Αποστολέας Θέμα: Peterbilt 377 A/E  (Αναγνώστηκε 3983 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Peterbilt 377 A/E
« στις: Αύγουστος 31, 2010, 04:16:35 μμ »
Γεια σας φιλοι μου! Επιτελους κι αυτο το project τελειωσε.... ::danseuse::
Αυτη τη φορα προσπαθησα (σκληρα...) να μην φτιαξω αλλο ενα τρακτορα ''του κουτιου'' αλλα εναν που να εχει δουλεψει αρκετα και που να μην εχει ''δει'' πλυντηριο για αρκετο καιρο....Οφειλω να ομολογισω οτι το αποτελεσμα μου αρεσει πολυ αφου βλεπω οτι ο πειραματισμος αλλα και η μελετη του forum ''μας'' τελικα αποδιδουν πανω στα μοντελα μου....Ελπιζω μονο να αρεσει και σε εσας...Για να ακουσω γνωμες και παρατηρησεις....













Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 31, 2010, 04:17:48 μμ »
Spoiler (hover to show)
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος gtziaf

  • Kavala ModelClub
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 46
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Τζιαφάς Γιώργος
    • Car Modelling in Greece
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 31, 2010, 07:24:17 μμ »
Φίλε, μου έκανες τόσο κόπο να κρύψεις το καταπληκτικό σου βάψιμο και γυάλισμα  ::eusa_clap:: με τόση μπίχλα, καπνίλα και σκουριά και δεν μπόρεσες να κρύψεις, με το τεράστιο κουτί, τη φωτογραφία της ακατονόμαστης, πρώην ασημένιο βέλος, πιο παλιά πρώην ομάδας του "ξινού" Ρον και τώρα ομάδας του τεχνικου διευθυντή "Δενκαταλαβαινωπωςλειτουργουνοιευκαμπτεςαεροτομες"  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  :?: :?: :?: Γιατι παλικάρι μου καλό , γιατί την έχεις στο πάγκο σου :?: :!: :!:  :roll:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Στα μοντελιστικά τώρα, και στα πιο σοβαρά, πολύ-πολυ ωραίο.  ::icon_thumright::
Για τις φθορές πολυ καλές και εσυ σίγουρα ξέρεις καλύτερα για την ρεαλιστικότητα τους.
Συγχαρητήρια και πάλι...  ::salut::
Ο χρόνος λειτουργεί, υπέρ αυτού που τον εκμεταλλεύεται...
http://gtziaf.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Voroshilov

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3398
  • Age: 43
  • Τόπος: Ν.Φιλαδέλφεια
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 31, 2010, 08:46:16 μμ »
 ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
πολύ καλή δουλειά απόδωσης της ταλαιπωρίας!!!!
μπορείς όμως να χρησιμοποιήσεις μια ακόμη τεχνική: pin wash...
με  καλά αραιωμένο λαδάκι burnt umber και με ένα λεπτό πινελάκι (ένα μηδενικό για μένα είναι αρκετό), μπορείς να περάσεις όλες τις βίδες και τα μπουλόνια της καμπίνας...
απλά, έχοντας πρώτα βουτήξει το πινελάκι στο λάδι, θα ακουμπάς ελαφρά γύρω γύρω το κάθε μπουλόνι και λόγο του βερνικιου, αυτό θα ακολουθεί την γραμμή του...
το λάδι δεν χρειάζεται να είναι πυκνό, αλλά να αφήνει μια ανεπαίσθητη σκιά γύρω απο τα μπουλόνια και τις βίδες, αναπαριστώντας την βρώμα που συσσωρεύεται εκεί...
μπορείς να κάνεις και το ίδιο σε όλες τις γραμμώσεις (πόρτες,γρλιες, στα λάστιχα των  παραθύρων κ.λ.π.), ώστε να αποκτήσει και μια τρισδιάστατη όψη...  ::salut::  

edit:  επίσης στην μηχανή ένα ποιό πλούσιο wash με μαύρο λάδι, θα αναδείξει όλες τις λεπτομέριες και θα δώσει μια ποιό βρώμικη εικόνα...

Αποσυνδεδεμένος Est.1976

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1118
  • Age: 71
  • Τόπος: Amiens
  • Λιάτης Σταύρος
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:25:25 πμ »
Πολύ βρώμα, πολύ μπίχλα αλλά και πολύ ωραίες φθορές, προπάντων στα ημιελλειπτικά φύλλα σούστας.
Πολύ μερακλίδικη δουλειά όπως πάντα.
Μπράβο σου. Οπως σου ξαναείπα κανεις θεματολογία μόνος σου!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 06:48:54 μμ »
Πανεμορφο ειναι!
Μπραβο σου! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος leon g

  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 211
  • Age: 54
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:02:26 μμ »
κουκλάκι συγχαρητήρια φίλε ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Αποσυνδεδεμένος ALEX_SSGTi

  • Αλέξανδρος Βούρβαχης IPMS 1134/MC 341
  • Moderator
  • Scale 1/32
  • *****
  • Μηνύματα: 9126
  • Age: 47
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Μοdelling is just fun!
    • ModelClub.GR
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:41:18 μμ »
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα!!!!
Η μοναδική ένσταση που έχω είναι με τις λαδιές στο καπό. Αυτές που έχεις κάνει στο κινούμενο μέρος, δεν είναι ρεαλιστικές,αφού εάν έχανε τόσο λάδι ο κινητήρας δεν θα λειτουργούσε,συν ότι στο μπροστά κομμάτι, λόγο φοράς του αέρα, δεν θα μπορούσε να τρέξει λάδι.
Κατά τα άλλα είναι πολύ όμορφο!

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:50:00 μμ »
Πολύ εντυπωσιακή δουλειά  ::icon_thumright::
μπράβο  ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Συμφωνώ με τον Αλεξ για τις φθορές και θα προσθέσω ότι πρέπει να δουλέψεις λιγο ακόμη τα σκονίσματα χαμηλά και ιδίως στα ελαστικά.
Δείχνουν καπως αφύσικα και δεν έχουν όλα  έστω και το λιγο ερωμα που έκανες.
Εχεις πολλές επιλογές για να το κάνεις, αερογράφο, σκόνες, παστέλ, wash ή όλα μαζί !!!
 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος Lman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3734
  • Age: 48
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 12:06:12 πμ »
απίθανη δουλειά φίλε μου με μόνη ένσταση αυτή που ανέφεραν ο Άλεξ αλλά και ο Σταύρος  για τις φθορές στο μπροστινό μερός της μηχανής ...

με μικροδιορθώσεις νομίζω θα πετὐχεις πιο φυσικό αποτέλεσμα ...

καλή συνέχεια  ::salut:: ::salut:: ::salut::
ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΑΝΤΖΙΟΣ

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:34:09 μμ »
Φίλε, μου έκανες τόσο κόπο να κρύψεις το καταπληκτικό σου βάψιμο και γυάλισμα  ::eusa_clap:: με τόση μπίχλα, καπνίλα και σκουριά και δεν μπόρεσες να κρύψεις, με το τεράστιο κουτί, τη φωτογραφία της ακατονόμαστης, πρώην ασημένιο βέλος, πιο παλιά πρώην ομάδας του "ξινού" Ρον και τώρα ομάδας του τεχνικου διευθυντή "Δενκαταλαβαινωπωςλειτουργουνοιευκαμπτεςαεροτομες"  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  :?: :?: :?: Γιατι παλικάρι μου καλό , γιατί την έχεις στο πάγκο σου :?: :!: :!:  :roll:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Στα μοντελιστικά τώρα, και στα πιο σοβαρά, πολύ-πολυ ωραίο.  ::icon_thumright::
Για τις φθορές πολυ καλές και εσυ σίγουρα ξέρεις καλύτερα για την ρεαλιστικότητα τους.
Συγχαρητήρια και πάλι...  ::salut::


Γιωργο σε ευχαριστω....το θεμα με τα ασημενιο βελος θα φτιαχτει παραυτα ωστε να μην σου βγαλει τα ματια σε επομενη παρουσιαση... :wink: :mrgreen: ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος gtziaf

  • Kavala ModelClub
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1425
  • Age: 46
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Τζιαφάς Γιώργος
    • Car Modelling in Greece
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:39:32 μμ »
Φίλε, μου έκανες τόσο κόπο να κρύψεις το καταπληκτικό σου βάψιμο και γυάλισμα  ::eusa_clap:: με τόση μπίχλα, καπνίλα και σκουριά και δεν μπόρεσες να κρύψεις, με το τεράστιο κουτί, τη φωτογραφία της ακατονόμαστης, πρώην ασημένιο βέλος, πιο παλιά πρώην ομάδας του "ξινού" Ρον και τώρα ομάδας του τεχνικου διευθυντή "Δενκαταλαβαινωπωςλειτουργουνοιευκαμπτεςαεροτομες"  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  :?: :?: :?: Γιατι παλικάρι μου καλό , γιατί την έχεις στο πάγκο σου :?: :!: :!:  :roll:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Στα μοντελιστικά τώρα, και στα πιο σοβαρά, πολύ-πολυ ωραίο.  ::icon_thumright::
Για τις φθορές πολυ καλές και εσυ σίγουρα ξέρεις καλύτερα για την ρεαλιστικότητα τους.
Συγχαρητήρια και πάλι...  ::salut::


Γιωργο σε ευχαριστω....το θεμα με τα ασημενιο βελος θα φτιαχτει παραυτα ωστε να μην σου βγαλει τα ματια σε επομενη παρουσιαση... :wink: :mrgreen: ::salut::
Δεν θέλω να τη φτιάξεις, να την πετάξεις θέλω...   :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Αλλά, αν σου κάνει κέφι τι να πω, πάω πάσο, για μια φορά μόνο και αυτό γιατι μου αρέσουν αυτά που φτιάχνεις και το πώς τα φτιάχνεις... :wink: ::icon_thumright:: ::salut::
Ο χρόνος λειτουργεί, υπέρ αυτού που τον εκμεταλλεύεται...
http://gtziaf.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:40:53 μμ »
::eusa_clap:: ::eusa_clap::
πολύ καλή δουλειά απόδωσης της ταλαιπωρίας!!!!
μπορείς όμως να χρησιμοποιήσεις μια ακόμη τεχνική: pin wash...
με  καλά αραιωμένο λαδάκι burnt umber και με ένα λεπτό πινελάκι (ένα μηδενικό για μένα είναι αρκετό), μπορείς να περάσεις όλες τις βίδες και τα μπουλόνια της καμπίνας...
απλά, έχοντας πρώτα βουτήξει το πινελάκι στο λάδι, θα ακουμπάς ελαφρά γύρω γύρω το κάθε μπουλόνι και λόγο του βερνικιου, αυτό θα ακολουθεί την γραμμή του...
το λάδι δεν χρειάζεται να είναι πυκνό, αλλά να αφήνει μια ανεπαίσθητη σκιά γύρω απο τα μπουλόνια και τις βίδες, αναπαριστώντας την βρώμα που συσσωρεύεται εκεί...
μπορείς να κάνεις και το ίδιο σε όλες τις γραμμώσεις (πόρτες,γρλιες, στα λάστιχα των  παραθύρων κ.λ.π.), ώστε να αποκτήσει και μια τρισδιάστατη όψη...  ::salut::  

edit:  επίσης στην μηχανή ένα ποιό πλούσιο wash με μαύρο λάδι, θα αναδείξει όλες τις λεπτομέριες και θα δώσει μια ποιό βρώμικη εικόνα...

Φιλε μου Voroshilov σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου , το pin wash δεν το ηξερα (μιας και οπως εχω πει συνεχιζω να εξερευνω και να μαθαινω...) αλλα σε επομενη κατασκευη θα προσπαθησω να το κανω. Να σαι καλα φιλε :wink: ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:42:39 μμ »
[[/quote]
Δεν θέλω να τη φτιάξεις, να την πετάξεις θέλω...   :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[/quote]

Γιωργο το βραδυ θα δεις.....χιχιχιχι :wink:
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:44:54 μμ »
Πολύ βρώμα, πολύ μπίχλα αλλά και πολύ ωραίες φθορές, προπάντων στα ημιελλειπτικά φύλλα σούστας.
Πολύ μερακλίδικη δουλειά όπως πάντα.
Μπράβο σου. Οπως σου ξαναείπα κανεις θεματολογία μόνος σου!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ευχαριστω πολυ ,να σαι καλα ....προσπαθω!!!! :wink: ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:46:19 μμ »
Πανεμορφο ειναι!
Μπραβο σου! ::salut::

Ευχαριστω Βαγγελη , να σαι καλα φιλε :wink: ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:47:25 μμ »
κουκλάκι συγχαρητήρια φίλε ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Ευχαριστωωωωω!!!!!! :wink: ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:51:46 μμ »
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα!!!!
Η μοναδική ένσταση που έχω είναι με τις λαδιές στο καπό. Αυτές που έχεις κάνει στο κινούμενο μέρος, δεν είναι ρεαλιστικές,αφού εάν έχανε τόσο λάδι ο κινητήρας δεν θα λειτουργούσε,συν ότι στο μπροστά κομμάτι, λόγο φοράς του αέρα, δεν θα μπορούσε να τρέξει λάδι.
Κατά τα άλλα είναι πολύ όμορφο!

Φιλε ALEX_SSGTi ευχαριστω και χαιρομαι που σου αρεσε.Βασικα...καπνα με αναθυμιασεις ειναι η μαυριλα, κατι που εχω δει πολλες φορες...Τωρα αν το παρακανα δεν φταιω,κατι ο ενθουσιασμος κατι ο πειραματισμος...ε....καταλαβαινεις... :wink: :mrgreen: Να σαι καλα , τα λεμε ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:57:25 μμ »
Πολύ εντυπωσιακή δουλειά  ::icon_thumright::
μπράβο  ::eusa_clap:: ::eusa_clap::
Συμφωνώ με τον Αλεξ για τις φθορές και θα προσθέσω ότι πρέπει να δουλέψεις λιγο ακόμη τα σκονίσματα χαμηλά και ιδίως στα ελαστικά.
Δείχνουν καπως αφύσικα και δεν έχουν όλα  έστω και το λιγο ερωμα που έκανες.
Εχεις πολλές επιλογές για να το κάνεις, αερογράφο, σκόνες, παστέλ, wash ή όλα μαζί !!!
 ::salut::
Σ.Σ.
Σταυρο ευχαριστω για το σχολιο σου, μην με αγχωνεις ομως γιατι τωρα μαθαινω... Σκεψου οτι ειναι το πρωτο λερωμενο μοντελο που φτιαχνω.Δεν εχω δουλεψει ποτε με τα υλικα που λες οποτε σιγα σιγα θα τα προσθετω στις κατασκευες μου... :wink:Να σαι καλα φιλε , τα λεμε ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: PETERBILT 377 A/E
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:59:57 μμ »
απίθανη δουλειά φίλε μου με μόνη ένσταση αυτή που ανέφεραν ο Άλεξ αλλά και ο Σταύρος  για τις φθορές στο μπροστινό μερός της μηχανής ...

με μικροδιορθώσεις νομίζω θα πετὐχεις πιο φυσικό αποτέλεσμα ...

καλή συνέχεια  ::salut:: ::salut:: ::salut::

Σε ευχαριστω Lman , δεν θα το διορθωσω απλα θα προσπαθησω περισσοτερο σε επομενο μοντελο :wink: ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: Peterbilt 377 A/E
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 06:07:04 μμ »
Σωστός   ::icon_thumright::
Αστο έτσι και ελπίζω να το δούμε απο κοντά στην έκθεση για να το χαζέψουμε και σχολιάσουμε ...ζωντανά  ::eusa_clap::
Επίσης θα σου πρότεινα, αφου όπως λες δεν έχεις ευχέρεια με αυτές τις "επικίνδυνες" ή "αμφιβόλου επιτυχίας" τεχνικές, να μην τις δοκιμάσεις στο επόμενο μεγαλο project σου αλλά σε κάτι πιο απλό/ευκολο/φθηνό, επι τούτου, για να δουλέψεις πιο άνετα και ελεύθερα  ::icon_thumright::
 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: Peterbilt 377 A/E
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 08:52:13 μμ »
Σωστός   ::icon_thumright::
Αστο έτσι και ελπίζω να το δούμε απο κοντά στην έκθεση για να το χαζέψουμε και σχολιάσουμε ...ζωντανά  ::eusa_clap::
Επίσης θα σου πρότεινα, αφου όπως λες δεν έχεις ευχέρεια με αυτές τις "επικίνδυνες" ή "αμφιβόλου επιτυχίας" τεχνικές, να μην τις δοκιμάσεις στο επόμενο μεγαλο project σου αλλά σε κάτι πιο απλό/ευκολο/φθηνό, επι τούτου, για να δουλέψεις πιο άνετα και ελεύθερα  ::icon_thumright::
 ::salut::
Σ.Σ.
Φιλε Σταυρο,αυτο ακριβως θα κανω αν και  δεν εχω προβλημα να χαλασω το οποιοδηποτε μοντελο προκειμενου να βελιωσω την τεχνικη μου η φθηνο ειναι η ακριβο...Αυτο που μαρεσει ειναι οτι καθε φορα ψαχνωντας στο forum ''μας'' αλλα και ακουγοντας πιο εμπειρους συναδελφους ,βλεπω την δουλεια μου να αλλαζει επιπεδο ,ενα σκαλοπατι ανα μοντελο....
Αληθεια; Μπορω να φερω μοντελο μου στην εκθεση; Πωωωωωωωω.....Δε μου λες; ποιοι μπορουν να παρουν μερος;Εχει κατηγοριες πχ αρχαριος,κτλ; Στο site της ipms δεν βρηκα κατι σχετικο...
Να σαι καλα φιλε μου, τα λεμε.... ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος APR

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 144
  • Age: 49
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
    • APR
Απ: Peterbilt 377 A/E
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 01:11:11 πμ »
Φίλε μου, ειναι εντυπωσιακό...
Μου αρέσει πολύ και με κάνει να σκέφτομαι να φτιάξω και εγώ ενα τέτοιο θέμα...

Και πάλι μπράβο σου!
VASSILIOS ANAGNOSTOPOULOS

Αποσυνδεδεμένος .JOHNY.B.

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 353
  • Age: 45
  • Τόπος: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
Απ: Peterbilt 377 A/E
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 01:51:48 μμ »
Φίλε μου, ειναι εντυπωσιακό...
Μου αρέσει πολύ και με κάνει να σκέφτομαι να φτιάξω και εγώ ενα τέτοιο θέμα...

Και πάλι μπράβο σου!


Ευχαριστω πολυ APR , να σταματησεις να το σκεφτεσαι και να ξεκινησεις αμεσως!!!!! :wink: ::salut::
Life sucks and then....you die!!!

Αποσυνδεδεμένος Est.1976

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1118
  • Age: 71
  • Τόπος: Amiens
  • Λιάτης Σταύρος
Απ: Peterbilt 377 A/E
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 05:34:10 μμ »
Ευχαριστω πολυ APR , να σταματησεις να το σκεφτεσαι και να ξεκινησεις αμεσως!!!!! :wink: ::salut::
Οχι, να μην φύγει από τα μονοθέσια ο Βασίλης. Διακρίνω μια έφεση στο είδος :lol: :lol: :lol:

Tags: