Αποστολέας Θέμα: Ελληνικο VBL Phanhard  (Αναγνώστηκε 34562 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Blitz-X

  • ΜΑΝΟΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ
  • Scale 1/32
  • *
  • Μηνύματα: 8208
  • Age: 52
  • Τόπος: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
  • ΤΟ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΝ ΕΧΕΙ
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 29, 2011, 01:27:59 πμ »
Μπράβο Billαρε :!:


::salut:: ::salut:: ::salut::
ΜΦΧ

Αποσυνδεδεμένος pink_panzer

  • "Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε"
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 1640
  • Age: 43
  • Τόπος: Κολόμβε, .... την περιέργειά σου
  • "Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω φοβερή μόρφωση"
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 29, 2011, 02:39:30 πμ »
Βασίλη έχω ένα Γαλλικό βιβλίο,μονογραφία για το VBL....άλλο πράγμα.Φύλλο και φτερό + 2d σχέδια :wink:
Αν θέλεις το ανταλλάζω με ένα pirelli.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
όποτε έχεις νεότερα του,σου το φέρνω σπίτι.
Deal;
 ::salut::

Αποσυνδεδεμένος teoprot

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Age: 62
  • Τόπος: Θεσσαλονικη
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 30, 2011, 06:41:40 πμ »
Σε ευχαρστώ Σταύρο.
Όσο για το αμάξωμα, θέλει λίγη δουλίτσα ( σπάσιμο γωνιών )μέχρι να έρθει στα κανονικά του!
Αυτό που θα με παιδέψει είναι ο κινητήρας γιατί δέν έχω φωτογραφίες του!
Τα ελαστικά του είναι λουκούμια!
M΄ εκείνο το ερημο το MOWAG που ελεγες οτι θα κυκλοφορήσεις τι έγινε ; το έφαγε το χρονοντούλαπο της ιστορίας ;

Αποσυνδεδεμένος armatistis300

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Age: 43
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #103 στις: Αύγουστος 08, 2011, 01:03:41 μμ »
Προκειται για το κοντο η το μακρυ Vbl :?:
απο την φωτογραφια που εβαλε ο CNCman ειναι προφανες πως προκειται για αυτο που εχει κοντό μεταξόνιο 2440 χιλιοστών

Αποσυνδεδεμένος armatistis300

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Age: 43
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #104 στις: Αύγουστος 08, 2011, 01:19:46 μμ »
M΄ εκείνο το ερημο το MOWAG που ελεγες οτι θα κυκλοφορήσεις τι έγινε ; το έφαγε το χρονοντούλαπο της ιστορίας ;
πες τα χρυσοστομε !!! απο το 2006 , εδω και 5 χρονια διαβαζω για υποσχέσεις με <<τον ουρανο με τα αστρα>> κι εδω και 5 χρονια δεν εχω δει κατι ουσιαστικο εκτος απο 1-2 φωτογραφιες του προπλασματος μια φορα το χρονο περιπου .

να θυμηθω τυμπανοκρουσιες με <<θα-θα-θα>> για mercedes g-wagen240gd ?  μονο στα <<θα>> μειναμε
να θυμηθω υποχεσεις το m-59 ? μονο στα <<θα>> μειναμε
να θυμηθω <<θα>> για κυκλοφορια του κδπ και μαλιστα <<με πληρες εσωτερικο για να μην ειναι απλα σαν αδειο κουτι>> ?  μονο στα <<θα>> μειναμε
να θυμηθω <<θα-θα-θα>>  για το τομα λεωνιδας ?  μονο στα <<θα>> μειναμε
μηπως το mowag roland που ειπε ο teoprot ? το PBV 301 & 302 ?  μονο στα <<θα>> μειναμε
να μην ξεχασω και τα <<θα-θα-θα>> για το Α6 ΗΕL <<με σχεδόν πλήρες εσωτερικό και πλήρη κινητήρα>>!!! μονο στα <<θα>> μειναμε
να θυμηθω επισης υποσχεσεις απο το 2006 για <<εκπτώσεις σ' όλα τα κίτ στα μέλη του Μόντελ κλάμπ>> ?  μονο στα <<θα>> μειναμε

πολυ <θα-θα-θα>> !!! δεν θελω να ειμαι απαισιοδοξος αλλα οταν εδω και 5 χρονια υποσχεσαι <<θα>> για 6-7 διαφορετικα προτζεκτ , καποια απο αυτα <<με πληρες εσωτερικο για να μην ειναι απλα σαν αδεια κουτια>> και παρουσιαζονται αραια και που καποιες φωτο απο το προπλασμα ... ε , πως να το κανουμε αρχιζω να χανω ελπιδες . ετσι οπως παει , θα το βγαλει καμια trumpeter και μετα θα κατηγορουμε τον νομο του μερφυ . ευχες για συντομη ολοκληρωση . και του χρονου λοιπον με νεες φωτογραφιες

Αποσυνδεδεμένος URSUS

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Age: 57
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 08, 2011, 10:05:46 μμ »
Armatisti ωραία τα λές και υπο την ανωνυμότητα σου να πετας οποια βαρια κουβένα θές.
Τον κυριο τον ξέρω προσωπικά και τα πρότζεκ του τα έχω δεί έτοιμα! Απλά είναι πολύ κυριος να σου απευθύνει ανάλογη απάντηση και ειδικά σε ένα ανώνυμο άτομο που δέν έχει δείξει δουλειά και είναι μόνο μαγκιά .... και εξάτμηση εδω μέσα !
Κανένας σας δέν ξέρει το τί έχει τραβήξει μεχρι πρότινος και εξακολουθεί να στέκεται όρθιος αυτός ο άνθρωπος. Κάντε λίγη υπομονή ( εσύ ειδικά την χρειάζεσε σε πλεονάζων βαθμό ) και θα αναρτηθούν τα κίτ του!
Κι εσύ Θόδωρε, έχεις το τηλέφωνό του. Ντρέπεσε να τον πάρεις να δείς τί κάνει? Τί φαντάστηκες ο,τι θα κατάφερνες μ'αυτό που είπες δηλαδή ; Ούτε ηλικιακά δεν σε τιμάει αυτό που έκανες. Φίλος σου είναι !

Τελικά, σαν κι εσένα Armatisti 300 υπάρχουν πολλοί στον χώρο, σαν τους υπόλοιπους , λίγοι και τους τιμάει αυτό ! ( Θα ήθελα να δώ ποιός θα τον υποστήριζε )
Και κόφτε τις μ@κ@κιες αυτού του είδους και κοιτάχτε να βοηθήσετε έναν συνάδελφό σας !
Αισθανόταν περήφανος για το MC και για την παρέα που απέκτησε . Δέν ξέρω μετά απο αυτό ............

Γιώργος
" Μή μου τους φίλους τάρατε"
 Γιώργος

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 08, 2011, 10:12:56 μμ »
θα παρακαλούσα η προσωπικές κόντρες να σταματήσουν εδω.   :!: :!:

παρακαλω να μεινετε στο θεμα του τοπικ (VBL).

στο θέμα που ανοίχτηκε (για νεες κυκλοφοριες κιτ κλπ) μονο τοποθέτηση του CNC θα επιτραπεί.. ολα τα υπόλοιπά θα σβηστούν.




Αποσυνδεδεμένος DJ ANAS

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2611
  • Age: 51
  • Τόπος: Nürnberg/FRANKEN/ΣΕΡΡΕΣ
  • Χοντος Αναστασιος
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #107 στις: Αύγουστος 08, 2011, 10:46:20 μμ »
θα παρακαλούσα η προσωπικές κόντρες να σταματήσουν εδω.   :!: :!:

παρακαλω να μεινετε στο θεμα του τοπικ (VBL).

στο θέμα που ανοίχτηκε (για νεες κυκλοφοριες κιτ κλπ) μονο τοποθέτηση του CNC θα επιτραπεί.. ολα τα υπόλοιπά θα σβηστούν.





ΣΩΣΤΟςςςςςςςςςςςς ::salut:: ::salut:: ::salut::
Τασος :wink:

Αποσυνδεδεμένος CNCman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2203
  • Age: 54
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Der Panzerfahrer
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #108 στις: Αύγουστος 09, 2011, 11:08:51 πμ »
M΄ εκείνο το ερημο το MOWAG που ελεγες οτι θα κυκλοφορήσεις τι έγινε ; το έφαγε το χρονοντούλαπο της ιστορίας ;
πες τα χρυσοστομε !!! απο το 2006 , εδω και 5 χρονια διαβαζω για υποσχέσεις με <<τον ουρανο με τα αστρα>> κι εδω και 5 χρονια δεν εχω δει κατι ουσιαστικο εκτος απο 1-2 φωτογραφιες του προπλασματος μια φορα το χρονο περιπου .

να θυμηθω τυμπανοκρουσιες με <<θα-θα-θα>> για mercedes g-wagen240gd ?  μονο στα <<θα>> μειναμε
να θυμηθω υποχεσεις το m-59 ? μονο στα <<θα>> μειναμε
να θυμηθω <<θα>> για κυκλοφορια του κδπ και μαλιστα <<με πληρες εσωτερικο για να μην ειναι απλα σαν αδειο κουτι>> ?  μονο στα <<θα>> μειναμε
να θυμηθω <<θα-θα-θα>>  για το τομα λεωνιδας ?  μονο στα <<θα>> μειναμε
μηπως το mowag roland που ειπε ο teoprot ? το PBV 301 & 302 ?  μονο στα <<θα>> μειναμε
να μην ξεχασω και τα <<θα-θα-θα>> για το Α6 ΗΕL <<με σχεδόν πλήρες εσωτερικό και πλήρη κινητήρα>>!!! μονο στα <<θα>> μειναμε
να θυμηθω επισης υποσχεσεις απο το 2006 για <<εκπτώσεις σ' όλα τα κίτ στα μέλη του Μόντελ κλάμπ>> ?  μονο στα <<θα>> μειναμε

πολυ <θα-θα-θα>> !!! δεν θελω να ειμαι απαισιοδοξος αλλα οταν εδω και 5 χρονια υποσχεσαι <<θα>> για 6-7 διαφορετικα προτζεκτ , καποια απο αυτα <<με πληρες εσωτερικο για να μην ειναι απλα σαν αδεια κουτια>> και παρουσιαζονται αραια και που καποιες φωτο απο το προπλασμα ... ε , πως να το κανουμε αρχιζω να χανω ελπιδες . ετσι οπως παει , θα το βγαλει καμια trumpeter και μετα θα κατηγορουμε τον νομο του μερφυ . ευχες για συντομη ολοκληρωση . και του χρονου λοιπον με νεες φωτογραφιες

Ο αναμάρτητος, πρώτος τον λίθο βαλέτω.
Ο φίλος αρματιστής 300 ( όνομα δέν έχεις? ) έχει δίκιο, όπως και οποιοσδήποτε αρματιστής που θα του τρέχαν τα σάλια με τέτοια θέματα ( μέσα κι εγώ ) βλέποντας ο,τι αργούν να εμφανιστούν κάποια αγαπημένα θέματα στην παραγωγήηηηη!
Δέν τον κατηγορώ για την " υπομονή " του, παρά μόνον για το τρόπο που την εξέφρασε η οποία μπορεί να " δικαιολογηθεί " λόγω του νεαρού της ηλικίας του και της απειρίας του σε θέματα παραγωγής!
Ναί φίλε μου και 5 και 7 χρόνια άν χρειαστεί όσον το δυνατόν άψογο αποτέλεσμα! Εδώ βλέπεις μεγαθήρια των κίτ και απο την βιασύνη τους να βγάλουν ένα κίτ , χάνουν την πίτα λόγω εξωπραγματικών λαθών και ανακριβειών και μιλάμε για μεγάλο αριθμό υπαλλήλων που σκοτώνονται στην κυριολεξία να μετρήσουν , να σχεδιάσουν , να κόψουν καλούπια κλπ κλπ.
Μιλάμε για ποσά εκατομμυρίων ευρώ - δολαρίων για την κατασκευή των και πόσο μάλλον την προπαραγγελία των απο μεγάλους διανομείς ανα τον κόσμο.
Τα αγοράζουμε έναντι 45 - 50 - 55 ευρώ ένα κίτ ( πχ Merkava ΙV  άν θυμάμαι καλά) όπου οι ράβδοι στρέψης τους είχαν τοποθετήσει αντικριστούς !!!
Ο φίλος μου ο Robert , όπου είχε κάνει τις μετρήσεις μέχρι του άνω μέρους του πήγματος, επισήμανε το σοβαρό λάθος τους, Υπ'όψιν , στείλαν δικότους άτομο με εξοπλισμό για να μετρήσει το κάτω μέρος του πήγματος και πάλι το βγάλανε λάθος! Μας έδωσαν τα λεφτά πίσω ή μας το αντικατέστησαν??? Κάντο σου λέει έτσι και τί σε νοιάζει και όταν βγάλουμε το διορθωμένο , το ξαναγοράζεις!
Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ,ο,τι προσπαθώ για το καλύτερο αποτέλεσμα. Κανείς δεν βρέθηκε να μου πεί 5 πράγματα για το πώς να κάνω αυτό, εκείνο ή το άλλο. ϊσα ίσα , δέχτηκα και απειλές . Έπρεπε μόνος μου να ανακαλύψω λοιπόν τον τροχό απο την αρχή κυριολεκτικά.
Όλα αυτα δέν τα λέω μόνο στον φίλο αρματιστή ( που στο κάτω - κάτω δεν με ενδιαφέρει άν θα με καταλάβει τελικά ), αλλά και για τους υπόλοιπους εδω μέσα που έχουμε έστω ανταλλάξει και μια καλημέρα τηλεφωνικώς.  
Γιατί λοιπόν δεν ανεβάζω τις φωτογραφίες των έτοιμων? Δέχτηκα το ενδιαφέρον  απο άλλες εταιρίες να αγοράσουν τα μάστερ μου και περιμένω να δεχτούν το ποσό πο ζήτησα. Οι Σουηδοί ζητήσαν τα PBV λόγω της αρτιότητας του μάστερ και των σχεδίων μου κλπ. Αν δέν γίνει τίποτα , τα παρουσιάζω και τα ρίχνω στην παραγωγή. Έτσι έχουν τα πράγματα λοιπόν.
Και κάτι άλλο: Δέν είπα ο,τι θα κυκλοφορίσω το Λεωνιδας, ούτε το Mercedes , καθώς τα βγάζει ο White tower και η Revell.
Όσον για την έκπτωση, είναι κάτι που δέν πρόκειται να αλλάξει και μάλιστα συζητώντας με πολύ κοντινούς φίλους του κύκλου μας, έχουμε σκοπό να διοργανώνουμε διαγωνισμούς με δώρο τα κίτ.  
Αυτά μέχρι στιγμής  ::salut::

Υγ. Ρε σύ Τζώρτζ ( Ursus ) , πότε πρόλαβες, σηκώθηκες απο τον πάγκο, είδες το πόστ και απήντησες χωρίς να με ενημερώσεις για το συμβάν ?
Υγ2. Θόδωρε, δίκιο έχει ο URSUS !

Ό,τι άλλο θελήσετε, υπαρχουν και τα πμ. Εγώ είμαι εδώ και δέν κρύβομαι πίσω απο προσωνυμία .
Ευχαριστώ που μ'ακούσατε.

Βασίλης  ::salut::
Δεν υπάρχει η λέξη " ΑΔΥΝΑΤΟΝ " στο λεξιλόγιό μου και το εννοώ!
Βασίλης μόνον για του φίλους.

Συνδεδεμένος arcadios

  • Ignorantia juris non excusat.
  • Διαχειριστης
  • Scale 1/35
  • *****
  • Μηνύματα: 7343
  • Age: 50
  • Τόπος: Athens-Downtown
    • MC Hellenic Modelling Community
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #109 στις: Αύγουστος 09, 2011, 11:22:34 πμ »
Βασίλη ευχαριστω για την τοποθέτηση σου.
πιστεύω οτι δόθηκαν οι απαντήσεις στο φίλο armatisti και σε όποιον άλλον είχε τις ίδιες απορίες.
το θέμα έκλεισε .

Συνεχίζουμε με το VBL.
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Λοχίας (ΤΘ)

  • XXIV ΤΘΤ 26 EMA IΔ/Σ
  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 235
  • Age: 56
  • Τόπος: Επί των ίππων
  • IPMS 916
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #110 στις: Αύγουστος 09, 2011, 12:58:16 μμ »
Εγώ έχω το κιτ της White Tower αλλά για να το κάνω ISAF θέλει δουλίτσα προφανώς: Ο πυργίσκος κυκλοφορεί άραγε πουθενά? Το μεταξόνιο είναι το ίδιο? Υπάρχουν χαλκομανίες ή "τρίψε και κόλλησε" σήματα με τις ταμπέλλες, τα αραβουργήματα (!) και τα εθνόσημα?
Πολύς προβληματισμός ρε φίλε...

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #111 στις: Αύγουστος 09, 2011, 01:12:29 μμ »
βγάζει η White Tower Models το VBL ?
απο πότε ?
υπάρχει καμια επιπλέον πληροφορία ?
διαθεσιμότητα / τιμή κλπ. ?
ευχαριστώ
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος Λοχίας (ΤΘ)

  • XXIV ΤΘΤ 26 EMA IΔ/Σ
  • Scale 1/72
  • *
  • Μηνύματα: 235
  • Age: 56
  • Τόπος: Επί των ίππων
  • IPMS 916
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #112 στις: Αύγουστος 09, 2011, 02:52:35 μμ »
ΤΙ ΕΙΠΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, WHTE TOWER? AZIMUT ΕΝΝΟΟΥΣΑ! ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!

Δεν ξέρω πως από τον εγκέφαλο ως το πληκτρολόγιο αλλοιώθηκε η πληροφορία...  :oops: Ωραία θα ήταν όμως....

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #113 στις: Αύγουστος 09, 2011, 03:31:01 μμ »
ΤΙ ΕΙΠΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, WHTE TOWER? AZIMUT ΕΝΝΟΟΥΣΑ! ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!

Δεν ξέρω πως από τον εγκέφαλο ως το πληκτρολόγιο αλλοιώθηκε η πληροφορία...  :oops: Ωραία θα ήταν όμως....

 ::glossa::
 :lol:

ειπα κι εγώ  :lol:

τελοςπάντων, το συγκεκριμενο είναι το "κοντό"
οπότε δε χρειάζεσαι πύργο
(εαν δεν κάνω λάθος)

σήματα, θα βρεις σε καρτέλα ISAF της Echelon και χωρις να ειμαι σιγουρος, της Bison

εγώ έχοντας το κιτ της Coree, ελπίζω ο Βασίλης να μας φτιάξει κάποια στιγμή και το "μακρύ"
εννοείται πως θα "τιμήσω" και το κοντό βέβαια

με την ευκαιρία, να ευχηθώ καλή συνέχεια και επιτυχή ολοκλήρωση στα σχέδια του

 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #114 στις: Αύγουστος 09, 2011, 03:49:41 μμ »
Nαι εχει και η BIson ,σηματα ISAF
http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=BD-35123

Τα εχει και ο Γρηγορης

Αποσυνδεδεμένος leopard

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 13006
  • Τόπος: ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
  • GREEK POWER FOR EVER
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #115 στις: Αύγουστος 09, 2011, 04:07:59 μμ »
Νομίζω ότι στον Αφγανιστάν έχουμε μόνο "μακριά" VBL.

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #116 στις: Αύγουστος 10, 2011, 09:23:41 πμ »
Νομίζω ότι στον Αφγανιστάν έχουμε μόνο "μακριά" VBL.


τώρα πλέον ναι
αλλά στην αρχή είχαμε τα κοντά

 ::glossa::  αδιάβαστο σε βρίσκω φίλτατε   ::glossa::

ούτε το περιοδικό της IPMS δε διαβάζεις ?

το sold out τεύχος 14 με το VBL τι το έκανες   :?:

για τιμωρία ....να γράψεις άρθρο για το VBL για το επόμενο τεύχος,
με πλήρη μοντελιστική κάλυψη  :wink:

 ::salut::
Σ.Σ.

Αποσυνδεδεμένος leopard

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 13006
  • Τόπος: ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
  • GREEK POWER FOR EVER
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #117 στις: Αύγουστος 10, 2011, 09:49:40 πμ »
Μάλιστα κε Πρόεδρε...
 :mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος Stavros

  • Stavros Soulis - IPMS Hellas #228
  • Εκπρόσωποι Συλλόγων
  • Scale 1/32
  • ***
  • Μηνύματα: 8953
  • Age: 54
  • Τόπος: Αθήνα - IMFLandia
  • save the last kit for me
    • http://www.ipms-hellas.gr
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #118 στις: Αύγουστος 10, 2011, 09:52:59 πμ »
Μάλιστα κε Πρόεδρε...
 :mrgreen:

έτσι μπράβο
 :wink:

Αποσυνδεδεμένος CNCman

  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 2203
  • Age: 54
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Der Panzerfahrer
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #119 στις: Αύγουστος 11, 2011, 11:59:28 μμ »
ΤΙ ΕΙΠΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, WHTE TOWER? AZIMUT ΕΝΝΟΟΥΣΑ! ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!

Δεν ξέρω πως από τον εγκέφαλο ως το πληκτρολόγιο αλλοιώθηκε η πληροφορία...  :oops: Ωραία θα ήταν όμως....

 ::glossa::
 :lol:

ειπα κι εγώ  :lol:

τελοςπάντων, το συγκεκριμενο είναι το "κοντό"
οπότε δε χρειάζεσαι πύργο
(εαν δεν κάνω λάθος)

σήματα, θα βρεις σε καρτέλα ISAF της Echelon και χωρις να ειμαι σιγουρος, της Bison

εγώ έχοντας το κιτ της Coree, ελπίζω ο Βασίλης να μας φτιάξει κάποια στιγμή και το "μακρύ"
εννοείται πως θα "τιμήσω" και το κοντό βέβαια

με την ευκαιρία, να ευχηθώ καλή συνέχεια και επιτυχή ολοκλήρωση στα σχέδια του

 ::salut::
Σ.Σ.

Νά'σε καλά Σταύρο!
Μιά μικρή αλλά σημαντική ρπόοδος στην λεπτομερή κατακευή του κοντού στο σύστημα εισαγωγής αέρα σε " πλήρη " λεπτομέρια:

Κάθε παρατήρηση δεκτή ασφαλώς!!!
 ::salut::
Δεν υπάρχει η λέξη " ΑΔΥΝΑΤΟΝ " στο λεξιλόγιό μου και το εννοώ!
Βασίλης μόνον για του φίλους.

Αποσυνδεδεμένος teoprot

  • Scale 1/144
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Age: 62
  • Τόπος: Θεσσαλονικη
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #120 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:31:56 μμ »
Armatisti ωραία τα λές και υπο την ανωνυμότητα σου να πετας οποια βαρια κουβένα θές.
Τον κυριο τον ξέρω προσωπικά και τα πρότζεκ του τα έχω δεί έτοιμα! Απλά είναι πολύ κυριος να σου απευθύνει ανάλογη απάντηση και ειδικά σε ένα ανώνυμο άτομο που δέν έχει δείξει δουλειά και είναι μόνο μαγκιά .... και εξάτμηση εδω μέσα !
Κανένας σας δέν ξέρει το τί έχει τραβήξει μεχρι πρότινος και εξακολουθεί να στέκεται όρθιος αυτός ο άνθρωπος. Κάντε λίγη υπομονή ( εσύ ειδικά την χρειάζεσε σε πλεονάζων βαθμό ) και θα αναρτηθούν τα κίτ του!
Κι εσύ Θόδωρε, έχεις το τηλέφωνό του. Ντρέπεσε να τον πάρεις να δείς τί κάνει? Τί φαντάστηκες ο,τι θα κατάφερνες μ'αυτό που είπες δηλαδή ; Ούτε ηλικιακά δεν σε τιμάει αυτό που έκανες. Φίλος σου είναι !

Τελικά, σαν κι εσένα Armatisti 300 υπάρχουν πολλοί στον χώρο, σαν τους υπόλοιπους , λίγοι και τους τιμάει αυτό ! ( Θα ήθελα να δώ ποιός θα τον υποστήριζε )
Και κόφτε τις μ@κ@κιες αυτού του είδους και κοιτάχτε να βοηθήσετε έναν συνάδελφό σας !
Αισθανόταν περήφανος για το MC και για την παρέα που απέκτησε . Δέν ξέρω μετά απο αυτό ............

Γιώργος

Η ηλικία μου, μου επιτρέπει να έχω άποψη και θάρρος να την εκφράζω όταν με κοροιδεύουν.
Δεν φαντάζομαι τίποτα, και δεν ντρέπομαι για τίποτα.
καλό θα ήταν κύριε ursus να μας λέγατε και ποιος είστε, πριν εκφράσετε τις απόψεις σας.

jkbsprint

  • Επισκέπτης
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #121 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:44:11 μμ »
Στην αρχη οπως ορθοτατα ειπωθηκε υπηρχαν μονο τα κοντα και ναι ειχαν πυργισκο ολα. Θα κοιταξω να ξεθαψω τις φωτο απο το 2002. Λιγη υπομονη, αγνοουνται λογω πολυ προσφατης μετακομισης.... :roll:.

Αποσυνδεδεμένος sotiris

  • Aρχικατής Πρωτοσύγγελος και Πάπας
  • Scale 1/35
  • *
  • Μηνύματα: 3013
  • Age: 40
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μέσ'το άρμα θα καούμε!
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #122 στις: Αύγουστος 19, 2011, 11:16:13 μμ »
Μερικες που βρηκα στο αρχειο μου




jkbsprint

  • Επισκέπτης
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #123 στις: Αύγουστος 19, 2011, 11:24:57 μμ »
Αυτα που ειχαμε κατω στην αρχη ειχαν τον πυργο μπροστα δεξια με οτι αυτο συνεπαγεται........ Την πατεντα τη δικια μας δηλαδη.....

Αποσυνδεδεμένος leopard

  • Scale 1/24
  • ******
  • Μηνύματα: 13006
  • Τόπος: ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
  • GREEK POWER FOR EVER
Απ: Ελληνικο VBL Phanhard
« Απάντηση #124 στις: Αύγουστος 20, 2011, 09:39:32 πμ »
Προσοχή: Η Ελληνική πατέντα με τον πύργο μπροστά και δεξιά έγινε μόνο σε "μακριά" VBL.
Σε κοντά VBL ποτέ δεν μπήκε πύργος.
 :wink:

Tags: vbl