Αποστολέας Θέμα: Σεμινάριο με θέμα τη χρήση του υλικού Foambord της Tamiya στο κατάστημα Καλφάκης  (Αναγνώστηκε 13736 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Α.Β.

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1556
  • Age: 57
  • Τόπος: Μαρούσι
Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος stevebee

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Age: 57
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ι.Π. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ κάποιο σεμινάριο αν υπάρχει μια θέση θα με ενδιέφερε πάρα πολύ     :oops: :?

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΛΦΑΚΗΣ

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 320
  • Τόπος: ΓΑΛΑΤΣΙ
    • http://WWW.e-KALFAKIS.GR
διόρθωσε τον "αεροδιάδρομο" σε "διαδρόμους-τροχοδρόμους-πίστες αεροδρομίων" ή "στρωμμένες επιφάνειες αεροδρομίων" γιατι οι αεροδιάδρομος φτιάχνεται μόνο από ... αέρα
Σ.Σ.

και αέρα έχουμε άφθονο, θα τον φτιάξουμε και αυτόν, ... no problem !!!!
STARFIGHTER

Αποσυνδεδεμένος jim-eta

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4262
Μέχρι το χρήστη genius κλείσαμε!Λοιπόν είμαστε 31 άτομα και θα χωριστούμε σε 2 γκρούπ .Εκ των πραγμάτων το πρώτο θα είναι 10-12 και το δεύτερο 12,30-14,30. Το πρώτο θα αποτελείται από τους εξής: dive,totenkopf,giorgos800,sakplat,felix,ramfighter,michalis20,mmaker,heineken,jim-eta,geomar83,genious,δημοσθένης,Χατζηδημητρίου Δ.,Δόξας Ιωάννης,stevebee
και το δεύτερο:Stavros,ibanezos,Voroshilov,AlexSSGti,Lman,nino1969,gkontog,symeon,staticjim,sotiris,philio,dedalos,Pz-Panos,Τσίτσος Νίκος,Κώστας Α.Β. ::icon_thumright:: Θα σας περιμένουμε με χαρά ::mastigoma:: ::mastigoma:: ::mastigoma:: :lol: :lol: :lol:

                                      Χρήστος aka Φού ::salut::

Προσφέρωμε να αλλάξω γκρούπ αν το θέλει κάποιος ,να πάω στο πλοίο για τα Ιεροσόλυμα των 12:30μμ γιατί είναι εκεί ο GTI της πλάκας και πρέπει να πέφτει φάπα.Ετσι όποιος θέλει μπορεί να αλλάξει μαζί μου ή αν γίνεται κύριε ΦΟΥ τακτοποίησε με εκεί.Σας merco πολύ.
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Dimmu Borgir

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1042
  • Age: 50
  • Τόπος: Εξαρχεια-Αθηνα
  • Klein Mein
Οκ αλλάζεις με τον Σωτήρη που το ζήτησε!! ::icon_thumright::Θα παρακαλέσω να τσεκάρουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι το γκρούπ τους για να μην γίνει μπάχαλο!Επίσης άλλες αλλαγές δεν βλέπω να γίνονται εκτός αν συντρέχει σοβαρός λόγος! ::salut::
I ride my fate with all my hate!!!

Αποσυνδεδεμένος jim-eta

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4262
Οκ αλλάζεις με τον Σωτήρη που το ζήτησε!! ::icon_thumright::Θα παρακαλέσω να τσεκάρουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι το γκρούπ τους για να μην γίνει μπάχαλο!Επίσης άλλες αλλαγές δεν βλέπω να γίνονται εκτός αν συντρέχει σοβαρός λόγος! ::salut::

Ευχαριστώ πού πάν-μέγιστε ΦΟΥ-ΜΑΤΣΟΥ
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος genious

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 191
  • Τόπος: Το απεραντο γαλαζιο
  • Να τα παρω ολα η να μην τα παρω ιδου η απορια....
Θελω να δω που θα χωρεσεις jim-eta  με ολους τους τροφαντους απο κει???   :mrgreen: :mrgreen: εκτος αν κατσεις πανω στον alex... ::lol18:: ::lol18::
Φοβάμαι πως μια μέρα θα με αφήσουν όλοι και θα.. μείνουν μόνοι τους.

Αποσυνδεδεμένος Guderian

  • Δημήτρης Τσιτσόπουλος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1530
  • Age: 57
  • Τόπος: Ηλιούπολη (αλλά δεν ξεχνώ τους Αμπελόκηπους)
  • SCHΝELLER ALS HEINZ
Παρών

 ::salut::
type less model more

Αποσυνδεδεμένος mmaker

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 9890
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Μέχρι το χρήστη genius κλείσαμε!Λοιπόν είμαστε 31 άτομα και θα χωριστούμε σε 2 γκρούπ .Εκ των πραγμάτων το πρώτο θα είναι 10-12 και το δεύτερο 12,30-14,30. Το πρώτο θα αποτελείται από τους εξής: dive,totenkopf,giorgos800,sakplat,felix,ramfighter,michalis20,mmaker,heineken,jim-eta,geomar83,genious,δημοσθένης,Χατζηδημητρίου Δ.,Δόξας Ιωάννης,stevebee
και το δεύτερο:Stavros,ibanezos,Voroshilov,AlexSSGti,Lman,nino1969,gkontog,symeon,staticjim,sotiris,philio,dedalos,Pz-Panos,Τσίτσος Νίκος,Κώστας Α.Β. ::icon_thumright:: Θα σας περιμένουμε με χαρά ::mastigoma:: ::mastigoma:: ::mastigoma:: :lol: :lol: :lol:

                                      Χρήστος aka Φού ::salut::
Ερώτηση!
Εκτός από αυτούς στην λίστα,μιας και βλέπω και άλλα άτομα να εκδηλώνουν ενδιαφέρον,τι γίνεται?
Χωράνε ή έκλεισε για αυτό το σεμινάριο?
Γιώργος   
Ναι,φτιάχνουμε και κοσμήματα!Κάντε ένα Like!
www.facebook.com/artnclay.gr

Αποσυνδεδεμένος Dimmu Borgir

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1042
  • Age: 50
  • Τόπος: Εξαρχεια-Αθηνα
  • Klein Mein
Πραγματικά θα ήθελα αν μπορούσα να μαζευτεί όλος ο κόσμος αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα για περισσότερα άτομα :(.Από την αρχή είπα ότι οι θέσεις είναι περιορισμένες.Σε περίπτωση που μαζευτούν παραπάνω από 15 νέοι ενδιαφερόμενοι θα προσπαθήσω να το επαναλάβω σε μια διαφορετική ημερομηνία όμως προς το παρόν παρακαλώ να μείνουμε στις λίστες των δύο γκρούπ που έχουν ανακοινωθεί ::salut::

                   
I ride my fate with all my hate!!!

Αποσυνδεδεμένος Guderian

  • Δημήτρης Τσιτσόπουλος
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1530
  • Age: 57
  • Τόπος: Ηλιούπολη (αλλά δεν ξεχνώ τους Αμπελόκηπους)
  • SCHΝELLER ALS HEINZ
Πραγματικά θα ήθελα αν μπορούσα να μαζευτεί όλος ο κόσμος αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα για περισσότερα άτομα :(.Από την αρχή είπα ότι οι θέσεις είναι περιορισμένες.Σε περίπτωση που μαζευτούν παραπάνω από 15 νέοι ενδιαφερόμενοι θα προσπαθήσω να το επαναλάβω σε μια διαφορετική ημερομηνία όμως προς το παρόν παρακαλώ να μείνουμε στις λίστες των δύο γκρούπ που έχουν ανακοινωθεί ::salut::

                   

Απών? :(
type less model more

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Πραγματικά θα ήθελα αν μπορούσα να μαζευτεί όλος ο κόσμος αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα για περισσότερα άτομα :(.Από την αρχή είπα ότι οι θέσεις είναι περιορισμένες.Σε περίπτωση που μαζευτούν παραπάνω από 15 νέοι ενδιαφερόμενοι θα προσπαθήσω να το επαναλάβω σε μια διαφορετική ημερομηνία όμως προς το παρόν παρακαλώ να μείνουμε στις λίστες των δύο γκρούπ που έχουν ανακοινωθεί ::salut::

                   

Απών? :(

Δημήτρη, έλα στο 2ο γκρουπ στη θεση μου γιατι μου έτυχε κάτι έκτακτο και δεν ξέρω εαν θα προλάβω να είμαι στο Γαλάτσι On time  ::icon_thumright::
Το πολυ πολύ να παρακολουθήσω απο τις θέσεις των ...ορθίων  ::icon_thumright::
 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος felix

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3688
  • Age: 38
  • Τόπος: Aθηνα
  • The 3rd Caveman
Δυστυχως δεν θα τα καταφερω να ερθω.  :( Κατι επειγον εκατσε και μου αλαξε ολα τα πλανα για το ΣΚ.
Αν θελει να παρει καποιος αλλος την θεση μου για να μην παει χαμενη.

Ελπιζω να το δω καποια στιγμη σε video το σεμιναριο  ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::salut::
Νώντας

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
Λοιπόν, λόγω προβλημάτων (τι άλλο, εργασιακών :evil: ::eusa_wall:: ) δε θα μπορέσω να παραστώ αύριο. Συγγνώμη... :oops:
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος Dimmu Borgir

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1042
  • Age: 50
  • Τόπος: Εξαρχεια-Αθηνα
  • Klein Mein
Παιδιά λυπάμαι που δεν θα σας δώ αύριο! :( Ο Σωτηράκης αν θέλει μπορεί να έρθει στο δεύτερο γκρούπ και ο Guderian επίσης !Θα τα πούμε αύριο και εύχομαι να περάσουμε όμορφα ::mastigoma:: ::mastigoma:: ::mastigoma:: ::angel_evil::
I ride my fate with all my hate!!!

Αποσυνδεδεμένος heineken

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Age: 44
  • Τόπος: Αθηνα
  • Σταύρος
Παρων  :)

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Ok ,τα λεμε τοτε στο δευτερο γκρουπ ,ευχαριστω Χρηστο

Αποσυνδεδεμένος heineken

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Age: 44
  • Τόπος: Αθηνα
  • Σταύρος

Αποσυνδεδεμένος mmaker

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 9890
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Ορίστε και οι φωτός,σε...μάλλον ανάποδη σειρά...
Πραγματικά πολύ καλό και χρήσιμο σεμινάριο,που θα βοηθήσει όσους ασχοληθούν με το θέμα!
Ευχαριστούμε τον Κο Καλφάκη και τον Κο Αποστολόπουλο για την όλη κίνηση!
Ευελπιστούμε μελλοντικά σε περισσότερα σεμινάρια που να καλύπτουν από τους άπειρους,εώς και τους πιο έμπειρους μοντελιστές!
 ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
























Γιώργος   
Ναι,φτιάχνουμε και κοσμήματα!Κάντε ένα Like!
www.facebook.com/artnclay.gr

Αποσυνδεδεμένος sakplat

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 4
Ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου, τον κ. Καλφάκη και το Χρήστο για την ευκαιρία που μου έδωσαν να μάθω κάποια πράγματα παραπάνω σχετικά με το χόμπυ μας, και να τους προτρέψω αυτή η προσπάθεια να έχει και συνέχεια, με μια σειρά σεμιναρίων, όπως αναφέρθηκε το πρωί, που να καλύπτουν θέματα τόσο για αρχάριους όσο και προχωρημένους. Ζήτηση και όρεξη για μάθηση όπως φάνηκε, υπάρχει ::icon_thumright:: ::salut::
Χρήστο, για να σε πείσουμε για τα παραπάνω, εν ανάγκη θα σε αφήσουμε να μας μαστιγώσεις... :lol:

Αποσυνδεδεμένος dive

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5355
  • Age: 46
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Βελετάς Δημήτριος - Γεννημένος λάθος εποχή
ευχαριστούμε το κ Καλφάκη και τον Χρήστο που μας έδειξε τοσο ενδιαφέροντα πράγματα.....
ευελπιστω και την επόμενη φορα να είμαι τυχερός να βρεθώ σε ενα τετοιο χαπενιγκ και να απολαυσω διαφορες τεχνικές και απόψεις.

Spoiler (hover to show)

I WALK THE PATH OF THE DARK SIDE

Αποσυνδεδεμένος Δόξας Ιωάννης

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1548
  • Age: 50
  • Τόπος: Αθήνα
  • Ότι και να κάνεις, κάνε το σωστά!
Να ευχαριστήσω τον Κος Καλφάκης για την θερμή υποδοχή και φιλοξενία που μας επιφύλαξε και παράλληλα να επαινέσω τον Χρήστο για την υπομονή και τον χρόνο που διέθεσε να μας κάνει το σεμινάριο τεχνικών σε ένα αρκετά χρήσιμο μοντελιστικά υλικό για την κατασκευή κυρίως διοραμάτων ::eusa_clap::.
Πάντως από το δεύτερο group και από το κοινό που παρακολουθεί 8) Χρήστο μου πρέπει να έφαγες πολύ  ::mastigoma:: :mrgreen:
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος IBANEZos

  • Δημήτρης Μπουρέκας
  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 822
  • Age: 34
  • Τόπος: Αθήνα - Χίος
Να ευχαριστω και εγω τον Κυριο Καλφακη και τον Χρηστο (aka Φου) για το πολυ χρησιμο αυτο σεμιναριο!! ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΛΦΑΚΗΣ

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 320
  • Τόπος: ΓΑΛΑΤΣΙ
    • http://WWW.e-KALFAKIS.GR
θέλω να ευχαριστήσουμε όλους εσάς τους αγαπητούς που μας τιμήσατε με την παρουσία σας και το ενδιαφέρον σας.
περάσαμε πολύ όμορφα και χαίρομαι ειλικρινά που σας είχαμε μαζί μας.
Οπωσδήποτε να οργανώσουμε και άλλες συναντήσεις, και μάλιστα θα δοκιμάζετε εσείς επι τόπου τα όσα θα κουβεντιάζουμε.
καλό Σαββατοκύριακο
Κώστας Καλφάκης
STARFIGHTER

Αποσυνδεδεμένος geomar83

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 533
  • Age: 40
  • Τόπος: Αθηνα
εμεις ευχαριστουμε κε Καλφακη.κ συντομα να γινει αυτο που λεγαμε περι χρωματων διαλυσεων κτλ κτλ.πολλες αποριες πολλες αποψεις

Tags: