ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ > GB: British JETS

Σχετικα με το Group build: British Jets

(1/44) > >>

arcadios:
Group Build :  British JETS

Αεροσκάφη jet αγγλικής σχεδίασης και κατασκευής που υπηρετούν σε οποιαδήποτε αεροπορκή δύναμη. Συμπεριλαμβάνονται και αερσκάφη στα οποία η Αγγλία πήρε μέρος στη σχεδίαση σε ένα σοβαρό ποσοστό, έτσι μπορεί να λάβει μέρος ένα SEPECAT Jaguar στο οποίο η Aγγλία είχε το 50% της σχεδίασης αλλά όχι ένα F-4K το οποίο είναι αμερικανική σχεδίαση. Για τον υπολογισμό, στις περιπτώσεις συσχεδίασης κάθε εμπλεκόμενο κράτος λαμβάνει το ίδιο ποσοστό, για να μην τρελαθούμε, οπότε στο Tornado η Αγγλία έχει το 33% και μπορεί να λάβει μέρος στο GB.

Μερικες ιδεες - πατηστε το spoiler
Spoiler (hover to show)
# [wiki=]BAe Harrier[/wiki]
# [wiki=]Sea Harrier[/wiki]
# [wiki=]Sepecat Jaguar [/wiki]
# [wiki=]Tornado IDS[/wiki]
# [wiki=]Bae Hawk[/wiki]
# [wiki=]Gloster Meteor[/wiki]
# [wiki=]BAC TSR[/wiki]
# [wiki=]Avro Vulcan[/wiki]
# [wiki=]Blackburn Buccaneer[/wiki]
# [wiki=]BE Canberra[/wiki]
# [wiki=]Sea Vixen[/wiki]
# [wiki=]Gloster Whittle[/wiki]
# [wiki=]Bae Lightning[/wiki]
# [wiki=]BAC-1-11 [/wiki]
# [wiki=]Concorde[/wiki]
# [wiki=]BAC Strikemaster/Jet Provost[/wiki]
# [wiki=]Hawker Siddeley Trident[/wiki]
# [wiki=]Hawker Siddeley Dominie[/wiki]
# [wiki=]BAe 146 / Avro RJ[/wiki]
# [wiki=]Folland Gnat[/wiki]
# [wiki=]de Havilland DH 106 Comet[/wiki]
# [wiki=]Hawker Hunter[/wiki]
# [wiki=]de Havilland Vampire[/wiki]
# [wiki=]de Havilland Venom[/wiki]
# [wiki=]BAE Nimrod [/wiki]
# [wiki=]Handley Page Victor [/wiki]
# [wiki=]BAC VC10[/wiki]


 :arrow: Ολες οι κλίμακες
 :arrow: ημιέτοιμα, ημιθανή, ημικατεστραμένα, ημιτελειωμένα και άλλα ημί λαμβάνουν μέρος αρκεί αυτή τη στιγμή να είναι τουλάχιστον άβαφα.

Κατασκευαστική διάρκεια 1/1/2011 - 31/5/2011

Προετιμασιες απο τωρα   ::icon_thumright::
Γενικα σχολια για το Group Build,  θέματα, φωτο για έμπνευση, κιτ καταλληλα κλπ κλπ.

Με στοχο να μην εχουμε τα ιδια με τα τελευται GB που πηγαν απατα...  
η διαφορα θα ειναι οτι θα υπαρχουν δυο υπευθυνοι του GB:

 :arrow: staticjim  (να μαθει για αλλη φορα να προσεχει τι προτεινει   :mrgreen:)
 :arrow: gkontog (για να δωσουμε αλλη διασταση στο ολο εγχειρημα  :mrgreen: :mrgreen:)

σε αυτους ολες τις ερωτησεις και αποριες ... και οτι πουν ειναι τελικο.
 ::salut::

Mε την υποστηριξη του Plastimodelismo και του PLA.GR.



Το κατάστημα Plastimodellismo και το PLA.GR του Δημήτρη Λαροζα,  θα προσφέρει στις τρεις καλυτερες κατασκευές του GB  απο ένα κιτ, σχετικό πάντα με το θέμα του GB.

Η διαδικασία την ψηφοφοριας-εκλογης των τριων κιτ θα ανακοινωθεί στη πορεία.

Group Build banner



--- Κώδικας: ---[url=http://www.modelclub.gr/forums/index.php/board,106.0.html][img]http://www.modelclub.gr/images/BritJets_GB.png[/img][/url]
--- Τέλος κώδικα ---


06-06-2011
Μέτα απο την διαδικασία αξιολόγησης των ολοκληρωμένων συμμέτοχων  η πρώτη πεντάδα ειναι η εξής:

1. s-mat        Avro Vulcan - Airfix 1/72
2. felix          Hawker Siddeley Buccaneer S2B - Airfix 1/72
3. Αmen        Sepecat Jaguar - Italeri 1/72
4. Gosva        Jaguar Gr1 - Hasegawa 1/72
5. gkontog     Harrier FRS1 & FA2 - Airfix 1/72

Οπως έχει ανακοινωθεί, οι τρεις πρώτοι θα πάρουν απο ένα συμβολικό δώρο, προσφορά του καταστηματος  Plastimodellismo, το Σαββατο 11/6, οποτε θα παρακαλουσα τους νικητές να ειναι στο καφε.

Εαν υπάρχει η δυνατότητα, οσοι θέλουν, μπορούν να φέρουν τα τελειωμένα μοντέλα απο το GΒ, και σε συνεννόηση με το κατάστημα, θα μας διαθέσει ειδικό χώρο στην εσωτερική βιτρίνα για να παρουσιαστούν.

(για να οργανωθεί ο χώρος στην βιτρίνα όσοι θα φέρουν το μοντέλο τους, να μου στείλουν ενα ΠΜ. :wink: )

ALEX_SSGTi:
Ωραία! Είμαι μέσα με χμμμμμ εχω κολλήσει ανάμεσα σε δύο, το χρέπι της Hobbycraft που ονομάζεται Vampire και το Lightning της Airfix! Πείτε καμία γνώμη!

ΤΙ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ????

 :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ::glossa::

HFAISTOS:

--- Παράθεση από: ALEX_SSGTi στις Δεκέμβριος 06, 2010, 08:42:44 μμ ---Ωραία! Είμαι μέσα με χμμμμμ εχω κολλήσει ανάμεσα σε δύο, το χρέπι της Hobbycraft που ονομάζεται Vampire και το Lightning της Airfix! Πείτε καμία γνώμη!

ΤΙ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ????

 :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ::glossa::

--- Τέλος παράθεσης ---


το χρεπι

Mastoras:

--- Παράθεση από: ALEX_SSGTi στις Δεκέμβριος 06, 2010, 08:42:44 μμ ---Ωραία! Είμαι μέσα με χμμμμμ εχω κολλήσει ανάμεσα σε δύο, το χρέπι της Hobbycraft που ονομάζεται Vampire και το Lightning της Airfix! Πείτε καμία γνώμη!

ΤΙ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ????

 :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ::glossa::

--- Τέλος παράθεσης ---

Να κάνεις χρέπι το Lightning της Airfix!!  :twisted: :twisted: :twisted:

geomar83:
εγω λεω να πιασω το γιουροκραπ 1/32 κ να σας το φερω να το δειτε. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση