Αποστολέας Θέμα: Hellcat στον... πάτο!  (Αναγνώστηκε 7724 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 28, 2010, 11:04:36 μμ »
Φίλε Βαγγέλη καλησπέρα ,μαλλον αυτή η θάλασσα είναι φτιαγμένη με πηλό και δεν είναι δυσκολο να φτιαχτεί,μάλλον είναι πιό δύσκολο να βαφτεί.
Ισως στη δική σου περίπτωση φίλε να πρέπει να είναι κάτι σε πιό διαφανή κατάσταση.Ειδικά εκεί στα φτερά οταν θα βυθιστούν θα πρέπει να φαίνονται.
Δυστυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει ρητίνες και τέτοια άλλα παρομοια όπως υγρο γυαλί και δεν μπορώ να σε βοηθήσω .Αν έχεις αποφασίσει έτσι και αλλιώς να το φτιάξεις με πηλό,ευχαρίστως να σου πω οτι ξέρω. ::salut::

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 29, 2010, 12:02:17 πμ »
Φίλε Βαγγέλη καλησπέρα ,μαλλον αυτή η θάλασσα είναι φτιαγμένη με πηλό και δεν είναι δυσκολο να φτιαχτεί,μάλλον είναι πιό δύσκολο να βαφτεί.
Ισως στη δική σου περίπτωση φίλε να πρέπει να είναι κάτι σε πιό διαφανή κατάσταση.Ειδικά εκεί στα φτερά οταν θα βυθιστούν θα πρέπει να φαίνονται.
Δυστυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει ρητίνες και τέτοια άλλα παρομοια όπως υγρο γυαλί και δεν μπορώ να σε βοηθήσω .Αν έχεις αποφασίσει έτσι και αλλιώς να το φτιάξεις με πηλό,ευχαρίστως να σου πω οτι ξέρω. ::salut::
Σταματη φιλε μου καλησπερα,δεν ξερω δεν εχω αποφασισει.Αν δεν σου κανει κοπος πες μου για τον πηλο,θα ρωτησω και για τα υπολοιπα(ρητινες κτλ) και θα αποφασισω.
Παντως νομιζω οτι θα προχωρισω στον πιο ευκολο τροπο επειδη ειναι πρωτη φορα για να μην τα κανω...θαλασσα :mrgreen:.
Ευχαριστω για το χρονο σου. ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 29, 2010, 12:26:31 πμ »
Οκ!!!Εγώ χρησιμοποιώ κιτρινο φελιζό σαν βάση,χρησιμποιώ το μεσαίο πάχος των 30mm.Το πολύ λεπτό δεν κάνει γιατί οταν θα μπει ο πηλός και στεγνώσει γίνεται κουτάλα και παραμορφώνεται η επιφάνεια της θάλασσας με αποτέλεσμα να μην κάθεται σωστά το μοντέλο.
Δημιουργώ αφαιρόντας κομμάτια από την επιφάνεια του φελιζόλ τα μεγάλα κυμματα.Τοποθετώ προσωρινά το μοντέλο πάνω και αφαιρώ το κομμάτι του φελιζόλ που θα είναι το βυθισμένο τμήμα του μοντέλου.Μετά έχοντας βάλει το μοντέλο στην άκρη απλώνω λευκό πηλό χειροτεχνίας και φτιάχνω την επιφάνεια της θάλασσας ,με χέρια ,δάχτυλα ,σκληρά πινέλα.Ανάλογα πόσο ταραγμένη θάλασσα θέλεις τόσο πιό αγρια επιφάνεια δημιουργείς .Υπόψιν αν έχεις πολύ ταραγμένη η επαφή με το μοντέλο θα πρέπει να είναι και πιό βιαιη,με αφρούς και παφλασμούς .

Επειδή με τα λόγια μπορεί και να σε μπέρδεψα ρίξε μια ματιά εδώ,και για οτι θες στη διαθεσή σου.
http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,11867.30.html       ::icon_thumright:: ::salut::

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος gtdeath13

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 10046
  • Τόπος: Boavista
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 29, 2010, 12:45:49 πμ »
Μια φτηνή λύση που βρήκα είναι να κάνεις το εξής:

Διέλυσε ασπρόκολλα σε παρκετίνη, σε αναλογία 1:1 ή 2:1, θα σου δώσει ένα ημίρευστο υλικό που θα γίνει αρκετά διάφανο αλλά όχι εντελώς... Μπορείς μετά να χτίσεις πάνω σε αυτό με gloss βερνίκι έναμελ, που θα σου δώσει το εφέ του νερού αλλά δεν θα σου κάνει και το νερό κρυστάλλινο λόγω του στρώματος της κόλλας. Η προϋπόθεση είναι να βάψεις πρώτα την βάση (το 104 έναμελ είναι αρκετά καλό) και να παίξεις με τα πράσινα και τα μπλέ... Για τον αφρό ξερό πινέλο άσπρο... Δοκίμασέ το κάπου να δεις τι ψάρια θα πιάσεις...

Για διάφανη ρητίνη υπάρχει ένα σετ της ΖΑΡ δύο συστατικών που δίνει ένα κρυστάλλινο διάφανο αποτέλεσμα (αλλά και τρελή μπόχα μέχρι να πήξει). Έχει το καλό ότι πήζει σχετικά γρήγορα (κανά 5λεπτο) και μπορείς εύκολα να κάνεις τους κυματισμούς. Είναι σχετικά φτηνό και θα σου δώσει αρκετό υλικό να κάνεις την δουλειά σου, χωρίς να φτιάξεις ψηλή βάση. Επίσης και αυτό έχει το καλό του έυκολου βαψίματος, μιας και η διαφάνεια του υλικού σου δίνει έννοια βάθους...

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 29, 2010, 02:21:09 πμ »
Σταματη και gtdeath13 σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!! ::thanks_smilie::
Θ'αρχισω τα πειραματα και βλεπουμε. :wink:
Σας ευχαριστω και παλι ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 29, 2010, 01:55:06 μμ »
Σταματη και gtdeath13 σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!! ::thanks_smilie::
Θ'αρχισω τα πειραματα και βλεπουμε. :wink:
Σας ευχαριστω και παλι ::salut:: ::salut::

Καλή τυχη λοιπόν Βαγγέλη και σου έυχομαι να τα κάνεις θάλασσα....με την καλή έννοια ε!!!

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 04, 2010, 10:25:28 μμ »
Παιδια καλησπερα,
Συνεχιζω σιγα σιγα με τη θαλασσα που ειναι το πιο δυσκολο για μενα γιατι δεν εχω ξαναφτιαξει.(Σταματη ελπιζω να τα εκανα θαλασσα  :lol: :lol: :lol:)
Ακολουθει μια φωτο για να παρετε μια ιδεα πως θα γινει περιπου.Δεν ξερω αν πετυχα τη θαλασσα, περιμενω τις γνωμες σας.
Κραξτε ελευθερα :mrgreen:
 ::salut:: ::salut::



Αποσυνδεδεμένος Θάνος_79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2063
  • Age: 45
  • Τόπος: ΕΛΛΑΣ - ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ
  • ΠΑΡΑ ΔΥΝΑΜΙΝ ΤΟΛΜΗΤΑΙ
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 04, 2010, 10:43:41 μμ »
 ::eetsmakelijk:: ::eetsmakelijk:: ::eetsmakelijk::

Φορτώστε λέμε  ::eusa_clap:: ::eusa_clap:: ::eusa_clap::

 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 05, 2010, 04:41:18 μμ »
Bαγγέλη φίλε αν και η θάλασσα βρίσκεται στην αρχή ακόμα ,θα προτιμούσα πιό αραιό τον κυμματισμό με λιγότερες ΄΄λακούβες''.Σίγουρα σε επιρρέασε το διόραμα που μας έδειξες .Η θαλασσα του οποίου δεν είναι από τις πιό ρεαλιστικές.
Εγώ συνήθως αρχίζω με ένα σχέδιο πάνω στο φελιζόλ για κάποια κύμματα ως κύρια και μετά αποφασίζω για την υφή της επιφάνειας.Μετα την δουλέυω με χέρια, αλλά σε κάθε κυμματισμό και κορυφή κυμματος με σκληρό πινέλο για να μπορώ αργότερα να κάνω στεγνά πινέλα με άσπρο.
Προσπάθησε να κρατίσεις μια φορά με τον κυμματισμό αλλά δεν χρειάζεται παντού να είναι το ιδιο κυμματακι που επαναλαμβάνεται ,καλή συνέχεια.
Πολλές φορές η θάλασσα δεν πετυχαίνει με την πρώτη.Στα περισσότερα μοντέλα μου την έχω φτιάξει δύο φορές.Για το βάψιμο δε ,και τρεις και τέσσερις αφού την έχω ξεβάψει αλλες τόσες.

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 05, 2010, 05:18:46 μμ »
Bαγγέλη φίλε αν και η θάλασσα βρίσκεται στην αρχή ακόμα ,θα προτιμούσα πιό αραιό τον κυμματισμό με λιγότερες ΄΄λακούβες''.Σίγουρα σε επιρρέασε το διόραμα που μας έδειξες .Η θαλασσα του οποίου δεν είναι από τις πιό ρεαλιστικές.
Εγώ συνήθως αρχίζω με ένα σχέδιο πάνω στο φελιζόλ για κάποια κύμματα ως κύρια και μετά αποφασίζω για την υφή της επιφάνειας.Μετα την δουλέυω με χέρια, αλλά σε κάθε κυμματισμό και κορυφή κυμματος με σκληρό πινέλο για να μπορώ αργότερα να κάνω στεγνά πινέλα με άσπρο.
Προσπάθησε να κρατίσεις μια φορά με τον κυμματισμό αλλά δεν χρειάζεται παντού να είναι το ιδιο κυμματακι που επαναλαμβάνεται ,καλή συνέχεια.
Πολλές φορές η θάλασσα δεν πετυχαίνει με την πρώτη.Στα περισσότερα μοντέλα μου την έχω φτιάξει δύο φορές.Για το βάψιμο δε ,και τρεις και τέσσερις αφού την έχω ξεβάψει αλλες τόσες.

Σταματη σ'ευχαριστω για τις συμβουλες. ::icon_thumright::
Οντως το διοραμα επαιξε ρολο.
Θα παρω πηλο να κανω αλλη μια προσπαθεια.
Ευχαριστω! ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Manwlo

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 354
  • modelclub.gr
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 05, 2010, 06:15:56 μμ »

Κραξτε ελευθερα :mrgreen:
 ::salut:: ::salut::

(Image removed from quote.)

Breaking News!
Αεροασκάφος Hellcat κατέπεσε σε cheesecake!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Go on, περιμένουμε το αποτέλεσμα με αγωνία  ::icon_thumright:: ::icon_thumright::

-=Manwlo=-

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 05, 2010, 07:01:48 μμ »

Κραξτε ελευθερα :mrgreen:
 ::salut:: ::salut::

(Image removed from quote.)

Breaking News!
Αεροασκάφος Hellcat κατέπεσε σε cheesecake!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Go on, περιμένουμε το αποτέλεσμα με αγωνία  ::icon_thumright:: ::icon_thumright::

-=Manwlo=-

 ::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: ::lol18::
καλο!

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 05, 2010, 07:06:54 μμ »
Αλλη μια προσπαθεια,
Πως τη βλεπετε??? :mrgreen:
Ειναι απο τον πηλο που εμεινε.Αν ειναι χαλια αυριο θα παω να παρω καινουριο.
 ::salut:: ::salut::

Υ.Γ.Τωρα που βλεπω την προηγουμενη οντως με cheesecake μοιαζει :mrgreen:



Αποσυνδεδεμένος Ελιξ-ιριος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2163
  • Age: 46
  • Τόπος: 3ο σύννεφο δυτικά...
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 05, 2010, 07:09:15 μμ »
Στην φωτογραφία φαίνεται και κάποια κηλίδα ελαίου ή καυσίμου στην επιφάνεια της θάλασσας, η οποία διαφοροποιεί τον κυματισμό και το χρώμα στα σημεία που απλώνεται, πράγμα λογικό που ωφείλεται στην διαφορετική πυκνότητα των υγρών. Πώς σκέπτεσαι να αναπαραστήσεις κατι τέτοιο; :roll:

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 05, 2010, 07:14:00 μμ »
Στην φωτογραφία φαίνεται και κάποια κηλίδα ελαίου ή καυσίμου στην επιφάνεια της θάλασσας, η οποία διαφοροποιεί τον κυματισμό και το χρώμα στα σημεία που απλώνεται, πράγμα λογικό που ωφείλεται στην διαφορετική πυκνότητα των υγρών. Πώς σκέπτεσαι να αναπαραστήσεις κατι τέτοιο; :roll:

Φιλε μου σαν πρωτη προσπαθεια προσπαθω να κανω τη θαλασσα ,δεν νομιζω να φτασω στο επιπεδο να κανω και την κηλιδα :wink:
 ::salut:: ::salut::

Αποσυνδεδεμένος mmaker

  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 9890
  • Age: 52
  • Τόπος: Αθήνα
  • modelclub.gr
    • Ελληνική Μοντελιστικη Κοινότητα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 05, 2010, 07:25:55 μμ »
Βαγγέλη δες και μια δουλειά ενός φίλου μπας και πάρεις ιδέες για την θάλασσα...
http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,2519.0.html
Γιώργος   
Ναι,φτιάχνουμε και κοσμήματα!Κάντε ένα Like!
www.facebook.com/artnclay.gr

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 05, 2010, 07:33:36 μμ »
Βαγγέλη δες και μια δουλειά ενός φίλου μπας και πάρεις ιδέες για την θάλασσα...
http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,2519.0.html
Eντάξει από τις ποιό ρεαλιστικές θάλασσες που έχουμε δει και στην περιπτωσή σου Βαγγέλη η πιό σωστή μια και τα βυθισμένα φτερά θα φαίνονται.

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος c.nemo

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4824
  • Age: 51
  • Τόπος: Κερκυρα ...Τόπος των απήδαλων πλοίων των Φαιακων.
  • σταμάτης άνθης
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 05, 2010, 07:37:00 μμ »
Αλλη μια προσπαθεια,
Πως τη βλεπετε??? :mrgreen:
Ειναι απο τον πηλο που εμεινε.Αν ειναι χαλια αυριο θα παω να παρω καινουριο.
 ::salut:: ::salut::

Υ.Γ.Τωρα που βλεπω την προηγουμενη οντως με cheesecake μοιαζει :mrgreen:


(Image removed from quote.)
Βαγγέλη τωρα ειδα τη δευτερη προσπάθειά σου πολύ καλυτερη φίλε.Οσο καλή και να είναι μια κατασκευή με πηλό το βάψιμο είναι αυτό που καθορίζει το τελικό αποτέλεσμα καθώς και η αίσθηση του υγρού στοιχείου.Καλή συνέχεια φίλε.

"Νίκησα; Νικήθηκα; Τούτο μονάχα ξέρω: είμαι γεμάτος πληγές και στέκομαι όρθιος."
Ν. Καζαντζάκης, 1883-1957

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 05, 2010, 08:18:36 μμ »
Βαγγέλη δες και μια δουλειά ενός φίλου μπας και πάρεις ιδέες για την θάλασσα...
http://www.modelclub.gr/forums/index.php/topic,2519.0.html

 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Εχασα τα λογια μου!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!
Τι θαλασσα να φτιαξω τωρα,μαλλον θα παω για πλεξιμο :mrgreen:
Σ'ευχαριστω πολυ! ::salut::



(Image removed from quote.)
Βαγγέλη τωρα ειδα τη δευτερη προσπάθειά σου πολύ καλυτερη φίλε.Οσο καλή και να είναι μια κατασκευή με πηλό το βάψιμο είναι αυτό που καθορίζει το τελικό αποτέλεσμα καθώς και η αίσθηση του υγρού στοιχείου.Καλή συνέχεια φίλε.

Σταματη θα  την βαψω να δουμε τι θα βγει και μου λες τη γνωμη σου
Αν δεν βγει καλη,λεω να δοκιμασω και με ρητινη για να φαινεται και το φτερο που λες οτι ειναι πιο σωστο.
Σ'ευχαριστω πολυ παντως για το χρονο σου! ::salut::

Αποσυνδεδεμένος DIM57

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 4125
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 05, 2010, 08:24:19 μμ »
Bαγγελη αν θελεις κυμματισμο αυτη η θαλασσα ειναι οτι πρεπει
η ρητινη δεν εχει τετοια δυνατοτητα για τετοια κυμματα
μπορεις ομως να χρησημοποιησεις ρητινη μετα το βαψιμο  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #45 στις: Μάιος 05, 2010, 08:46:37 μμ »
Bαγγελη αν θελεις κυμματισμο αυτη η θαλασσα ειναι οτι πρεπει
η ρητινη δεν εχει τετοια δυνατοτητα για τετοια κυμματα
μπορεις ομως να χρησημοποιησεις ρητινη μετα το βαψιμο  ::salut::

Φιλε DIM θα την ηθελα με κυμματα,θα βαψω αυτη να δουμε τι θα βγει και βλεπουμε.
Σ'ευχαριστω πολυ ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Ελιξ-ιριος

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2163
  • Age: 46
  • Τόπος: 3ο σύννεφο δυτικά...
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 05, 2010, 09:57:42 μμ »
Η καινούρια θάλασσα είναι πολύ ωραία σαν κυματισμός, και σαφέστατα καλύτερη από την προηγούμενη.Και  εγώ με τις σπουδαίες παρατηρήσεις ::sprechende_015:: ::sprechende_015::μεχρι στιγμής μόνο νερολακκούβες έχω φτιάξει. Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια!!!

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #47 στις: Μάιος 05, 2010, 10:14:02 μμ »
Η καινούρια θάλασσα είναι πολύ ωραία σαν κυματισμός, και σαφέστατα καλύτερη από την προηγούμενη.Και  εγώ με τις σπουδαίες παρατηρήσεις ::sprechende_015:: ::sprechende_015::μεχρι στιγμής μόνο νερολακκούβες έχω φτιάξει. Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια!!!

Σ'ευχαριστω πολυ! :wink:
Η προηγουμενη οντως σαν cheese cake ηταν. :lol: :lol: :lol: :lol:
Οι παρατηρησεις ειναι παντα χρησιμες αλλιως δεν υπαρχει βελτιωση.Γι΄αυτο οτι στραβο βλεπεις να το λες ! ::icon_thumright::
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Pankoub

  • IPMS Hellas 651
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3666
  • Age: 60
  • Τόπος: Mουσείο Π.Α.,Τατόι
  • CCCP, B'ΠΠ
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #48 στις: Μάιος 05, 2010, 11:09:03 μμ »
Βαγγελη, καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου  ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: Με 'tutorες' σαν τον Ντιμι κ τον καπετανιο,θα βγει πανεμορφο!!
Spoiler (hover to show)


Η ιστοσελίδα μου..https://www.facebook.com/Pankoub22

Αποσυνδεδεμένος vagelis207

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1561
  • Age: 49
  • Τόπος: Πατρα
Απ: Hellcat στον... πάτο!
« Απάντηση #49 στις: Μάιος 06, 2010, 10:59:12 πμ »
Βαγγελη, καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου  ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: Με 'tutorες' σαν τον Ντιμι κ τον καπετανιο,θα βγει πανεμορφο!!
Spoiler (hover to show)

Παναγιωτη σ'ευχαριστω πολυ για το κουραγιο. :wink:
Βασικα αν δεν ειχα τη βοηθεια τους ισως και να τα ειχα παρατησει ηδη,καθως η αναπαρασταση της θαλασσας ειναι κατι αγνωστο για μενα!
Spoiler (hover to show)

Tags: