
  • Age: 64
  • Τόπος: Αγρίνιο - Σέρρες
  • Γιώργος
    • MODEL TIME
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #67 στις: Απρίλιος 14, 2011, 11:19:19 μμ »
Πολύ ωραία δουλειά!!!

Μπράβο!!  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος leopard

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 13008
  • Τόπος: ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
  • GREEK POWER FOR EVER
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 14, 2011, 11:51:35 μμ »
Ωραίος :!:
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Kostis Pap

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3394
  • Τόπος: Αθήνα
    • coarse landscapes
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 14, 2011, 11:56:45 μμ »
Ορέστη είμαι 100% σίγουρος ότι υπάρχει λευκή χαλκομανία προς εκτύπωση σε inkjet, απλά δεν ξέρω που μπορείς να βρείς εδώ στο Ελλάντα (στο αμέρικα ξέρω, αλλά να δώσεις τα κέρατα σου σε ταχυδρομικά τώρα, μόνο για αυτά, είναι λίγο άτοπο νομίζω :wink:).

::salut:: ::salut:: ::salut::
ΜΦΧ

Λευκή χαλκομανία: http://www.hobbygallery.gr/product_info.php?cPath=30&products_id=1825
Διαφανής χαλκομανία: http://www.hobbygallery.gr/product_info.php?cPath=30&products_id=1826
Παραγγέλνεις από το ίντερνετ και σου έρχονται σπίτι την επόμενη ημέρα. Η εταιρεία είναι στη Θεσσαλονίκη, εγώ στην Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος Τσάπανος Γεώργιος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1095
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #70 στις: Απρίλιος 15, 2011, 01:15:58 πμ »
Ορέστη, πολύ καλό ::salut::
ΤΙΜΗ Σ' ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ. ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΗ ΚΙΝΟΥΝΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος athor1972

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2010
  • Age: 51
  • Τόπος: Δυτικά προάστια
  • Γιώργος Αθανασιάδης
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #71 στις: Απρίλιος 15, 2011, 01:42:08 πμ »
Σύντροφε Ορέστη, οι ερπύστριες είναι φανταστικές  (υπέροχη απόδοση) :o :o :o
Οι χαλκομανίες μια χαρά μου φαίνονται :wink:
Ρίξε μόνο κι άλλο σκόνισμα στο πάνω μέρος  ,να φύγει η γυαλάδα και να ΄ρθει
να δέσει με την ερπύστρια και τους τροχούς σαν σύνολο (λέω, εγώ τώρα,για να έχω να λέω) :mrgreen:
 :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Nuclear

  • He exists in a world beyond your world. What we only fantasize... he does. He lives a life where nothing is beyond him... nothing is beyond him...
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 481
  • Age: 40
  • Τόπος: Λευκωσία - Κύπρος (Καταγωγή - Πύργος Ηλείας - Ελλάδα)
  • Afterlife Computer Graphics
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #72 στις: Απρίλιος 15, 2011, 01:45:26 πμ »
Μπράβο. Πολύ καλό.

Αποσυνδεδεμένος Ernst Barkman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2919
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 15, 2011, 02:14:03 πμ »
Oρεστη μου οπως ξερεις μετα το 1945 με πιανει ναυτια ωστοσο μπορω να πω οτι εχεις αποδωσει αριστα τοσο τον ιδιομορφο χρωματισμο οσο και την πλημελλη συντηρηση των Σομαλων στο Μ-47 σου και το συνολικο αποτελεσμα στα δικα μου (βηταπαγκοσμιακοπαντσερικα) ματια φανταζει πολυ καλο.Μπραβο φιλε  :wink:  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8210
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Somali M-47 στην 1/35
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 15, 2011, 03:21:14 πμ »
Ορέστη, ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ::icon_thumright::

                    

Πολύ όμορφη δουλειά, έχεις αναπαραστήσει πολύ όμορφα την κακή συντήρηση και την εγκατάλειψη :wink:

Spoiler (hover to show)

::salut:: ::salut:: ::salut::
ΜΦΧ

Tags: m-47 somali