Modelclub.gr Φόρουμ

Vikings! (Αναγνώστηκε 1363 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

salonikios

περισσότερα
  • Επισκέπτης
Vikings!
Ιούνιος 01, 2010, 05:55:24 μμ
To θέμα ξεκίνησε απο εδώ http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,11956.0.html , πρίν απο ένα περίπου χρόνο με χαβαλέ και γέλιο, άν και δέν προχώρησε τότε, ολοκληρώθηκε φέτος.
Τα νερό (Andrea) μου δημιούργησε προβλήματα αφού μου έκανε φουσκάλες και κυρίως μου θόλωσε τελείως με αποτέλεσμα για να φανεί ο βυθός και το ψάρι ,να περαστεί 3 φορές με πινέλο ένα γυαλιστερό βερνίκι.
Ευχαριστώ πολύ τον καλό μου φίλο Σταμάτη (c.nemo) για το ψάρι (γουλιανός) που μου σκάλισε.
Οι φωτό είναι απο την έκθεση του Star Club (Νικόλα χαρά στην υπομονή σου) , στη φιγούρα θα γίνουν περισσότερες σκιές (σε χιτώνιο και παντελόνι) και θα προστεθεί βλάστηση στο μπροστινό μέρος (ευχαριστώ και τον Χ.Κατσέλο για τις παρατηρήσεις του)

Indy

περισσότερα Αποσυνδεδεμένος
  • *
  • Scale 1/35
#1 Απ: Vikings!
Ιούνιος 01, 2010, 06:03:11 μμ
Εύγε νέε μου ::eusa_clap::
Αν και Μπαοκτζής, καλά τα πήγες ::glossa::
Το νερό και το ψάρι μου φαίνονται μια χαρά ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright::
Το μόνο που βλέπω ότι θα μπορούσε να διορθωθεί: οι "ρίζες" της βλάστησης να δέσουν λίγο περισσότερο με το "χώμα", πχ με λίγο σκόνισμα ή στεγνά πινέλα :oops:
Και πάλι συγχαρητήρια :mrgreen:

Φιλικά, Γιάννης
Qui tangit frangatur

c.nemo

• *
  • Scale 1/35
  • σταμάτης άνθης
#2 Απ: Vikings!
Ιούνιος 01, 2010, 06:08:50 μμ
Mπράβο Θεόφιλε ,συνχαριτήρια και πάλι για τη διάκριση,εκεί στην έκθεση του star club,στο ναό της φιγούρας ,θα μίλησες με αρκετό κόσμο γνώστη της φιγούρας και τις τεχνικής τους.Ευχομαι να απόκόμισες γνώσεις και προπάντων εμπειρίες.Αλλο πράγμα όπως μου είπες να τα βλέπεις από κοντά.Σου έυχομαι και σε ανώτερα και κάθε δουλειά σου να είναι καλύτερη από την προηγούμενη.

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

kozadogg

• *
  • Scale 1/48
  • Κώστας Κοζαδίνος
#3 Απ: Vikings!
Ιούνιος 01, 2010, 11:28:48 μμ
Θεόφιλε εμείς φίλε τα είπαμε και απο κοντά και έτσι είχα την ευκαιρία να θαυμάσω την δουλειά σου
ιδίοις όμμασι :wink:
Φίλε πολύ όμορφη η δουλειά σου ::icon_thumright:: ::icon_thumright::
 ::salut::
Spoiler (hover to show)

BLACK SHEEP

• *
  • Scale 1/48
  • Σουρλής Γιώργος
#4 Απ: Vikings!
Ιούνιος 01, 2010, 11:40:14 μμ
Πολύ ωραίο βάψιμο (αν και θέλει δουλειά στις φωτοσκιάσεις - το επισημαίνεις άλλωστε).  ::icon_thumright:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Το παντελόνι ποιό χρώμα είναι;

Ni_Kos

• *
  • Scale 1/35
#5 Απ: Vikings!
Ιούνιος 01, 2010, 11:43:51 μμ
Θεόφιλε, συγχαρητήρια φίλε για τη δουλειά σου αλλά και για τη διάκριση στην έκθεση ....    ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

Προσωπικά, και βλέποντας πρόσφατα από κοντά τη δυσκολία της δουλειάς των φιγουράδων  :shock: :shock:,  δεν με παίρνει να εκφράσω άποψη, παρόλα αυτά, γνωρίζω πολύ καλά τις δυσκολίες που αντιμετώπισες αλλά και πόσο δούλεψες για να τις ξεπεράσεις και να φτάσεις στο αποτέλεσμα αυτό και στη διάκριση. Είμαι σίγουρος ότι η επόμενη δουλειά σου θα είναι 1-2 σκαλιά πιο πάνω  ::icon_thumright:: ::icon_thumright::

Spoiler (hover to show)
Nikolas Kostoulas

salonikios

περισσότερα
  • Επισκέπτης
#6 Απ: Vikings!
Ιούνιος 02, 2010, 05:29:16 μμ
 ::arrowred:: Γιάννη σε ευχαριστώ, θα γίνει δουλειά στην βάση (χρόνο να βρώ μόνο)

::arrowred:: Σταμάτη τί να πώ φίλε για το υπέροχο ψάρι που σκάλισες, για τις σκηνοθετικές σου οδηγίες.....α περιμένω και το άλλο ζωάκι  :mrgreen:

::arrowred:: Κώστα χάρηκα που σε είδα απο κοντά και τα είπαμε για λίγο, να σαι καλά φίλε....όσο για τις φωτό βγήκαν λίγο κίτρινες λόγω φωτισμού

::arrowred:: Black Sheep, δέν ξέρω φίλε τί χρώμα είναι  ::dontknow:: ( 3 χρώματα ανακακατεύω, ένα για φώτισμα ένα για σκίαση και ένα ενδιάμεσο) - το ένα είναι light brown πάντως

::arrowred:: Νικόλα το μόνο που θα πώ είναι τις επόμενες φωτό θα τις βγάλεις σε άλλο θέμα που κάνουμε μή φιγουράδικο  :wink: - άντε σε περιμένω -  :wink:

sirhogr

• *
  • Scale 1/48
  • Για τους φιλους Γιωργος
  • To create something you must be something.
#7 Απ: Vikings!
Ιούνιος 06, 2010, 12:26:55 πμ
Ωραια δουλεια φιλε μου! ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright::
When we accept tough jobs as a challenge and wade into them, miracles can happen!

Θάνος_79

• *
  • Scale 1/35
  • ΠΑΡΑ ΔΥΝΑΜΙΝ ΤΟΛΜΗΤΑΙ
#8 Απ: Vikings!
Ιούνιος 06, 2010, 10:19:15 πμ
Φίλε Salonike

πολύ ωραία δουλειά σε λίμνη- ξηρά  ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

κατά την άποψη μου λίγο πιο έντονες φωτοσκιάσεις θα απογείωναν τον πολεμιστή σου  :wink:

και πάλι μπράβο  ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

::salut:: ::salut::

salonikios

περισσότερα
  • Επισκέπτης
#9 Απ: Vikings!
Ιούνιος 08, 2010, 12:47:45 μμ
Γιώργο, Θάνο σας ευχαριστώ, ήδη έχουν προστεθεί φωτοσκιάσεις αυτές τις ημέρες , πάντως ο στόχος μου είναι η κάθε φιγούρα να είναι καλύτερη απο την αμέσως προηγούμενη.

::arrowred:: Επόμενο πρότζεκτ απο το χώρο του fantasy, καλόν Οκτώβρη όμως γιατί θέλω να ρίξω δουλειά εκτός απο φιγούρα και σε βάση  :wink:....άλλωστε ο χρόνος είναι ελάχιστος  ::salut::