Αποστολέας Θέμα: Σεμινάριο (επίδειξη) μοντελιστικών τεχνικών σε αεροσκάφη 1/48 στο Real Models  (Αναγνώστηκε 8394 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
δεν εχει κι άδικο ο Βασίλης πάντως  :shock:
θεωρώ αυστηρή ποινή την διαγραφή του ποστ των zwillingluftwaffehund  :(
 :o  και μιας και το ανέφερε ο Αρκάδιος,
θα ήθελα να δω κι εδώ τι πραγματικά εννούσαν ο Συμεών και ο Νίκος  :?
και παρεξηγήθηκαν μεταξύ άλλων κι απο εμένα (μάλλον, στην αρχή του θέματος).
 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος GRmodeler

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 678
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
Αρκάδιε δεν το πρόλαβα το ποστ, εσύ και ο Κώστας αναφέρετε κάποιους σαφείς και απόλυτα κατανοητούς κανόνες με βάση τους οποίου ενεργείτε ως διαχείρηση και καλά κάνετε.. Αν νομίζεις ότι ο χαρακτηρισμός που δέχθηκα τότε δεν εμπίπτει σε αυτές τις περιπτώσεις :

-"ο χλευασμός, η επιθετική ειρωνεία και κάθε είδους προσωπικές προσβολές θα διαγράφονται από τις δημοσιεύσεις χωρίς προειδοποίηση"

-"Καταφεύγετε σε χαρακτηρισμούς έναντι άλλου μέλους, ανεξάρτητα αν το γνωρίζετε ή όχι, οπότε περιμένω να ανασκευάσετε",

και αν θεωρείς ότι κάνω τζερτζελέ έχοντας μείνει ακάλυπτος τότε(γιατί ήταν μια προσβολή στην οποία θα έπρεπε να απαντήσει η διαχείρηση για να με καλύψει όπως έγινε και εδώ), πάω πάσο, δεν έχω κάτι άλλο να πω, απλά πίστευα ότι οι κανόνες για να είναι σεβαστοί πρέπει να ισχύουν για όλους και να τηρούνται από όλους.

 καλό σας βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος Δημητρης

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 683
  • Age: 50
  • Τόπος: Κερατσινι
Χωρίς να θέλω να υπερασπισθώ την διαχείριση, θεωρώ ότι το διαγραφέν post ήταν τόσο επιθετικό και ειρωνικό απέναντι στα μέλη nick2 και Symeon, που ίσως θα δικαιολόγουσε και απευθείας banarisma αυτού που το έγραψε.
Πρώην Hartman

Αποσυνδεδεμένος nino1969

  • Τα θέλω ΟΛΑ ... γιατρέ μου ...
  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 6676
  • Age: 54
  • Τόπος: Σώμα ΑΘΗΝΑ - ψυχή & πνεύμα στ'Ανάπλι
  • IPMS 1099 / MC 369
 :( :( :( πάλι το χάσαμε το γλέντι.
 ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΝΑ ΜΟΝΤΕΛΙΣΕΤΕ...

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Χωρίς να θέλω να υπερασπισθώ την διαχείριση, θεωρώ ότι το διαγραφέν post ήταν τόσο επιθετικό και ειρωνικό απέναντι στα μέλη nick2 και Symeon, που ίσως θα δικαιολόγουσε και απευθείας banarisma αυτού που το έγραψε.

συμφωνώ ,
με τη διαγραφή διαφώνησα
 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος Viper

  • Modelclub.gr
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10061
  • Age: 47
  • Τόπος: Χωματερή της Ευρώπης
  • Keep modeling !
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
δεν εχει κι άδικο ο Βασίλης πάντως  :shock:
θεωρώ αυστηρή ποινή την διαγραφή του ποστ των zwillingluftwaffehund  :(

Σ.Σ.

Σταυρο εισαι λαθος 100%

οι zwillingluftwaffehund ΔΕΝ εννόησαν κατι: εκτοξευσαν υβρεις,απευθυνθηκαν σε μελη λέγοντας τους κοτες  ενω για αλλο μελος εγραψαν πως ειναι η προσωποποίηση της βλακειας....

Φρονώ πως η φραση που αποδωθηκε σε παλαιοτερο ποστ στον GRmodeler (και καλο μου φιλο Βασιλη) απεχει παρασαγγας απο τις παραπανω προσβολες που εκτοξευσαν οι  zwillingluftwaffehund εναντια στους Νικο και Συμεων.

Αν παλι μετα απο αυτα που σου γραφω Σταυρο επιμενεις ,την επομενη φορα και εφοσον απονείμουν σ'εσενα τους παραπανω "τιτλους" ας τους αφησουνε....ομως ετσι θα γινουμε σαν αλλα,κοινοτυπα φορουμ που το ενα μελος λοιδορεί το αλλο. :(

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Λάμπρο καλημερα
δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζουμε το θέμα αλλά θα πρέπει να απαντήσω διότι παρεξηγήθηκαν οι προθέσεις μου.
Συμφωνώ απολύτως ότι ο τρόπος των zwillingluftwaffehund ήταν πολύ άσχημος  και ικανός να επιφέρει ποινή εντός των πλαισίων και κανόνων λειτουργίας του φόρουμ.
Διαφώνησα με την πλήρη διαγραφή του ποστ τους
- δεν έγινε διαγραφή/edit του κειμένου για να φαίνεται ότι κάπου, κάποια στιγμή υπήρξε ένα παράπτωμα το οποίο τιμωρήθηκε -
και μάλιστα - χρονικά - ένα ποστ μετά από την ποινή της επίπληξης που προηγήθηκε από άλλο διαχειριστή.
Η διαδικασία της επαύξησης των ποινών μου είναι γνωστή λόγω δουλειάς και πλήρως κατανοητή αλλά στην προκειμένη περίπτωση, έγινε με ένα τρόπο που προσωπικά μου φαίνεται υπερβολικός και λιγάκι άκομψος.
Επειδή έθεσες το θέμα επι προσωπικού, έχω δεχθεί στο παρελθόν φραστικές επιθέσεις ή προσβολές εντός του φόρουμ μας, οι οποίες επέφεραν μεν αυστηρές ποινές στους αυτουργούς τους (βλέπε εκείνο τον "μαυρομάτη * " με το Κουρκουλικό nickname που νόμιζε ότι για όλα τα κακά του κόσμου φταίνε οι...εβραίοι και οι κομμουνιστές) αλλά τα κείμενα παρέμειναν, για να θυμίζουν ίσως το παράπτωμα, μπορεί όμως και για να διαιωνίζουν τις ύβρεις εκείνες προς εμένα. Οπως τότε που δεν υπέδειξα στη διαχείριση τι να κάνει για εκείνα τα θέματα, πιστεύοντας ότι θα κάνει αυτό που πρέπει με βάση τους κανόνες λειτουργία του φόρουμ, έτσι και τώρα δεν υποδιεκνύω κάτι αλλά λέω τη γνώμη μου.
Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
 ::salut::
Σ.Σ.

* μαυρομάτης = Kara Goz στην τουρκική

Αποσυνδεδεμένος Jet72

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 7246
  • The Caveman :-)
    • Image
Απορώ τι θα σκέφτεται ένας πχ 15χρονος διαβάζοντας όλη αυτή την ένταση στο φόρουμ μας... Λες και γερνάμε και την βρίσκουμε να τσακωνόμαστε... Τι να πω... Ας είμαστε πάνω από όλα ευγενικοί, αύριο - μεθαύριο αυτά που γράφονται σήμερα θα τα διαβάζουν τα μωρά μας...


Πάντως η ιδέα για κάποιο βίντεο κλπ ακούγεται καλή. Και χωρίς καθόλου ομιλία, ας έχει τις καλύτερες φάσεις της επίδειξης και λίγη μουσική από πίσω... Η εικόνα τα λέει όλα, αν λείπει ο σχολιάσμος νομίζω δεν θα χαθεί η ουσία και τα δύο τρία καλά κόλπα που κάποιος θα δει για να γίνει καλύτερος.

Και σε κάθε περίπτωση μπράβο σε όσους έχουν τέτοιες ιδέες και σε όσους αφιερώνουν μέρος από τον χρόνο τους για να βοηθήσουν όλους τους υπόλοιπους!

Αποσυνδεδεμένος GRmodeler

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 678
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα

-"ο χλευασμός, η επιθετική ειρωνεία και κάθε είδους προσωπικές προσβολές θα διαγράφονται από τις δημοσιεύσεις χωρίς προειδοποίηση"

-"Καταφεύγετε σε χαρακτηρισμούς έναντι άλλου μέλους, ανεξάρτητα αν το γνωρίζετε ή όχι, οπότε περιμένω να ανασκευάσετε",


συγχωρήστε μου την επανάληψη κα ιτο κόλλημα με τους τύπους, αλλά έχω μία απορία, νόμιζα ότι αυτοί (ή οποιοιδήποτε) κανόνες για να είναι πάντα σεβαστοί πρέπει και να εφαρμόζονται πάντα με τον ίδιο τρόπο. Πχ. μία πράξη θεωρείται κλοπή ανεξάρτητα από το ποσό που κλάπηκε (100 δραχμές ή 10.000).
 Έτσι και μια συμπεριφορά είναι προσβλητική ανεξάρτητα της βαρύτητας των χαρακτηρισμών, ειδικά μέσα σε ένα φόρουμ όπου δεν υπάρχει προσωπική επαφή και πιθανώς ούτε προσωπική γνωριμία (δεύτερος κανόνας στην παράθεση, σαφώς δεν τηρήθηκε τότε).

   Το θέμα δεν το βλέπω προσωπικά, απλά χρησιμοποιώ το παράδειγμα από εκείνο το θέμα επειδή μόνο αυτό είχα υπόψιν. Το πρόβλημα κατά την ταπεινή μου άποψη είναι ότι αν δεν εφαρμόζονται πάντα οι κανόνες τότε θα μένουν κενά για υποψίες ότι κάποια μέλη ή και απόψεις-συμπεριφορές μπορεί και να έχουν διαφορετική αντιμετώπιση.

  Προσωπικά συμφωνώ με το Σταύρο. Θα προτιμούσα να δω το συγκεκριμένο ποστ έστω και με κομένες τις φράσεις για να έχω άποψη για τη συγκεκριμένη συμπεριφορά.

Αποσυνδεδεμένος Voroshilov

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 3398
  • Age: 43
  • Τόπος: Ν.Φιλαδέλφεια
Ρε παιδιά έλεος!!!
Οι κανόνες είναι κανόνες!!! Αν κάποιες (ελάχιστες) φορές, δεν προλαβάινουν οι admins να τους εφαρμόσουν τότε δεν σημάινει οτι δεν πρέπει να υπάρχουν!!!!
Έγινε κάτι μεμπτο, διορθώθηκε.. τέλος!!!!
Τώρα γιατί έγινε έτσι, γιατί δεν έγινε αλλιώς, είναι περιττά, κουραστικά και εκφυλιστικά!!!!!

Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος GIOMEF

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1741
  • Age: 50
  • Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ
Eγω θα ηθελα να δωσω τα ευσημα στο καταστημα REALMODELS οπως επισης και στον ιδιοκτητη του τον Κωστα Μαλιαρα ο οποιος εχει αποδειξει εμπρακτα την αγαπη του για το χομπυ.
Και λεω ολα αυτα γιατι εγω προσωπικα δεν εχω δει απο αλλο καταστημα τις ενεργειες που εχω δει απο το REAL MODELS.
Για σκεφτειτε το οτι ουσιαστικα κλεινει το μαγαζι του για 5 ωρες και οχι μονο αυτο αλλα μας ταιζει και μας ποτιζει....χωρια την αμοιβη που ισως να παιρνει ο εκαστοτε συναδελφος που παρουσιαζει το σεμηναριο.
Για αυτο λοιπον ας μην γκρινιαζουμε παιδια γιατι ετσι βγαζουμε μονοι μας τα ματια μας.
Μακαρι το παραδειγμα αυτο να το ακολουθησουν και αλλα καταστηματα.
THANKS FOR ALL "GIO"


Αποσυνδεδεμένος GRmodeler

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 678
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
  Και κάτι ακόμη για το κυρίως θέμα που εξέτρεψε αυτή τη συζήτηση.

  Ομολογώ ότι είμαι αρκετά χαζός και συχνά άλλα γράφονται και άλλα διαβάζω και καταλαβαίνω εγώ. Έτσι αρχικά παρερμήνεψα τις  ερωτήσεις των Συμεών και Νίκου σχετικά με τα σεμινάρια (βέβαια ο Νίκος είπε ότι η ερώτηση  ήταν ρητορική ανεξάρτητα αν ταυτόχρονα ζητούσε και απάντηση :shock:).

  Πως γίνεται λοιπόν και τόσες μέρες μετά κανείς από όσους διάβασαν τα ερωτήματα και τα κατάλαβαν με το σωστό τους νόημα δεν έγραψε τίποτα επί του θέματος, πχ, μια ιδέα για σεμινάριο; Τόσοι λίγοι ήταν αυτοί που είδαν το σωστό νόημα με την πρώτη; (ή μήπως είναι περισσότεροι αυτοί που βρίσκονται στο ίδιο νοητικό επίπεδο με μένα; )


Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
  Προσωπικά συμφωνώ με το Σταύρο. Θα προτιμούσα να δω το συγκεκριμένο ποστ έστω και με κομένες τις φράσεις για να έχω άποψη για τη συγκεκριμένη συμπεριφορά.

Αφήστε που δημιουργήθηκε κι ένα "νομικό παράδοξο"
Σβήστηκε το επίμαχο ποστ άρα εξαφανίστηκε το "πτώμα" που αποδείκνυε ότι τουλάχιστον υπήρξε "έγκλημα".
Και μείναμε οι υπόλοιποι να συζητάμε γι αυτό (για το "έγκλημα" δηλαδή) και εαν ψάξεις παραπάνω...δεν φαίνεται κάτι
και στους τρίτους πιθανόν να φανεί ότι βλέπουμε οράματα ή οτι έχουμε παραισθήσεις.

Στην ουσία του θέματος πάντως, μακάρι να βρεθούν κι άλλοι σαν τον κ. Μαλλιάρα και να διοργανώνουν αντίστοιχα σεμινάρια.
Πέρα από το όποιο (αυτονόητο) όφελος έχει το κατάστημα του απο τη συγκέντρωση των μοντελιστών στα πλαίσια των σεμιναρίων, αυτά καθεαυτά τα σεμινάρια  είναι πολύ χρήσιμα και εποικοδομητικά, όσα τουλάχιστον έχω παρακολουθήσει προσωπικά (βάσεις-διοράματα / Κ. Ροδόπουλος , βάψιμο φιγουρών / Χ. Παναγιωτόπουλος, φθορές αρμάτων / Ν.Πλανούδης).

 ::salut::
Σ.Σ.


Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • MC crew
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2811
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ι.Π.ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
Καλημέρα σας.
Από ότι κατάλαβα κάποιος η κάποιοι βγήκαν και μου τα έχωσαν με διάφορους χαρακτηρισμούς χωρίς να με ξέρουν καν, ερμήνευσαν την ερώτηση όπως ήθελαν  και βεβαία με nickname και όχι με το/τα όνομα/τα,  δεν πειράζει ώμος αυτά συμβαίνουν στις δημοκρατικές χώρες και βέβαια δείχνουν και το επίπεδο του καθενός. 

Τώρα μιας και ο Σταύρος θέλει να δει και εδώ τη εννοούσα, απλά του λέω τίποτα λιγότερο η περισσότερο από αυτό που ρώτησα και στην αρχή:  "ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ στο γνωστό τρίγωνο που τα Σάββατα μαζεύετε αρκετός κόσμος και είναι και προσβάσιμο καλύτερα γι όλους μας."
Και δεν παρεξηγήθηκα αλλά θεώρησα ότι το παρακάτω σχόλιο σου κατεβάζει  πάρα πολύ το επίπεδο, και είναι και παντελώς άτοπο όπως έγραψα και πριν αλλά τώρα θα τολμήσω να πω και ειρωνικό, αντί να δοθεί μια απάντηση του στιλ δεν γνωρίζω θα το ψάξω η κάτι παρόμοιο τέλος πάντων  άρχισε η δικηγορία υπέρ του καταστήματος το οποίο δεν εμπλέκω καθόλου στην ερώτηση μου.
Και για να τελειώνω γιατί παρατράβηξε το θεματάκι κατάλαβα ότι όποιος τολμήσει και ρωτήσει ΓΙΑΤΙ ....... αντί να πάρει μια απαντήσει όποια και να είναι αυτή θα ακούσει τα εσώψυχα του καθενός αλλά μπορεί να βρει και των μπελά του.
Σ.Κ
αντίστοιχα ερωτήματα νομίζω έχουμε όλοι μας, όπως

γιατί το Grand Prix της Monza γίνεται στη Monza και όχι στο Τατόι που είναι "δίπλα μας" ?
γιατι οι συναυλίες των μεγαλων συγκροτημάτων γίνονται στο Wembley και όχι στην Καλογρέζα ?
γιατί η Scalemodelworld/Telford και η Euromilitaire/Kent γινονται στην Αγγλία και όχι στην Αθήνα ?

θα ζητησουμε και γι αυτες πειστικές απαντήσεις ?
δε νομιζω ...

 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
να απαντήσω... μπορεί και τελευταία φορά ως "κόκκινος" 

(γιατι εχω απειρες καλύτερες επιλογές απο το να ξοδέψω 5 ωρες απο βράδυ της κυριακης μου και ολο το πρωι σήμερα σχεδον)

Για την έλλειψη προτάσεων που αναφέρει o GR... μήπως και αυτο ηταν ο λόγος της αναφοράς που έκαναν... μήπως επειδή έχουμε έλλειμμα δημιουργικών προτάσεων και αναλωνόμαστε στο να κρατάμε αρχεία και φακέλους .. τη έκαναν και τη δεν έκαναν τότε και τώρα οι Διαχ. ... μήπως επειδή είμαστε στο φόρουμ μονο και μονο για να δούμε εαν ανοιχτεί καποιο θεμα αμφιλεγόμενο για να το αναλύσουμε γράφοντάς και ξαναγράφοντας  ....  :roll: :roll: :roll:

όσο για το πτώμα... ειναι σε καλο ψυγείο... μπορεί η οικογένεια να ζητήσει απο ανεξάρτητο ιατροδικαστή να κάνει αυτοψία.  ::icon_thumright::


Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος gkontog

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 12382
  • Age: 58
  • Τόπος: Αθήνα
  • Τόσα πολλά μοντέλα, τόσος λίγος χώρος...
.
Σφάλμα, θα παρακαλούσα τη διαχείριση να το σβήσει :oops:
Τα πιο διάσημα τελευταία λόγια στο σύμπαν: Σβήστα, έχω πάρει backup!

Αποσυνδεδεμένος Viper

  • Modelclub.gr
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10061
  • Age: 47
  • Τόπος: Χωματερή της Ευρώπης
  • Keep modeling !
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Spoiler (hover to show)


Spoiler (hover to show)

Αποσυνδεδεμένος melpas1013

  • Διαχειριστης
  • Scale 1/24
  • *****
  • Μηνύματα: 13250
  • Age: 45
  • Τόπος: Όπου αργεί να ξημερώσει NOT! Όπου δεν θα ξημερώσει ποτέ...
  • Στούμπανος Κώστας
    • Image
Αφού το θέλετε λοιπόν έτσι, να μη μπορούμε να περάσουμε ένα ΣΚ, μακριά από τον υπολογιστή μας θα το έχετε. Θα σβήνω και θα καμπανιάζω μόνο πλέον. Χωρίς εξηγήσεις και χωρίς σάλτσες. ΜΠΑΜ πάρε να χεις ο επόμενος. Ούτως ή άλλως μοντέλο έχω να πιάσω στα χέρια μου 2 μήνες τώρα, και με το ρυθμό που κινούνται τα πράγματα δε βλέπω να ξαναπιάνω για μεγάλο διάστημα, οπότε θα γλυτώσετε και τα ποσταρίσματά μου στο κατασκευαστικό. Ειδικά αν μείνω μόνος κόκκινος με τον Mmaker, θα γελάσουμε πολύ στο μέλλον. Και για να ξεκινήσουμε και με το δεξί, κομμένη η κουβέντα για το θέμα των προηγούμενων δύο σελίδων. Σε λιγάκι θα διαχωρισθεί και θα πάρει την άγουσα για το αρχείο.


Αποσυνδεδεμένος Viper

  • Modelclub.gr
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10061
  • Age: 47
  • Τόπος: Χωματερή της Ευρώπης
  • Keep modeling !
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Κατι τελευταιο (αν και δεν ηθελα να το γραψω αφου δεν υπαρχει κατι "χειροπιαστο" )

Προ λιγων μηνων η Διαχειρηση του MC (εγω κι αλλος ενας Admin) ενημερωθηκε για τη δυνατοτητα διεξαγωγης σεμιναριων και αλλων event στον ανω οροφο του καταστηματος του Real models στην Ιπποκρατους και σε πρωτη φαση υπηρξε το εντονο ενδιαφερον εκατερωθεν για μια συνεργασια MC & Real model σε αυτο το κομματι (σεμιναρια,μοντελιστικα μαθηματα για τα πιτσιρικια μας) οταν βεβαια ο χωρος ετοιμαστει.

Ωστοσο τα παραπανω γραφομενα κι επειδη εως τωρα που μιλαμε δεν υπηρξε καποια τελεσιδικη αποφαση σας τα λεω με καθε επιφυλαξη και χωρις το τιτλο του Admin οποτε ειναι πολυ,μα πολυ "ανεπισημα" ....εως παραφιλολογια του υπογραφοντα. :oops:

Tags: