Αποστολέας Θέμα: Plastic Primer  (Αναγνώστηκε 1764 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος WOTAN

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 112
  • Age: 55
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ,ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    • http://www.e-335thgr.com/
Plastic Primer
« στις: Μάρτιος 24, 2010, 10:20:13 πμ »
ΛΟΙΠΟΝ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΑΡΙΤΖΗΣ)
Spoiler (hover to show)
ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΥΓΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΠΛΑΣΤΙΚ ΠΡAIΜΕΡ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΡΙΕΥΕΙ ΛΙΓΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΤΡΙΨΙΜΑΤΑ,ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ... ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Συγγνώμη για τα κεφαλαια αλλα δεν το πρόσεξα και βαριέμαι να το ξαναγράψω γιατί δεν γράφω και πολύ γρήγορα.... :oops:

Αποσυνδεδεμένος John-John

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2154
  • Age: 46
  • Τόπος: 80% Θεσ/νικη - 20% Κοζανη
  • Γιαννης Ματιακης
Απ: ΠΛΑΣΤΙΚ ΠΡΑΙΜΕΡ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 24, 2010, 10:25:57 πμ »
Υπάρχουν πολλά, οι περισσότερη χρησιμοποιούμε αστάρια αυτοκινήτου, ένα από αυτά είναι το Hycote που χρησιμοποιώ εγώ
Η άποψη και η γνώμη είναι σαν την κ..τρυπιδα, όλοι έχουν από μια, Τα προβλήματα αρχίζουν όταν κλ@νει..

Αποσυνδεδεμένος natna

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 362
  • Τόπος: Χαλκιδική - Καβάλα
  • Πάνος - Pashion for model cars!
Απ: Plastic Primer
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 24, 2010, 09:16:31 μμ »
ΛΟΙΠΟΝ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΑΡΙΤΖΗΣ)
Spoiler (hover to show)
ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΥΓΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΠΛΑΣΤΙΚ ΠΡAIΜΕΡ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΡΙΕΥΕΙ ΛΙΓΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΠΛΥΣΙΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΤΡΙΨΙΜΑΤΑ,ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ... ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Συγγνώμη για τα κεφαλαια αλλα δεν το πρόσεξα και βαριέμαι να το ξαναγράψω γιατί δεν γράφω και πολύ γρήγορα.... :oops:

Διάφανο έτσι?

Επισήμως λέγεται "αστάρι πρόσφυσης πλαστικών". Είναι ο γνωστός  πλαστικοποιητής για τους βαφείς αυτοκινήτων.
Η διαφορά του με το Hycote είναι ότι κάνει και για τα εύκαμπτα πλαστικά.
Έχω ένα  της HBbody σε σπρέυ (Plastikote νομίζω λέγεται)
Καλό είναι αλλά θέλει μόνο ένα ελαφρύ πέρασμα γιατί αγριεύει πολύ η επιφάνεια του μοντέλου και μετά ότι και όσο gloss χρώμα και να ψεκάσεις πάνω, γίνεται semi glossy. Κάτι ενδιάμεσο δηλ.

Την έχω πατήσει έτσι με μια celica gt-4 που φτιάχνω αυτή την περίοδο.
Tόσα πολλά ωραία μοντέλα... Τόσο τεμπέλης εγώ...

Tags: primer ΑΣΤΑΡΙ