Αποστολέας Θέμα: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες: 2) F-104G ΟΛΥΜΠΟΣ 1/48  (Αναγνώστηκε 5709 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες: 2) F-104G ΟΛΥΜΠΟΣ 1/48
« στις: Μάρτιος 04, 2010, 07:54:38 μμ »
Mιας και επηλθε μια ηρεμια και μια παυση στις εργασιες νεων προτζεκτ (ναι καλα...λεμε τωρα) και μιας και ξεκινησα και επιχειρηση σωτηριας σπασμενων κιτ (βλ Φαντομανια) ειπα να τελειωσω κι αυτα που ειχα αρχισει το καλοκαιρι στις διακοπες.
Ναι μοντελιζα κι εκει στο χωριο κατω απο τις μουριες,αλλα γυρνωντας πισω επεσα με τα μουτρα σε νεα θεματα (τι λεει αυτος ρε!!!)και τα καλοκαιρινα...τα κλ....σα  :oops:
Αυτα που βρηκα μεχρι τωρα ειναι 3
Mirage F-1CG (απο Ιταλερι)
F-104G ολυμπος Hasegawa
T-37C Monogram (Revell κουτι)
και ενα Huey (δεν βλεπω να το πιανω τωρα)
Τα 3 πρωτα ή μαλλον τα 2 γιατι το Τ-37 θελει παπαδες ακομα θα τελειωσουν τωρα.
Ξεκιναμε με το μιραζακι (το οποιο θα γινει κ...λος  :twisted:)

Αποσυνδεδεμένος Indy

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2112
  • Age: 51
  • Τόπος: Thessaloniki
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 04, 2010, 07:58:30 μμ »
Τέτοια λέγε μου ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: όρμα του Μιχάλη :mrgreen: ::salut::

Φιλικά, Γιάννης
Qui tangit frangatur

Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 04, 2010, 08:03:11 μμ »
Γυρνωντας στην Αθηνα του ριξα ενα ασημι απο κατω κι ενα μπλε (Η56+Η53) απο πανω και .....στην ακρη.
Και μερ με τη μερα πηγαινε και πιο ακρη μεχρι που ξαναφτασε εκει που ξεκινησε (ΟΥΑΟΥ ΤΙ ΚΥΚΛΟΣ!!!!!! :mrgreen:)
Η αληθεια ειναι οτι εφαγα και τη φλασια μου οπως κι ο Γιωργος ο Mmaker οταν ειδα το reset του Indy(ΑΜΑΝ καπου εχω κι εγω ενα μισοτελειωμενο :evil: :evil: :evil:)
Το κιτ ειναι σχεδον ΟΟΒ.Πιλοτηριο Neomega,σωληνας μετακαυσης.....μαντεψτε ::glossa:: ::glossa:: ::glossa::
και ειναι σ'αυτη την κατασταση:



Ο στοχος ειναι να γινει ταλαιπωρημενο του θανατα!!!Ξεθωριασμα-ξασπρισμα,διαρροες γδαρσιματα.Με λιγα λογια στο τελος της καριερας του.
Παω να ξεθωριασω  :twisted: :twisted: :twisted:

Αποσυνδεδεμένος Indy

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2112
  • Age: 51
  • Τόπος: Thessaloniki
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 04, 2010, 08:15:13 μμ »
Διχασμός προσωπικότητας :shock:

Indy-ψωνάρα: "Δεν το πιστεύω ότι δημιούργησα trend με το Μιραζόπουλο" :mrgreen:

Indy-μπριζωτής: "Βρε δώσε μπίχλα και φθορά να το φχαριστηθείς ::077devil:: αν μάλιστα περιέχει και κομμάτια από κανα φαντόμι πουθενά, The Soul Lives On" ::salut::

Γ.
Qui tangit frangatur

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Ροΐδης

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2560
  • Age: 43
  • Τόπος: Μυτιλήνη να βρώ την ηρεμία μου...
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 04, 2010, 08:47:19 μμ »
Δώς'του Μιχάλη να έχω reference και για το δικό μου,τουλάχιστον στις φθορές και στα ξασπρίσματα μιας και το'χεις ήδη έτοιμο  :wink:
IPMS 1188

Αποσυνδεδεμένος Θάνος_79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2063
  • Age: 45
  • Τόπος: ΕΛΛΑΣ - ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ
  • ΠΑΡΑ ΔΥΝΑΜΙΝ ΤΟΛΜΗΤΑΙ
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 04, 2010, 11:25:59 μμ »
Τέτοια να βλέπω......

 ::proskino:: ::proskino:: ::proskino::

 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 04, 2010, 11:33:15 μμ »
προσεξε την ενωση της ατρακτου ,απο κατω γιατι με το ασημι φαινεται πολυ

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Ροΐδης

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2560
  • Age: 43
  • Τόπος: Μυτιλήνη να βρώ την ηρεμία μου...
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 04, 2010, 11:40:26 μμ »
προσεξε την ενωση της ατρακτου ,απο κατω γιατι με το ασημι φαινεται πολυ
Όντως,έχει δίκιο ο Σωτήρης  :( Μιχάλη πλάκωσέ την και εξαφάνισέ την  :mrgreen: :wink: ::icon_thumright::
IPMS 1188

Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 04, 2010, 11:44:44 μμ »
Αποψινη προοδο



Αν και οι φωτο ξεγελανε εχει ξεθωριασει πολυ (γμτ φλας μου μεσα)Οι κοκκινες επιφανειες στους αεραγωγους ειναι οδηγοι,Τι ακριβως θα σας πω αν πετυχει και γλιτωσω τα μασκαρισματα (τεμπεεεεληηη)
Το αλεξινεμο,οπως ηταν φυσικο μετα απο τοσο καιρο μασκαρισμενο την πατησε.Ξηλωθηκε τριφτηκε και τωρα δροσιζεται με οδοντοκρεμα :mrgreen:
Αυτο ειναι το κοκπιτ της Neomega για οσους δεν το ξερουν.Pas mal.
Το μπουρι εσωτερικα Γιαννη για σενα για μια πρωτη γευση,ΔΕΝ εχει τελειωσει ακομα
Σωτηρη το ειδα και :shock: ::eusa_wall::
Αυτο τριβω τωρα κι εκανα διαλλειμα να ποσταρω.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ::icon_thumright:: ::salut::

Ευχαριστω ολους παιδια ελπιζω το αποτελεσμα να ΜΑΣ ανταμοιψει ΟΛΟΥΣ  ::salut::

Αποσυνδεδεμένος Indy

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2112
  • Age: 51
  • Τόπος: Thessaloniki
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 05, 2010, 12:59:04 πμ »
Με Mach 3 το πας, μην ανησυχείς έτσι κι αλλιώς όπως ξέρεις δεν βιάζομαι. Η όρεξη μεγαλώνει με τα ορεκτικάκια ::eetsmakelijk:: ::burga:: ::icon_thumright::
Καλή συνέχεια ::salut::

Γ.
Qui tangit frangatur

Αποσυνδεδεμένος PanPan

  • Παναγιώτης :)
  • Moderator
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Age: 32
  • Τόπος: Αθήνα
  • xtracolor!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 05, 2010, 01:02:20 πμ »
Ρεαλιστικότατο βάψιμο και πολύ ωραίο κόκπιτ! Για ποιο serial number το πας;

Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:09:23 πμ »
Καλημέρα και καλό κουράγιο...... αλήθεια μπορεί να βρει κανείς το Neomega ή το σετάκι της FM πουθενά?
 Ωραίο το θέμα και το F-1 μπορεί να γίνει ένα πολύ όμορφο Ελληνικό θέμα. Θα σε παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον αφού το έχω και εγώ αλλά δεν το ξεκινάω γιατί θέλω να βρω το κόκπιτ τουλάχιστον.
Η εφαρμογή από κάτω ήταν ζόρικη? Με τι χρώμα έκανες το Aegean Blue?
Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Ροΐδης

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2560
  • Age: 43
  • Τόπος: Μυτιλήνη να βρώ την ηρεμία μου...
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 05, 2010, 11:17:57 πμ »
Καλημέρα και καλό κουράγιο...... αλήθεια μπορεί να βρει κανείς το Neomega ή το σετάκι της FM πουθενά?
 Ωραίο το θέμα και το F-1 μπορεί να γίνει ένα πολύ όμορφο Ελληνικό θέμα. Θα σε παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον αφού το έχω και εγώ αλλά δεν το ξεκινάω γιατί θέλω να βρω το κόκπιτ τουλάχιστον.
Η εφαρμογή από κάτω ήταν ζόρικη? Με τι χρώμα έκανες το Aegean Blue?
Καλημέρα!Φίλε κάνε μια ερώτηση στο GE Hobbies στην Αργυρούπολη και στο Modellirium στο Μαρούσι μήπως και μπορέσουν να βοηθήσουν  ::icon_thumright:: Όσο για τα χρώματα των επάνω επιφανειών,τα έγραψε ο Μιχάλης σε προηγούμενό του πόστ (Η56+Η53 της Gunze).
IPMS 1188

Αποσυνδεδεμένος phantomakias

  • DUM SPIRO MODELARUM MODELARUM ERGO SUM
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3270
  • Age: 51
  • Τόπος: αθηνα
  • PHANTOM PHOREVER / ...ΟΛΑ HAFif
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 05, 2010, 12:11:01 μμ »
Ευχαριστω παιδια
Το τριψιμο απεδωσε και η ενωση που βλακωδως (για να μην πω αλλο  :evil:)ειχα αφησει μετριαστηκε,μπηκε και η δεξαμενη και στο χειροτερο σημειο κρυφτηκε.
Το αλεξινεμο δε βλεπω καλα και μαλλον η καβατζα θα δρασει....ΞΑΝΑ!
 ::arrowred::vladias: το Η56 της gunze ειναι σχεδον μπλε.Κανει δε πιο πολυ για Διλιτρο (με λιγο ξανοιγμα με Η53,λιγο ομως,σταγονες).
Στη περιπτωση του F-1 εκανα πειραματισμο το σεπτεμβρη που το βαψα πιο πολυ για να δω πως θα βγαλω το 144 της Humbrol που μεχρι τωρα,και ακομα,χρησιμοποιω.Απλα τα ακρυλικα δεν εχω περιορισμους τυπου "ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩ μας ντουμανιασες πως βρωμαει το διαλυτικο ::haushalt_001:: ::haushalt_001:: ::haushalt_001:: ::punch:: ::violent1:: ::violent1::"και δικιο εχει εδω που τα λεμε.
Ετσι στο Η56 εριξα 1/4 Η53 και ηρθε.Στο ξανοιγμα-ξεθωριασμα επεσε αλλο 1/4 αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο.
Τωρα βελτιωτικα....FM ακομα περιμενω να απαντησει οσο για Neomega....περιμενε να λιωσουν τα χιονια και στειλε τους Email.Γιατι αποτι εχουμε
καταλαβει εδω και 4 χρονια που προσπαθουμε με ενα φιλο,το χειμωνα μαλλον παγωνουν και τα μυαλα τους ακομα και δε λειτουργουν-απαντουν :mrgreen:
 ::arrowred::panpan: Πανο ακομα δεν εχω δει τα σηματα μου να δω τι εχω αλλα σιγουρα θα ειναι καποιο επιζων ::icon_thumright::

Αποσυνδεδεμένος Indy

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2112
  • Age: 51
  • Τόπος: Thessaloniki
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 05, 2010, 12:16:31 μμ »
Το τριψιμο απεδωσε και η ενωση που βλακωδως (για να μην πω αλλο  :evil:)ειχα αφησει μετριαστηκε,μπηκε και η δεξαμενη και στο χειροτερο σημειο κρυφτηκε.
ΕΤΣΙ ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: ::icon_thumright:: το έχουν κάνει κι άλλοι το κόλπο με τη centerline :oops: ::077devil::

το χειμωνα μαλλον παγωνουν και τα μυαλα τους ακομα και δε λειτουργουν-απαντουν :mrgreen:
::lol18:: ::lol18:: ::lol18:: αν δεν παγώσει τίποτε άλλο δεν ανησυχούν όμως :mrgreen:
Καλή συνέχεια Μιχάλη ::salut::

Γ.
Qui tangit frangatur

Αποσυνδεδεμένος prokroust

  • H.A.F. Fanatic
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3229
  • Age: 49
  • Τόπος: Σαλαμίνα
  • Η Ελλάς πρέπει να Ζήσει κ θα Ζήσει..(Χ. Τρικούπης)
    • ModelMania
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 05, 2010, 12:18:18 μμ »
Ο στοχος ειναι να γινει ταλαιπωρημενο του θανατα!!!Ξεθωριασμα-ξασπρισμα,διαρροες γδαρσιματα.Με λιγα λογια στο τελος της καριερας του.
Παω να ξεθωριασω  :twisted: :twisted: :twisted:

Γειά σου ρε Μιχάλη με τα Μιραζάκια... (ξέρεις την Αδυναμία μου για το συγκεκριμένο)
Φαντάζομαι ότι στην κάτω επιφάνεια που δεν είναι καλα τριμένο θα βάλεις την δεξαμενη΄... Σωστα?
Πολύ black το cockpit βρε αδερφέ!
Κρουστάλλης (Πάκης) Προκόπης

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Ροΐδης

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2560
  • Age: 43
  • Τόπος: Μυτιλήνη να βρώ την ηρεμία μου...
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 05, 2010, 01:51:32 μμ »
Μιχάλη δώσε φωτό από την ένωση (που εξαφάνισες,αν και με centerline  :mrgreen:) και καμμιά που να φαίνεται πιο πολύ το έντονο ξεθώριασμα να παίρνουμε γεύση  :lol: :wink: ::icon_thumright::
IPMS 1188

Αποσυνδεδεμένος gpav

  • ἐν τοῖς δεινοῖς εὔελπις...
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1182
  • Age: 57
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Γιώργος Παυλόπουλος
    • Λιμενικό Σώμα
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 05, 2010, 05:00:04 μμ »
Spoiler (hover to show)
Nothing is so good for the morale of the troops as occasionally to see a dead general - Field Marshal William Slim
It makes no difference which side the general is on - Unknown British Soldier

Αποσυνδεδεμένος gpav

  • ἐν τοῖς δεινοῖς εὔελπις...
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1182
  • Age: 57
  • Τόπος: Πειραιάς
  • Γιώργος Παυλόπουλος
    • Λιμενικό Σώμα
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 05, 2010, 05:09:02 μμ »
oops!  :oops:
double post...
Nothing is so good for the morale of the troops as occasionally to see a dead general - Field Marshal William Slim
It makes no difference which side the general is on - Unknown British Soldier

Αποσυνδεδεμένος ARMED AND READY

  • Scale 1/48
  • *
  • Μηνύματα: 821
  • Age: 53
  • Τόπος: ΟΠΟΥ ΓΗΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΣ
  • ΕΔΩ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ.....(ορεστης π.)
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 06, 2010, 08:42:35 μμ »
ντροπη.....!αισχος!!!!! ΑΠΙΣΤΕ....!!!!αφησες τα φαντομια για εναν γαλο? κ πολυ καλα εκανες  κ πολυ καλα το πας.....δωσε δωσε!!!!!!

"ΜΟΝΤΕΛΑ"-ΚΥΝΗΓΙ-ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΣ-Α/ΦΗ

Αποσυνδεδεμένος vladias

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Age: 49
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 07, 2010, 10:28:45 μμ »
Ευχαριστω παιδια
Το τριψιμο απεδωσε και η ενωση που βλακωδως (για να μην πω αλλο  :evil:)ειχα αφησει μετριαστηκε,μπηκε και η δεξαμενη και στο χειροτερο σημειο κρυφτηκε.
Το αλεξινεμο δε βλεπω καλα και μαλλον η καβατζα θα δρασει....ΞΑΝΑ!
 ::arrowred::vladias: το Η56 της gunze ειναι σχεδον μπλε.Κανει δε πιο πολυ για Διλιτρο (με λιγο ξανοιγμα με Η53,λιγο ομως,σταγονες).
Στη περιπτωση του F-1 εκανα πειραματισμο το σεπτεμβρη που το βαψα πιο πολυ για να δω πως θα βγαλω το 144 της Humbrol που μεχρι τωρα,και ακομα,χρησιμοποιω.Απλα τα ακρυλικα δεν εχω περιορισμους τυπου "ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩ μας ντουμανιασες πως βρωμαει το διαλυτικο ::haushalt_001:: ::haushalt_001:: ::haushalt_001:: ::punch:: ::violent1:: ::violent1::"και δικιο εχει εδω που τα λεμε.
Ετσι στο Η56 εριξα 1/4 Η53 και ηρθε.Στο ξανοιγμα-ξεθωριασμα επεσε αλλο 1/4 αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο.
Τωρα βελτιωτικα....FM ακομα περιμενω να απαντησει οσο για Neomega....περιμενε να λιωσουν τα χιονια και στειλε τους Email.Γιατι αποτι εχουμε
καταλαβει εδω και 4 χρονια που προσπαθουμε με ενα φιλο,το χειμωνα μαλλον παγωνουν και τα μυαλα τους ακομα και δε λειτουργουν-απαντουν :mrgreen:
 ::arrowred::panpan: Πανο ακομα δεν εχω δει τα σηματα μου να δω τι εχω αλλα σιγουρα θα ειναι καποιο επιζων ::icon_thumright::

Θα το ψάξω!!! Καλά αυτό με τα χρώματα!!!!! Σε νιώθω απόλυτα!!!! Έχω εδώ και μήνες το F-16 (kinetic) που περιμένει βαφή στο ακροφύσιο και έχω πάρει όλα τα μπουκαλάκια της ALCLAD  αλλά που να το ψεκάσω???? Θα με διώξει από το σπίτι!!!!! Άσε που ψάρωσα με αυτά που γράφει στο μπουκαλάκι περί καρκίνου κλπ..... Αντε να πάρεις στολή ΡΒΧ, τη μυρωδιά τι να την κάνεις που μένει μέρες μέσα και δε φεύγει με τίποτα!!!!
Μαθητευόμενος....Μοντελιστής!!!!

Αποσυνδεδεμένος nasos79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1585
  • Age: 44
  • Mind the wrench...
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 07, 2010, 10:57:10 μμ »
Ωραίος και ο Μιχάλης!!!

Καλά, ο Γιάννης μας έχει ξετρελάνει όλους μου φαίνεται με το F.1. Θα αρχίσουν να πέφτουν το ένα μετά το άλλο......

Και επειδή μπαίνω κι εγώ στο τριπάκι σιγά-σιγά...

http://www.neomega-resin.com/mirage.htm
Εδώ το δείχνει διαθέσιμο, τουλάχιστον φαίνεται να μπορώ να το παραγγείλω... Πώς το κόβετε; Θα φτάσει ποτέ ή.........

Μιχάλη, εσύ το δικό σου από πού το πήρες; Στο ebay πάντως δεν το βρήκα κάπου...

Εν τω μεταξύ αγχώνομαι και για το ίδιο το κιτ... Θα υπάρχει ακόμα στην αγορά όταν φτάσει το βελτιωτικό ή μπα; Χαχαχα!

Μιχάλη, το πας πολύ καλά πάντως! Οι φωτογραφίες σου το αδικούν αρκετά. Ειδικά αυτή του cockpit, έχει εξαφανίσει όλη τη λεπτομέρεια σχεδόν. Αλλά φαίνεται ότι είναι πολύ καλή δουλειά.
Τι ακριβώς έχεις κάνει με τα κόκκινα στις εισαγωγές;

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Ροΐδης

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2560
  • Age: 43
  • Τόπος: Μυτιλήνη να βρώ την ηρεμία μου...
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:03:08 μμ »
...http://www.neomega-resin.com/mirage.htm
Εδώ το δείχνει διαθέσιμο, τουλάχιστον φαίνεται να μπορώ να το παραγγείλω... Πώς το κόβετε; Θα φτάσει ποτέ ή.........
Όπως έγραψε και ο Μιχάλης,παράγγειλε από κεί όταν θα λιώσουν τα χιόνια  :shock: ::glossa:: :twisted: Χωρίς πλάκα,κάποια παιδιά παρήγγειλαν από Neomega και ακόμα περιμένουν  :? Αφερέγγυος ο έμπορος,δυστυχώς  :( Αν βρείς,πάρε από e-bay.Και από Ελλάδα μπορείς να πάρεις,αλλά θα τα σκάσεις καλά  :wink:
IPMS 1188

Αποσυνδεδεμένος nasos79

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1585
  • Age: 44
  • Mind the wrench...
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:07:09 μμ »
Ποια χιόνια να λιώσουν ρε παιδιά; Στη Ρωσία; Λιώνουν ποτέ εκεί;;; :P

Στο ebay είναι εξαφανισμένο, για το F.1. Για 2000 και ΙΙΙ υπάρχουν κάτι κομμάτια, αλλά για το F.1 δεν βρίσκεται τίποτα.
Όταν λέμε ότι θα τα σκάσω καλά, τι εννοούμε; Περίπου 20 ευρώ θα κοστίζει ακόμα και απ' τη Neomega αν το πάρω. Παραπάνω θα κάνει εδώ; Αν είναι έτσι, δεν αξίζει τον κόπο.

Καλύτερα να μη σπαμάρουμε άλλο το θέμα του Μιχάλη όμως.  :oops:

Αποσυνδεδεμένος CROW

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 5194
  • Τόπος: West side
    • Image
Απ: Εκκρεμοτητες καλοκαιρινες:1)Mirage F-1 1/48
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 08, 2010, 02:30:30 πμ »
Για Νeomega καντε μια προσπαθεια στο Misterkit στην Ιταλια. Εμενα απο εκει ηρθαν. :wink:
Εκατονταδες κιτ προς πωληση σε χαμηλες τιμες!   http://www.modelclub.gr/market/index.php?page=user&action=pub_profile&id=16