Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια για Badger 150  (Αναγνώστηκε 1426 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis-Frederica

  • Οι καλοί άνθρωποι δε χρειάζονται νόμους που να τους υποδεικνύουν πως να συμπεριφέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να χρησιμοποιήσουν τους νόμους προς όφελός τους. [Σωκράτης]
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1416
  • Age: 58
  • Τόπος: I normally live in Sparta Greece, but I very often stay in Witney United kingdom, too
  • Βασίλης και Μαρία-Φρεντερίκα
    • Μεταφραστικό Γραφείο Σπάρτης
Βοήθεια για Badger 150
« στις: Νοέμβριος 08, 2010, 10:02:55 μμ »
Παρακαλώ όποιος φίλος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του.
Έχω τον badger 150 και το πρόβλημα είναι το εξής:
Μόλις ψεκάζω με αραιωμένο κανονικά το χρώμα στην επιφάνεια βαφής εμφανίζονται μικροί κόκκοι τι στο καλό μπορεί να είναι αυτό;
Με τα ίδια εργαλεία κομπρεσέρ και τα λοιπά μόλις ψεκάζω το ίδιο χρώμα με ένα αερογράφο φτηνό της asturo originalli όλα είναι μια χαρά.
Είχα λύση τον badger τον έδεσα και πάλι, δεν ξέρω όμως αν είναι σωστό αυτό που έκανα με την βελόνα, δηλαδή την βελόνα την τοποθέτησα μέχρι την άκρη του μπεκ, αλλά η βελόνα μπορεί να προχωρήσει και άλλο μέσα στο μπεκ, πιο είναι το σωστό; Να βάλω την βελόνα μέχρι να τερματίσει και να βγαίνει αρκετά έξω από το μπεκ; ή κάτι άλλο.
Παρακαλώ για μια βοήθεια,
Ευχαριστώ, Βασίλης
Βασίλης & Μαρία-Φρεντερίκα

Η Ιστοσελίδα μας: ΞΥΛΙΝΑ ΠΛΟΙΑ    Το κανάλι μας: BINTEO στο YouTube

Αποσυνδεδεμένος Dimmu Borgir

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1042
  • Age: 50
  • Τόπος: Εξαρχεια-Αθηνα
  • Klein Mein
Απ: Βοήθεια για Badger 150
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 10:16:53 μμ »
Φίλε Βασίλη από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω ότι μάλλον έχει δημιουργηθεί πρόβλημα με το τιπ του αερογράφου ή μια δεύτερη αιτία ίσως είναι πολύ χαλαρό το τεφλόν σου!Αν θέλεις επικοινώνησε μαζί μου αύριο στο τηλ. 210-6468220 μετά τις 12,30. Δουλεύω στην εταιρεία Καλφάκης που είναι και ο αντιπρόσωπος και συννενοούμαστε! ::icon_thumright:: Φιλικά Χρήστος ::salut::
I ride my fate with all my hate!!!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis-Frederica

  • Οι καλοί άνθρωποι δε χρειάζονται νόμους που να τους υποδεικνύουν πως να συμπεριφέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να χρησιμοποιήσουν τους νόμους προς όφελός τους. [Σωκράτης]
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1416
  • Age: 58
  • Τόπος: I normally live in Sparta Greece, but I very often stay in Witney United kingdom, too
  • Βασίλης και Μαρία-Φρεντερίκα
    • Μεταφραστικό Γραφείο Σπάρτης
Απ: Βοήθεια για Badger 150
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 10:19:21 μμ »
Ευχαριστώ θα πάρω αύριο τηλέφωνο
Βασίλης & Μαρία-Φρεντερίκα

Η Ιστοσελίδα μας: ΞΥΛΙΝΑ ΠΛΟΙΑ    Το κανάλι μας: BINTEO στο YouTube

Αποσυνδεδεμένος Vasilis-Frederica

  • Οι καλοί άνθρωποι δε χρειάζονται νόμους που να τους υποδεικνύουν πως να συμπεριφέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να χρησιμοποιήσουν τους νόμους προς όφελός τους. [Σωκράτης]
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1416
  • Age: 58
  • Τόπος: I normally live in Sparta Greece, but I very often stay in Witney United kingdom, too
  • Βασίλης και Μαρία-Φρεντερίκα
    • Μεταφραστικό Γραφείο Σπάρτης
Απ: Βοήθεια για Badger 150
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 01:14:38 μμ »
Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια τον φίλο Χρήστο για την άμεση εξυπηρέτηση, βοήθεια αλλά και λύση για το πρόβλημα που αντιπετώπιζα με τον αερογράφο μου.
Πιστεύω ότι τέτοιου είδους άνθρωποι όχι μόνο βηθούν αλλά είναι και απαραίτητοι για το  χόμπι μας.
Σ΄ευχαριστώ Χρήστο.
Βασίλης
Βασίλης & Μαρία-Φρεντερίκα

Η Ιστοσελίδα μας: ΞΥΛΙΝΑ ΠΛΟΙΑ    Το κανάλι μας: BINTEO στο YouTube

Αποσυνδεδεμένος Dimmu Borgir

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1042
  • Age: 50
  • Τόπος: Εξαρχεια-Αθηνα
  • Klein Mein
Απ: Βοήθεια για Badger 150
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 01:22:09 μμ »
Να είσαι καλά Βασίλη!Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! ::salut:: :oops: :oops:
I ride my fate with all my hate!!!

Αποσυνδεδεμένος Busa

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 158
  • Age: 52
  • Τόπος: Μοσχάτο
  • the fun lies in the curves... all kind...
Απ: Βοήθεια για Badger 150
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 02:46:15 μμ »
Να υποθέσω τελικά, το πρόβλημα ήταν οτι η βελόνα έπρεπε να προχωρήσει και άλλο μέσα στο μπεκ;

Αποσυνδεδεμένος Vasilis-Frederica

  • Οι καλοί άνθρωποι δε χρειάζονται νόμους που να τους υποδεικνύουν πως να συμπεριφέρονται υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να χρησιμοποιήσουν τους νόμους προς όφελός τους. [Σωκράτης]
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1416
  • Age: 58
  • Τόπος: I normally live in Sparta Greece, but I very often stay in Witney United kingdom, too
  • Βασίλης και Μαρία-Φρεντερίκα
    • Μεταφραστικό Γραφείο Σπάρτης
Απ: Βοήθεια για Badger 150
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 02:53:33 μμ »
Ναι αυτό ήταν τελικά, είχα βάψει μερικές φορές, και μόλις τον συναρμολογούσα μετά από καθάρισμα είχα την βελόνα πολύ πιο πίσω από το μπεκ γιατί δεν ήξερα. Την βελόνα την έβαζα πιο πίσω συγκρίνοντας με τα πιστόλια βαφής που έχω, να σκεφτείς ότι το μπουκαλάκι των 30ml τελείωνε από χρώμα πάρα πολύ γρήγορα. Αποτέλεσμα αυτού που είχα κάνει ήταν ο αερογράφος να ψεκάζει μεν καλά, αλλά άφηνε στην επιφάνεια μπιμπίκια και είχα κάνει άπειρες δοκιμές με αραιώσεις κ.λ.π.. Ήμουνα έτοιμος να τον πετάξω από τα νεύρα μου σαν αστοχία υλικού επειδή είχα κάνει μόνο ένα κανονικό βάψιμο. Από την στιγμή που τον έλυσα και έδεσα άρχισαν τα προβλήματα. Τώρα όμως είναι όλα τέλεια.
Βασίλης & Μαρία-Φρεντερίκα

Η Ιστοσελίδα μας: ΞΥΛΙΝΑ ΠΛΟΙΑ    Το κανάλι μας: BINTEO στο YouTube

Tags: badger